Telefonunuzda Kayıtlı Wifi Şifrelerini Bulma

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 28 Nisan 2014, 00:39:25

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Bilindiği gibi Android cihazlarda kablosuz herhangi bir ağa bir kere girdikten sonra o ağın şifresi cihaza kaydedilir ve tekrar o ağa bağlanmak istersek otomatik şifre sormadan bağlanabiliriz. Tabiki "Unut" seçeneğini seçmemişsek. Halihazırda Android cihazdan bağlandığımız bir kablosuz ağa başka bir cihazdan bağlanmak istiyoruz veya bir arkadaşınız bağlanmak istiyor ama şifresi neydi unuttunuz.
Eğer telefonunuz root edilmiş ise Android cihazınızda kayıtlı şifreleri öğrenmenin yolları var. Öncelikle manuel yöntemle başlayalım.
Hemen belirtmek isteriz ki bu işlem kablosuz ağ şifre kırma işlemi değildir. Zaten daha önce Android cihazımız ile girip cihazımıza kayıtlı olan bir wifi şifreyi göstermektir.
Android cihazınızda ki dosya yönetici uygulaması ile (yoksa hemen ES File Explorer indirin)
/data/misc/wifi klasörüne girin.
O klasör içinde wpa_supplicant.conf adlı dosyayı bulun ve açın (Açmak için önerilen herhangi bir text editör kullanılabilir)
O dosyayı açtığınızda Android cihazınızda kayıtlı bütün kablosuz ağları ve şifrelerini görebilirsiniz. Şifreler SSID nin altında ki satırda psk="password" şeklinde yazar.


Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.1.1


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter