Xposed-App Settings Mod

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 30 Nisan 2014, 20:47:10

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


MODU İNDİRİN:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Apkyı indirip kuruyoruz ve ardından Xposed Yükleyiciyi açıp Framework sekmesinden Yükle/Güncelle Yapıyoruz ve ardından Modüller sekmesinden App Settings'in yanındaki çentiği işaretleyip telefonu yeniden başlatıyoruz. App Settings'i açıyoruz.- Her uygulamaya ayrı çözünürlük (PAD: Per App Density): Genelde Paranoid ve bazı AOSP romlarda olan Paranoid Settings uygulaması ile her uygulamaya özel bir DPI (çözünürlük) atamak mümkündü. Kullanan bilir cidden harika bir şey, uygulamaları tablet ya da telefon modunda çalıştırmak, ya da mesela S3, Note 2 gibi büyük cihazlarda bazı çok büyük görünen uygulamaları 213 DPI (tablet çözünürlüğü) modunda kullanmak vs gibi harika ayarlar var. Üstelik her uygulama için ayrı ayrı ayar yaparak kişiselleştirebiliyorsunuz.


- Uygulama İzinlerini Ayarlayın: Yine çoğu custom romda olan Pdroid isminde güzel bir uygulama vardı. Bu uygulama ile her uygulamanın sistemden alabileceği izinleri denetleyebilir ve istemediğiniz izinleri iptal edebilirsiniz. LBE isimli bir uygulama daha var aslında. Fakat LBE sistem boot olduktan sonra devreye girdiği için o esnadaki izinleri kaçırabiliyor. Ama framework tabanlı bu uygulama boot ile beraber açılmış olduğu için böyle bir dert de yok. Hep güvendesiniz.


- Her uygulama için ayrı dil seçin: Bunun dışında her uygulamaya ayrı aryı olarak hangi dilde kullanılmasını istediğini de söyleyebiliyorsunuz.


- Uygulamaların arkaplanda çalışma sınırını belirleyin: Ayrıca istediğiniz uygulamanın sürekli olarak arkaplanda çalışır kalmasını da ayarlayabilirsiniz. bazı launcher'lar için güzel bir özellik. yada Torrent gibi uygulamalarda uyku moduna girip de torrenti indiremeyen kullanıcıların da şikayetini giderebilir mesela bu durum.

Modun kurulabilmesi için en az Android 4.0.3 ve üzeri bir sistem gerekiyor.


Modu açınca ana ekranda uygulama listesi geliyor değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin.Ben Google Chrome  için ayarları değiştireceğim.
Kısaca bahsedecek olursak:
- DPI: Çözünürlük ayarı. İster klasik olarak yan kutudan 1280x720 gibisinden çözünürlük seçin. İsterseniz direkt olarak DPI kutusuna değer girin. Çoğu android cihazlarının orjinal romlarında bu değer 320'dir. Siz bunu küçülttükçe görüntü büyüklüğü düşmüş olacaktır. Tabletlerdeki DPI genelde 213'tür. Bu değeri 213-320 arasında değiştirmeniz önerilir.
- Tablet: Bu tiki işaretlerseniz uygulamanın tablet için özel bir görünümü varsa o aktif olacaktır.
- Language: Uygulama hangi dilde açılsın bunu ayarlayabilirsiniz.
- Revoke Permission: Uygulamanın izinlerini düzenlemek isterseniz bunu işaretleyin. Sonra da aşağıdaki izin listesinden dilediğinizi seçin. Seçtiğiniz izinleri bu uygulamanın alması engellenecektir.
- Resident: Uygulamanın sürekli olarak arkaplanda çalışmasını isterseniz işaretleyin.
Aşağıdaki resimde Chrome uygulamasını 213 DPI değerinde ve tablet modunda görebilirsiniz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.1.1


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter