GScriptLite ile MTK Telefonların Komple Rom Yedeğini Almak

Başlatan Tekyürek, 23 Kasım 2013, 21:16:40

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Root'lu telefonlar için

!!!! SD kartta en az 512 Mb boş alan olamalı !!!!

öncelikle dosyayı burdan indiriyoruz. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Telefonu Uçuş moduna alıyoruz.

Daha sonra rar'dan çıkarıp telefonun dahili hafızasına kopyalıyoruz. Sonrasında gscript klasörün içinden GScriptLite.apk yüklüyoruz.

Programı açın ve telefonun menü tuşunun yanındaki (Soldaki) setting tuşuna basın.

Add Script tıklayın. Gelen ekrandan sol üstteki Load file tıklayıp. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap seçin. ardından save seçin.

Sonra super user devreye girdiğinde allow (izin ver) seçin. SD Kartın içinde backup klasörü oluşup bu klasörün içinde ' Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap, preloader.img, nvram.img, seccnfg.img, uboot.img, boot.img, recovery.img, secstatic. img, misc.img, logo.img, expdb.img, cache.img, system.img, data.img gibi dosyalar oluşacak bu dosyaları bilgisayarınızın güvenli bi yere kaydedin. Bu artık sizin yedeğiniz.

Ben yedek almayı denemedim, Çünkü kendi telefonumda orjinal ROM'u kaybettiğimden şuan telefonumda tam uyum sağlayamayan farklı bir rom vardır. O yüzden üste anlattıklarım alıntıdır. Kullanmanız açısından her hangi bi zararı da kesinlikle yoktur.
Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.2.2
  • LCD Driver IC: 1-hx8389_dsi_vdo_qhd
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[br /]Vroot  programı indir [br /]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

n9006 çalışmıyor no such file or direktory yazıyor. sh dosyasındaki yollar yanlış. Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.3
  • LCD Driver IC: 5.7


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter