MTK İŞLEMCİLİ TELEFONLARIN PERFORMANSINI ARTIRMA

Başlatan dreaman26, 08 Şubat 2014, 12:59:10

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

08 Şubat 2014, 12:59:10 Son düzenlenme: 09 Şubat 2014, 12:42:51 Tekyürek
MTK işlemcili telefonların Performansını artırma

Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Piyasa bir çok telefon replika modelleri bulunmaktadır. Bu telefonlar orijinallerinden nerdeyse ayırt edilemeyecek kadar benzerler fakat iş performansa geldiğin sınıfta kalıyorlar. Bu yazıda bu telefonların nasıl daha performanslı kullanacağız onu yazacağım. Konuda geçen uygulamalar resimlerin altındadır.

1- İşlemci (CPU) işlemci hızını yükseltmek.


Replika telefonlarımız işlemcileri tam performanslı olarak çalışmamaklardır. Bu yüzden MTK CPU Control uygulamasından destek alacağız. Aşağıdaki resimlerde göründüğü gibi işlemcimizin max değerini en üst seviyeye alacağız, min değerini en alt seviyeye alacağız. Scaling kısmında "Dynamic" kısmını seçeceğiz ve ilk önce "Apply" sonra "Set on Boot" seçeneğine tıklayacağız. Böylelikle telefonumuz her açıldığında işlemcimiz belirlediğimiz hızda çalışacaktır.Bu uygulama 6573 telefonlarda desteklenmektedir siz diğer programlarıda deeneyebilrsiniz...

Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap   

MTK Cpu Control :     Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

2- Telefon RAM'ini yükseltmek

Bu cihazlar bir diğer sorun ise RAM. Telefonların ram miktarları düşük olduğu için bazı uygulamaların açılması zaman alıyor. Uygulamada işiniz bittiğinde geri ana ekrana dönmek istediğinizde ana ekrandaki simgelerin yeniden yüklendiğini görürüz. Bunun nedeni ram yetmediği için sistem luncherı kapatarak uygulama için gerekli rami sağlamıştır. Bu durum biraz can sıkıcıdır. Bunun için kullanacağımız uygulama RAM EXPANDER.
Bu uygulama hafıza kartımızın belirlediğimiz kısmını sanal ram (virtual ram) olarak kullanmamızı sağlamaktadır. Bu sayede bir çok uygulamayı rahat bir şekilde çalıştırabiliriz. Daha iyi bir performans için hafıza kartınızın en az class 6 olması öneriliyor. Kullanmak için "Size (mb)" bölümüne istediğiniz ram olarak kullanmak istediğiniz alanı yazın. "Swappiness" kısmına kullanma sıklığını yazın (0 - 100). Sistem tarafından önerilen 60'dır. Bu değerleri girdikten sonra "Autorun" kısmını işaretleyin sonra "Swap activ" kısmını işaretleyin. Artık uygulama hafıza kartınızda alan oluşturmaya başlayacaktır. Bu süre sizin yazdığınız miktara göre değişmektedir. İşlem bittiğinde artık telefonunuzun rami sanal ram sayesinde yükselmiştir. "Meminfo kısmından kullanım özelliklerini görebilirsiniz.
   
Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap   


Ram Expander :  Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

3- Telefon hafızasını arttırmak

Bu telefonlarda bir diğer sorun ise telefonun dahili hafızasının az olmasıdır. 5 - 6 uygulama yükledikten sonra hafıza dolu uyarısıyla herkes karşılaşmıştır. Bu sorun için yine hafıza kartımızın bir bölümünü kullanacağız. Bu programın adı LinkSD uygulamasıdır. İlk önce hafıza kartının bölümlenmesi gerekmektedir. Bölümlenmesini aşağıdaki videodan görsel olarak görebilirsiniz.
Bölümlenme işlemi yapıldıktan sonra LinkSD uygulamasını yükleyip uygulamayı açıyoruz. Eğer doğru bölümlendiyse uygulama ilk açıldığında size ayırdığınız bölümün türünü seçmenizi isteyecektir ext2,ext3,ext4, Fat16/32 bölümlerinden hangisini kullanıyorsanız onu seçin. işlem bittiğinde telefonu yeniden başlatmanızı isteyecektir. Başlattıktan sonra artık uygulamalarınızı sd kartın ayrılan bölümüne linkleyerek telefon hafızasının yetersizliğinden kurtulabilirsiniz.

       Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Uygulamanın resimleri aşağıdaki gibidir. ilk resimde yüklü uygulamaları görebilirsiniz. Oradan telefon hafızasında bulunan uygulamanın üzerine tıklayarak SD karta linkle diyerek uygulamayı taşıyabilirsiniz. En son resimde ayarlar kısmın görebilirsiniz. Orda "Auto Link" ve  "Auto link notification" kısmını işaretleyin. Böylelikle telefon hafızasına yüklenen her uygulama sd kartınıza linklenecektir.

    Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Türkçe LinkSD :  Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

MiniTool® Partition Wizard :  Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Alıntıdır.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka yedeğinizi alınız oluşabilecek hatalardan ben sorumlu değilim...
Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.4.2
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!


Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Hepsi yalan ram ve islemci donanimsal degismez Mesajı Paylaş

kardeşim belki güvenlik için bırakılan boş alanı bu uygulama kullanıyo olabilir ???? Mesajı Paylaş

Rami anca 10 15 mb arttirir islemciyi de zorlar bu da batarya omrunu azaltir Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 
MTK 65XX işlemcili telefonlara kalıcı olarak IMEI atma degiştirme yöntemi

Başlatan Tekyürek

Yanıt: 0
Gösterim: 3339
Son İleti 20 Ocak 2014, 14:52:01
Gönderen: Tekyürek
Replika MTK işlemcili fazla desen denemesi yapıldı sorunu ve çözümü

Başlatan Tekyürek

Yanıt: 0
Gösterim: 2545
Son İleti 21 Nisan 2014, 21:42:01
Gönderen: Tekyürek
MTK İşlemcili Telefonun Modelini ve Sistem Bilgilerini Nasıl Bulurum?

Başlatan Tekyürek

Yanıt: 5
Gösterim: 23047
Son İleti 30 Aralık 2015, 18:33:55
Gönderen: fatih7934
MTK 65XX işlemcili telefonlara kalıcı olarak IMEI atma

Başlatan Tekyürek

Yanıt: 3
Gösterim: 15196
Son İleti 24 Mart 2014, 19:38:05
Gönderen: muh456
Tüm mtk İşlemcili Telefonları Root yap İmei Değiştir %100

Başlatan Tekyürek

Yanıt: 5
Gösterim: 6229
Son İleti 27 Ocak 2017, 00:52:20
Gönderen: vatansever