Boot ve Recovery.img Decompile Et Düzenle ve Tekrar Paketle

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 08 Mayıs 2014, 19:18:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Aşağıda paylaşılacak olan dosya telefonunuz için boot ve recovery.img dosyalarını açmaya ve daha sonra paketlemeye yarar. İleri düzeyde bilgisi olmayanların yapmaması gereken bir işlemdir. Açılan dosyalar üzerinde değişiklik yaptıktan sonra tekrar paketleyip telefonunuza flashlayıp kullanmanız gerekmektedir. İleri düzeyde kullanıcı bilgisi gerektiren bu işlemi bilgi sahibi olmayanların denememesi gerekmektedir. Her iki dosya içerisinde bulunan verileri resimleri ve istediğiniz daha bir çok şeyi değiştirmenize olanak sağlar. İlgili dosyalarda değişiklik yaptıktan sonra telefonunuza atarak yapmış olduğunuz değişiklikleri gözlemleyebilirsiniz.

Ben kendi recovery.img dosyamı decompile ettim ve telefonun kök dizininede olması gereken ve ilgili dizinlere atılması gereken dosyaları çıkardı. Bunlar üzerinde değişiklik yapıp telefondaki yerlerinede atabilirim yada tekrar paketleyip flashlayarakta amacıma ulaşabilirim.İndireceğiniz dosyada bulunan komut dosyaları ORJİNAL VE MTK telefonlar için ayrı ayrı verilmiştir.


Orjinal telefon kullanıyorsanız, STD_Pack.bat ve STD.Unpack.bat dosyasını.
Replika telefon kullanıyorsanız, MTK_Pack.bat ve MTK_Unpack.bat dosyasını kullanacaksınız.


Pack dosyası paketlemeyi tekrar yapmanıza, Unpack dosyası ise img dosyasının paketini açmaya yarar.


İndirdiğiniz dosyayı C:\ ana dizinine unpack adından bir klasör oluşturup çıkarın, aömak istediğiniz boot veya recovery.img dosyasınıda bu klasöre kopyalayın. Daha sonra komut satırını açarak C:\ ana dizinindeki unpack klasörüne girin ardından MTK_unpack recovery.img deyip enter dediğinizde dosyayı decompile edecek ve recovery adında bir klasöre dosya içeriğini dökecektir.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Buradan yabancı bir kaynak ama nasıl yapıldığı konusunda fikir edinebilirsiniz.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.1.1


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter