Windows Üzerinde Android Çalıştırma 2-Android Running on Windows 2

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 17 Mayıs 2014, 11:00:49

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

17 Mayıs 2014, 11:00:49 Son düzenlenme: 17 Mayıs 2014, 11:50:19 αη∂яσι∂ кιηg


Bu yazımızda Usb üzerinden Andorid çalıştıracağız, öncelikle aşağdaın gerekli yazılımları indiriyoruz.


Hangi Andorid Sürümünü Kurmak İstiyorsanız Aşağıdaki linkten onu seçip iso uzantılı imajı indirin.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Daha sonra imajı USB belleğimize yazdıracağımız program olan Unetbootin uygulamasını aşağıdan indirin ve çalıştırın.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


İmaj dosyamız indikten sonra Unetbootin uygulamasını açıyoruz.

Uygulamada altta yer alan Diskimage yazan yeri işaretleyip ... şeklinde bulunan kutucuğa tıklayıp indirmiş olduğumuz  .iso uzantılı dosyayı seçiyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra USB Drive yazan yerin karşısındaki harfin olduğu yere tıklayıp USB diskimiz hangi harfle gösteriliyorsa bilgisayarımızdan bakıp o harfi seçiyoruz. Usb disk seçimimizi yaptıysak artık OK diyerek diske iso dosyasını yazdırma işlemini başlatmış oluyoruz. İşlemler birkaç dakika sürebilir,  sonlanana kadar bekleyin. Yazdırma işlemi tamamlandığında bilgisayarımızı Bootloader modunda başlatıyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden USB diskimizi enter ile seçerek işleme devam ediyoruz. Seçim yapınca karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi dört seçenekli bir menü çıkıyor:

Karşımıza çıkan yukarıdaki menüden ilkini yani Lıve CD-Run Android without İnstallation yazanı enter tuşu seçiyoruz. Seçimi yapınca biraz beklememiz gerekiyor ve karşımıza Android'in  meşhur logosu çıkıyor. İşte bu logo herşeyin yolunda gittiğini bize bildiriyor ve bir müddet sonra karşımıza Android işletim sistemi çıkıyor. İlk olarak dil ayarlarımızı yapıp ilk kurulum ayarlarını next diyerek geçiyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz.Eğer indirmiş olduğunuz android sürümü hata verir yada çalışmaz ise Android 2.2 Froyo sürümünü indirip işlemleri baştan yapın. Tai bu arada baştan yapmadan USB belleğimizi formatlamayı unutmayın. Froyo sürümünü indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.1.1


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter