CWM Recovery nedir ? Ne işe yarar ? Nasıl kullanılır ?

Başlatan Fuul oyun, 23 Mart 2014, 18:18:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nasıl girilir ?

Reboot system now: İşlemleriniz bittiyse telefonu yeniden başlatmayı sağlar.

Apply from Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap: zip şeklideki eklentileri/dosyaları buradan yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken zip dosyasını seçmek.

Wipe data / factory reset: Rom yüklemeden önce yapılması gerekir. Telefonda size ait ve eski telefona ait telefonları temizler.

Wipe cache partition: Rom yükleme öncesinde yapılması gereken işlemdir.Önceki rom dan artan yada silinmeyen dosyaları siler.

İnstall zip from sd card: En önemli seçenek budur. Zip şeklindeki romları buradan gösterip yüklemeye yarar. Rom yüklemeden önce wipe data ve wipe cache yapılmalıdır.

Backup and restore: Buradan replika telefonunuzun yedeğini alabilir ve aynı zamanda aldığınız bu yedeği restore seçeneğini kullanarak telefona yükleyebilirsiniz. Bu yedekleme nandroidtir ve klasör şeklinde oluşur.

Mounts and Storage: Formatlama seçeneğidir. Uzman değilseniz kullanılması tavsiye edilmez.

Advanced: Genellikle rom yüklendikten sonra kullanılır.Advanced dan gelen  Wipe Dalvik Cache seçeneği rom kurduktan sonra yapılması gerekir.

Nasıl yüklenir ? CWM yükleme konusuna bakınız.

alıntıdır Mesajı Paylaş
Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter