Yazılım arama yöntemleri

Başlatan silivriserdar, 20 Haziran 2016, 04:40:55

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aşağı git
20 Haziran 2016, 04:40:55 Son düzenlenme: 20 Haziran 2016, 06:02:15 silivriserdar
Arkadaşlar siteye yeni üye olupta rom arayan arkadaşlar için iyi bir çalışma olacağını düşünüyorum bu yazının. Rom arayan arkadaşlar bu yazımdaki yöntemleri kullanarak cihazlarına yazılım bulabilirler. Benim kullandığım 3 çeşit yöntem  mevcuttur.
1. "MTK DROID TOOLS" ile cihaz bilgileri ile yazılım aramak.

2. Cihaz hiç açılmıyor ve sadece factory moda giriyor ise versiyon bilgisine göre

3. Cihazın ana kart değerlerine göre


Anlatım tamamen bana aittir. Ve bizzat bende bu şekilde yazılım arayıp buluyorum.

Şimdi ilk önce cihazınız açılıyor ise;
1. "MTK DROID TOOLS" Programını PC'ye indirin Google'da aratırsanız programı bulabilirsiniz.
2. Cihazın sürücülerini  PC'ye kurun. Pc cihazı tanısın. Aygıt yöneticisinde cihazınızı tanıdığını görün. Sarı Ünlem işareti çıkıyor ise ya sürücüleri düzgün kurulmadı yada şarj soketi arızalıdır.  Anti virüs varsa devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü virüs olarak görebiliyor.
3.Cihaza root yapın genelde ben King root kullanıyorum. Sizde uygun bir root programı ile cihaza root yetkileri verin.  4. Sonra Google play mağazasından  "busy box" yükleyin ve kurun. İnstal dediğiniz zaman  kurulum yapacaktır.
5. Cihazı PC'ye bağlayın ve "MTK DROID TOOLS" Programını çalıştırın. Aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü olacak ve en altta solda yeşil Işık yanacak. Cihazın LCD driver bilgilerini Görmüş olacağız. Ve resimdeki anlatılana göre yazılım araması yapabiliriz.
6. Bu bilgileri yazılı olarak ve resimli olarak paylaşırsanız daha çabuk işiniz görülür. Yazılı olarak paylaşımlarda "MTK DROID  TOOLS" sol at köşede bulunan "info to clipboard" yazan yere tıklayın ve siteye konu içine yapıştır yapın. Burada önemli olan arkadaşlar imei numaranızı silmek. Lütfen imei numaranızı silin o şekilde PAYLAŞIM yapım. Genelde bu şekilde sitede PAYLAŞIM yaparsanız ben ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlar yardımcı olmaya çalışır.

2. Cihaz açılmıyor ama ses kısma veya ses açma tuşuna basılı tutup açmaya çalışınca factory moda giriyorsa o zaman versiyon bilgilerine göre yazılım ararım. Bunuda cihazın bu bilgilerini resimleyerek burada paylaşırsanız gene yazılım bulmaya çalışırız. Aşağıdaki resimde çince açılan menüde nasıl versiyon menüsü açıldığını görebilirsiniz.


3. Son olarak cihaz hiç açılmıyor ise pc tanıyor ama logoda kalıyor ise o zaman cihazın ana kartına bakarak yazılım ararım. Bu iş biraz tehlikeli ama en Sevdiğim ve sık kullandığım Yöntem budur. %90 doğru yazılım bulabiliyorum. Cihazın içini açmak sizin sorumluluğunuzdadır. Ve ÇOK TEHLİKELİDİR çünkü bu clone cihazlar çok hassas oluyorlar. Sökerken yada takarken bir yerini  koparabilirsiniz. Tecrübeli değilseniz hiç açmayın. Bazen bu ana kart üstündeki yazılar cihazın altındaki boarda olabiliyor. Bazende ön yüzünde resimler ile açıklamaya çalışacağım. Genelde V1.2 vesaire yazıların olduğu yazıdır. Bu yazıları arama motoruna yazarak bulabilirsiniz.
Not: Ben bildiklerimi buraya konuya aktardım. Gene farklı yollar olursa ekleme ve düzeltme yapacağım. Farklı yollar bilen arkadaşlarda  konuya destek verebilirler.


Alıntı yaparak cevaplayın. Mesajı Paylaşbenim tel sadece factory moduna giriyor nasıl rom atarım Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.4.4
  • LCD Driver IC: BİLMİYORUM

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
benim tel sadece factory moduna giriyor nasıl rom atarım

Konuda nasıl yapılacağını anlattım. Tekrar ve dikkatlice oku.


Alıntı yaparak cevaplayın. Mesajı Paylaş

cihaz sadece lg yazısında kalıyor flash tool la da rom yüklemeyi denedim olmadı romu program yüklüyor telefona yüklemiyor usb yi takıyorum telefona hiç tepki vermiyor driver larıda yükledim sorun nedendir Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.4.4
  • LCD Driver IC: BİLMİYORUM

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
cihaz sadece lg yazısında kalıyor flash tool la da rom yüklemeyi denedim olmadı romu program yüklüyor telefona yüklemiyor usb yi takıyorum telefona hiç tepki vermiyor driver larıda yükledim sorun nedendir

[URL=Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]
Bu konudan devam et.


Alıntı yaparak cevaplayın. Mesajı Paylaş

arkadaşlar gm 16 da rom yiyor fakat halen gm yazısında kalıyor açılmıyor recoveryede giremiyorum
neden Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.11
  • LCD Driver IC: bilmiom

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
arkadaşlar gm 16 da rom yiyor fakat halen gm yazısında kalıyor açılmıyor recoveryede giremiyorum
neden

Sorunun donanımsal olabilir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bu cwm yi dene


Alıntı yaparak cevaplayın. Mesajı Paylaş

 :yardimyardim: :yardimyardim: :yardimyardim: :yardimyardim: :yardimyardim:
KARDEŞ FACTORY MODA GELEBİLİYORUM ÇİNCE YAZILAR VAR TELEFON S6 GT-I9200 YARDIMCI OL Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.2.2
  • LCD Driver IC: 1-ili9806e_fwvga_vdo_dsi

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter