ADMİN YARDIM ET (6572 ROM)

Başlatan pmesih, 05 Ağustos 2014, 11:33:03

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

05 Ağustos 2014, 11:33:03 Son düzenlenme: 05 Ağustos 2014, 11:36:10 pmesih
Selam çok değerli ''Replika Cep'' üyeleri. Bugün bir yazı kaleme aldım ve bunu siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Fazla uzun tutmadım sıkılmayın diye minnacık vaktinizi ayırmanızı temenni ediyorum. Saygılarımla...


                                                                    ADMİN YARDIM ET


                     Admin yardım et . . . Evet maalesef bu cümle ile çok karşılaşır olduk. Peki bunun sebebi gerçekten yardıma muhtaç biri olmasımı yoksa yaramaz bir çocuk misali, büyüklerinin sözünü dinlemeyip başını derde sokan çocukların imdat çağrısı gibi mi . . .

                     Dostlar . . . Malesef Türk Milletinin ortak özelliği, bir olay veya bir musibet başımıza gelmeden harekete geçmeyiz. Ne zamanki başımıza bir olay gelir biz önlem almaya başlarız. Nitekim bunun acı örneklerini millet olarak hep yaşıyoruz.

                     Örneğin deprem olur (Allah bir daha yaşatmasın) evler yıkılır, canlar yitirilir işte biz ondan sonra depreme dayanıklı evler yapmaya başlarız . . . Veyahut herhangi bir sokağa bir belediye bir çukur kazar ve ardından bir çocuk o kuyuya düşer hayatını kaybeder, işte o zaman o kuyunun etrafı ve üzeri güvenlik önlemi alınır ve kapatılır.
                    Yine aklıma gelen yoldan karşıya geçmeye çalışırken bir vatandaşımız trafiK kazası sonucu yaşamını yitirir daha sonra o yola üst geçit yaptırılır.
                     
                    Bu örnekleri çoğaltmak mümkün biliyorum. Diyeceksiniz ki bu yazdıklarının bu siteyle ne ilgisi var.

Sözün özü dostlar;

                    - Malesef millet olarak okumayı ve araştırmayı sevmiyoruz. Ne zamanki başımıza bir iş geliyor o zaman başlıyoruz araştırmaya. Lütfen ama lütfen telefonunuza yanlış rom yükledikten sonra yedek nasıl alınır diye araştırmaya başlamayın.
                     Yedek nasıl alınır, Flashtool ile rom yükleme nasıl yapılır, yüklediğiniz rom'un özellikleri telefonunuzla uyumlu bunları iş işten geçmeden araştırın öğrenin. Bu konularla ilgili çok sayıda döküman ve bilgi var emin olun. Mesela telefonunuz sadece yanlış rom yükleme sonucu açılmaz diye bi kaide yok. En basitinden telefonunuzun yazı tipini (font) değiştirmeye kalktığınızda bile telefonunuz açılmayabilir. Bu bağlamda almış olduğunuz yedeğiniz sizin can damarınız olur.
                     Artık SAYGIDEĞER ADMİNLERİMİZİN DEĞERLİ VAKİTLERİNİ  ''YANLIŞ ROM YÜKLEDİM TELEFONUM AÇILMIYOR NE YAPMALIYIM SORUSU VEYA SORULARIYLA'' ÇALMAYALIM. ÇÜNKÜ ONLAR BU ŞEKİLDEKİ SORULARLA VAKİT GEÇİRDİKLERİ SÜRECE GELİŞİMLERİNE ENGEL OLUNUR.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla

                                                                                                  - - - MCY - - -

                                                                                                     

Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.2.2
  • LCD Driver IC: 1-r68180_fwvga_dsi_cmd

Arkadaşım önemli bi konuya değinip derdimizin tercümanı olmuşsun teşekkür ediyorum.Çok anlaşılır ve sade bi yazı olmuş.İnşallah sorunu olup konu açmak isteyen  arkadaşlar bu konuyu okur ve dikkate alırlar.
    Konuyu yeni başlayanlar kısmına taşıyıp sabitliyorum. Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.4.2
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!


http://www.replikacep.com/2013--2015-replika-muhendislik-ve-logo-kodlari-t1334.0.html

http://www.replikacep.com/yeni-baslayanlar-icin-rom-yukleme-talimati-t4468.0.html

05 Ağustos 2014, 13:01:56 #2 Son düzenlenme: 05 Ağustos 2014, 13:08:27 alpina
Aslında şöle bir deyim var Kendi düşen ağlamaz.!!  ya arkadaş  birkere rom yüklerken yedek alıcaksın farsayalım yedek aldın butun dosyalar yedek alınmışmı eksik varmı diye kontrol eder sonra işlem yaparsın
Yedeğini test ediyormusun hali hazırda kurtarıcınmı emin değilsen rom yüklersin cihaz göçer ondan sonra admin yardım et  abi kuyu dibine inerken suyunuda yanına alacaksın susamayasın dolayısıyla arkadaş doru söylemiş katılıyorum sonra ücretli destek oldumuda nasıl bir site deyip geçiştiren arkadaşlarda var o yüzden akıllı davranmak gerek diye düşünüyorum...
Mesajı Paylaş
http://www.gsmturkey.besaba.com

Cep telefonu servis Ağı

hoca k.gelsin xp  32 bir ne yaptımsa aygıt yöneticisinden düzeltemedim.MT65XX ANDROİD PHONE. REPLİKA LG G3 İÇİN mehmetsnc17@gmail.com yardımcı olursan çok sevinirim Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.4.2
  • LCD Driver IC: MTK6572


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter