FLASH TOOL TELEFONU GÖRMEME SORUNU ÇÖZÜMÜ

Başlatan kvlyusuf, 04 Ocak 2015, 14:58:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim ki günlerce flash tool telefonu görsün diye uğraştım. Google da birçok sitede araştırma yaptım ancak net bir sonuca ulaşamadım.
Benim telefonum mtk6582 g900s s5 'ti. Aynı telefonda ayı sorunu yaşayanlar deneyebilir.

Telefonu flash toola bataryasız bağladığımda hiçbir uyarı sesi vermedi. Bataryalı bağladığımda telefonu tanıdığına dair bir uyarı sesi verdi geri gitti.
En sonunda çözümü kendim buldum. Çok uzatmadan sizlere de bu  çözümü anlatmak istiyorum.

1- Telefonun bataryasını çıkartın.
2- Usb kablosunu bilgisayara bağlayın.
3. Bilgisayarınızdan aygıt yöneticisine girin.( bilgisayarım/yönet/ aygıt yöneticisi )
4- Telefonun bataryasını yerleştirin.
Bilgisayarınız bir aygıt yakaladığına dair ses çıkardığında aygıt yöneticisinde 65** PRELOADER yazısı gelecek ve aygıtınızı tanıyacak. Çok kısa bir süre sonra yeniden aygıt kayboluyor.
5- Size aşağıda linkini verdiğim dosyayı indirin

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

6- Rar dan çıkartın ve masaüstüne atın.
7- Bilgisayarın yeniden başlat kısmına gelin ve yeniden başlata basmadan önce shift tuşuna basılı tutun ve yeniden başlata tıklayın.
8- Açılan ekrandan sorun gidere tıklayın
Daha sonra gelişmiş seçeneklere tıklayın
Ardından da 7 ye tıklayın
9- Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Bunu neden yaptık diye soruyorsanız siz preloader yüklemeye çalıştığınızda sürücü imzasını kabul etmeyecekti bu sebepten bizde  sürücü imzasının zorlanmasını devre dışı bıraktık.
10-Şimdi açılan bilgisayarımızdan yine aygıt yöneticisini açıyoruz.
11- Telefonun bataryasını takılı ise çıkartıp takıyoruz.
12- Orada yine 65** preloader aygıtını tanıması lazım. Burada fazla zaman kaybetmiyoruz hızlı davranmamız lazım.
Hemen cihazın üzerine gelip sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz. Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara diyoruz.
Masa üstündeki preloader dosyamızı seçiyoruz. Tamam diyoruz.
13- Karşımıza çıkan ekranda yinede yükle diyoruz.
İşlem tamam bundan sonrası flash tool ile yüklemeye geçiyoruz.
Gerekn dosyaları seçtikten sonra  downloada tıklıyoruz. Bir kez daha bataryayı çıkartıp takıyoruz o otomatik yüklemeye başlayacaktır.

Tüm arkadaşlara kolay gelsin.
Linkback: FLASH TOOL TELEFONU GÖRMEME SORUNU ÇÖZÜMÜ
  • Gösterim 5,736 
  • SP Flash Tool ile İlgili Konular Ve Paylaşımlar
  • 4 Yanıtlar

Güzel paylaşım eline sağlık bir çok kişinin işine yarayacaktır.
MTK DROİD TOOL YEDEK : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
ROM YÜKLEME: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

B İ R   T E Ş E K K Ü R   Y E T E R

Kardesim senin isletim sistemin ney
win 7
xp
win 8
Mi hangisi?
MA

işletim sistemim windows 7 brick oldu cihaz batarya çıkmıyor cihazdan bu durumda ne yapabilirim acaba nasıl preloader ı görmesini sağlarım flash tool un

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious