Yedekten Sms Kişiler ve Çağrı Kayıtlarına Ulaşma

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 15 Nisan 2014, 21:05:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Telefon değişikliği, rom değişikliği yada telefonunuzdaki herhangi bir arızadan dolayı telefonunuz elinizde değilken, Cwmden almış olduğunuz herhangi bir yedek içerisinden acil ihtiyacınız olması halinde Kişilerinize, mesajlarınıza ve çağrı kayıtlarına ulaşmanız mümkün. Bunun için Cwm yedeğimizdeki data.ext4 dosyamızı kullanacağız. Bu dosya iki farklı uzantıda olabilir, img ve ya tar olarak. Eğer .tar uzantılı ise winrar ile yok img uzantılı ise unyaffs kullanarak dosyamızın içeriğini istediğimiz yere çıkaracağız öncelikle. Gerekli programları indirelim ve konumuza devam edelim.

Tar uzantılı ise Winrar porgramını kullanacaksınız.


Img uzantılı ise Unyaffs programını kullanacaksınız.Verilere ulaşacağımız Sql Lite Browser Uygulamasını İndirelim.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Img uzantılı dosyamızı açmak için Unyaffs Uygulamasını İndirelim.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Evet programlarımızı indirdik ve dosyamız eğer img uzantılı ise unyaffs ile açmak için. İndirdiğiniz unyaffs.rar dosyasını C: dizinine çıkarıp adını unyaffs olarak değiştirin. Başlata tıklayıp çalıştır dedikten sonra cmd komutunu verip enter diyoruz. Açılan komut penceresinde cd unyaffs komutunu verip enter deyin. Bu arada data.img dosyamızı da bu klasöre kopyalamamız gerekiyor. Daha sonra komut satırı ekranından unyaffs data.img yazıp enter diyoruz. İşlem dosya boyutuna göre biraz sürebilit, işlem bittiğinde end of image yazacaktır hepsi bu kadar.

Çağrı kayıtlarımız ve Rehber için:
Şimdi indirdiğimiz Sql Lite Browser programını açın ve data dosyasını nereye açtıysanız oraya gidip,
\data\data\Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.providers.contacts klasörünü açın ve contacts2 dosyasını Sql Lite Browser programına sürükleyip bırakın. Üst kısımda Browse Data sekmesine gelerek hemen altındaki table sekmesini açıp data yazan kısmı seçin, burası rehberiniz.Alt kaydırma çubuğunu sağa kaydırdığınızda isimleriyle beraber numaralar ekrana gelecektir.

Şimdi table sekmesinden calls seçtiğinizde ise arama kayıtlarınıza ulaşacaksınız. number başlığı altındaki numaralar çağrı kaydındaki numaralarınız.
Şimdi gelelim SMS lerimize ulaşmaya:
\data\data\Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.providers.telephony\databases klasörüne girip mmssms dosyasını Sql Lite Browser uygulamasına sürükleyip bırakın. Üst kısımda Browse Data sekmesine gelerek hemen altındaki table sekmesini açıp sms yazan kısmı seçin, burası mesajlarınız. address sekmesi sms gönderip aldığınız kişinin numarısıdır, body sekmesinde ise mesaj içeriği yer almaktadır.

Hepsi bu kadar, çağrı kaydı, rehber ve smslerinize ulaşmış olduk. Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.1.1

  • Android version: 4.4.2
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter