Andorid'de yeniyim.Sizin için basit benim için zor bir sorun. Yardım edermisiniz

Başlatan ruffandrap, 18 Şubat 2015, 15:42:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar merhaba Samsung Glaxy Grand Duo 2 (SM-G7106) MTK6572 model Çin malı replika telefon var. Androidden hiç anlamıyorum
ancak yeni bir kaç şey öğrendim bu telefon sayesinde, eski sürümü neydi hiç bilmiyordum google play'den uygulama yüklerken birden
kapandı ve açmaya çalıştığımda ekranda sadece bir parlaklık oluyordu ve telefon sürekli kapanıp açılıyordu.(İşletim sistemi
çökmüş pc gibi düşünün) Ben Lcd bozuldu sandım, anlamak için hard reset tarzı bişeyler denedim ancak LCD sağlamdı. Telefonu wipe
etmeyi denedim ancak o menüde birşey seçemedim, telefonun o fonksiyonları nedense o menüde çalışmıyordu.(Ses kısma vs ile seçmek falan olmadı hiç birisi)
Bende internetten öğrendiğim
kadarıyla Rom atmayı denedim. Uygun oldugunu düsündügüm Rom'u indirip flashtool ile yazdırmayı denedim. Ancak çeşitli hatalar aldım..
Port hataları, 5007 hatası vs. Ancak en son 5007 hatası aldıgımda telefonu açmaya çalıştım hiç ekran gelmedi. Sanki ölmüş gibi. Ama pcye
bağlayıp rom atabilicek seviyede, yani telefonu görüyor pc. Ancak şimdi 4-5 tane rom denedim her birinde 4032 hatası veriyor (bu hatada
telefona uyumsuz rom attığımızdan oluyormuş)
Şimdi siz söyleyin arkadaşlar hiç bişey anlamadım ben bu işten.. Napabilirim bu telefona..
Uygun oldugu söylenen romları indiriyorum yine yapamıyorum, nasıl bir rom indiricem anlamadım. Telefonun hiç bir özelliğini bilmiyorum. Tek bildiğim ekran kalitesi hızı vs. çok iyiydi orjinal gibiydi. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu arada telefonu Mtkdroid isimli rom programı tanımadı. Onun icin flashtool ile yapmaya calıstım rom'u.Nedendir anlamadım ama mtkdroid görmüyor telefonu

Linkback: Andorid'de yeniyim.Sizin için basit benim için zor bir sorun. Yardım edermisiniz
  • Gösterim 3,463 
  • MTK Genel sorun ve istekler
  • 4 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

root edilmemiş bir telefon kolay kolay çökmez  wipe delete al user yapınız   ekran hiç gelmiyorsa hiç bir yazı çıkmıyorsa ekranda bilinki ekranda sorun vardır
rom yüklemeyide denemeyiniz çünki aynı system  olması gerekiyor her telefonun romu olmaz    keşke denemeseydiniz
çökertmiş olabilirsiniz   cözümü ise aynı telefondan bulup yedegini alıp atmak
kafanıza göre her romu denediyseniz   komple brik olur bidahada ayaga  kaldırması oldukca zor olur

root edilmemiş bir telefon kolay kolay çökmez  wipe delete al user yapınız   ekran hiç gelmiyorsa hiç bir yazı çıkmıyorsa ekranda bilinki ekranda sorun vardır
rom yüklemeyide denemeyiniz çünki aynı system  olması gerekiyor her telefonun romu olmaz    keşke denemeseydiniz
çökertmiş olabilirsiniz   cözümü ise aynı telefondan bulup yedegini alıp atmak
kafanıza göre her romu denediyseniz   komple brik olur bidahada ayaga  kaldırması oldukca zor olur

Hocam öncelikle cevap için çok sağol. Telefonda ses açma+home+power tuşuyla girdiğimiz menüye ilk girdiğimde o menüde her hangi bir seçim yapılmıyordu zaten bende onun için rom atmayı denedim.Yani şöyle söyliyim, ekranda ses açma select, ses kısma OK görevini gördüğünü yazdığı halde orda ses kısma ses acmayla falan bişey seçemedim. Bende rom atayım dedim bu telefonun oldugu söylenen rom'u indirdim. Sonuc olarak şuan ekrana hiç görüntü gelmiyor, şarj oluyor pcye baglanıyor telefon. Hangi romu denediysem hep 4032 hatası alıyorum şuan. İnternetten okuduğuma göre telefonum Soft Brick olmuş. Bu diğer Galaxy S3'ler gibi yaygın bir model değil ondan ötürü Rom'unuda bulamıyorum.. Napıcam anlamadım.

yabancısiteler de bak bazen onlarda rom oluyor eger byulamassan mecbur teknik servise vereceksin....baska care yoookkkkk......................................
NEVER LOOK BACK...

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious