Reeder P8 MT6592 preloader başlar başlamaz devre dışı kalıyor...

Başlatan shadow1985, 13 Mart 2016, 19:13:01

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Reeder P8 marka telefonuma custom rom yüklemek istedim. Kingoroot ile root erişimine açtım(MTK Droid tools ile root  erişimi açılamıyordu).
MTK Droid tools ile telefonun yedeğini aldım. Daha sonra CWM recovery'i (Yine  MTK Droid tools aracılığıyla) telefonuma yükledim.

Şu anki durumda:
1) Batarya yokken usb ile telefonu bağladığımda bilgisayarım preloader MT65xx şeklinde bir donanım görüyor. 6-7 sn sonra aygıt kendiliğinden devre dışı kalıyor. Bu nedenle preloader sürücüsünü yükleyemiyorum. Bu nedenle de SP flash tools'u kullanamıyorum.

2) Telefonu CWM modunda açtığımda Windows üzerinden Yığın Bellek olarak görüyor ancak açmak istediğimde "Disk Yerleştirin" benzeri bir uyarı veriyor.(Bu arada Android Phone sürücüsünü de yükledim Telefonum Android Composite ADB Interface olarak görünüyor.)

Reeder firmasının verdiği zip dosyası da yine SP Flash Tool ile yüklenebilir cinsten.

Yardımlarınızı bekliyorum... Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.4.2
  • LCD Driver IC: ??

Preloader mt65xx olarak görmesi ve gidip gelmesi normal.Siz telefonu doğru şekilde yükleme konumuna alabilirseniz yükleme esnasında sabitlenir.Telefon bağlı değilken  Flaş tool ile scatteri seçin.Downloada basın telefonu bataryasiz olarak pc ye bağlayın kırmızı yükleme çubuğu %100 olmadan bataryayı takın.

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.4.2
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!


http://www.replikacep.com/2013--2015-replika-muhendislik-ve-logo-kodlari-t1334.0.html

http://www.replikacep.com/yeni-baslayanlar-icin-rom-yukleme-talimati-t4468.0.html

Sayın dreaman26;
1. cümlenizde her sorunumu çözdünüz aslında. Durumun bu şekilde olacağını (gidip gelmesinin normal olduğunu) söyleyen biri daha çıkmadı karşıma. xdadevelopers da dahil. Hatta bunun hata olup olmadığını sorana bile rastlayamadım. Benim tek sıkıntımın, kabloyu gereğinden daha erken bağlamakmış.
2. cümlenizde bataryayı %100'den (ve kırmızıya dönmesinden) önce takmamı belirtmişsiniz. Bunu her denememde 5202(ya da 5208) şeklinde bir hata ile karşılaştım (Telefon yedeğindeki EMMC dosyası uyuşmuyor/boyutları örtüşmüyor anlamında bir uyarı penceresi çıkıp yüklemeyi durduruyor.) Programı kurcalarken "preferences" kısmında with battery /without battery /auto detect şeklinde ayarlar gözüme çarpmıştı. with battery'yi seçtikten sonra download'ı başlattım ve usb kabloyu bağlamadan önce bataryayı taktım. Bağlantıyı sağlar sağlamaz download işlemi başladı...
NOT: Karşılaştığım hatanın kod numarası yanlış olabilir. Şuan yüklemeye başladığı için tekrar görme şansım yok. Ama ilk fırsatta mesajımı güncellerim. Geç cevap yazdığım için de kusuruma bakmayın. Misafirlerim olduğu için pc başında değildim ve cevabınızı da yeni gördüm. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar... Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.4.2
  • LCD Driver IC: ??


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter