5 Dakikada S4'ünüzü %100 Türkçe Ve Orjinal Hale Getirin

Başlatan serberus025, 11 Ocak 2014, 00:10:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle herkese merhabalar. Malum MTK işlemcili S4'lerde birçok Türkçe olması gereken yerler İngilizce, bazı simgeler orjinal ile aynı değil hatta telefonun Türkçe olan bazı kısımları tamamen olması gerektiğinden başka... Bu sorundan ve forumda böyle bir konunun olmayışından kendi editlediğim apk'ları paylaşmak istiyorum. Birazda cafcaflı konu olsun diye süsledim püsledim konuyu idare ediniz artık...

BAŞLARKEN:

-Eğer bu işi yapmaya kararlıysanız "KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE" CWM ile sağlam bir backup alın, ben .apkları yüklerken ROM'umu 4-5 defa bozdum, siz düşünün gerisini... Beklemeyin, hemen alın bir tane backup şimdi! Backup almamak gibi bir akıllılık yaparsanız telefonunuza gelebilecek hasarlardan ben sorumlu değilim...

-Türkçeleştirilmiş olan .apk'lerim MTK6572'ye aittir. Diğer modellerde ne gibi sonuçlar alınabileceğini bilmiyorum. Eğer olumlu sonuç alırsanız kesinlikle haber veriniz.

-MTK'nın bütün ROM'ları aynı durumda mı bilmiyorum ama benim ROM'um odexed olduğu için deodexed ROM'larda sorun çıkabilir. Yine de denemenizde hiçbir sakınca yok kanımca...

-Settings.apk ve systemui.apk olayları biraz riskli işler. Bunlar telefonunuzda uyumluluk sorunları yaratabilir.

-Söyleyeceklerim bu kadar, .apk'lerinizi editlerken hepsinin yine tek tek yedeğinide almayı unutmayın...

GEREKLİ UYGULAMALAR:

ROOT EXPLORER : Klasik root'a erişme aracımız

SYSTEM APP INSTALLER : Verdiğim apk'leri copy-paste yapma illetinden kurtaracak uygulama. Uygulamaları direkt olarak system'e yükler. Permissionları ve yeniden adlandırmayı yine siz yapmalısınız...

YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER:

-> Ayarlar uygulamasında bütün kısımlar orjinal s4 ile aynı şekilde %100 Türkçe yapıldı
-> Systemui'de hızlı ayar isimleri orjinal s4 ile aynı yapıldı ve çevrildi
-> Telefon uygulamasında sayısız ingilizce kısım çevrildi, arama bittiğinde çıkan ekran tamamen çevrildi, yine keypad'de çevrildi...
-> Dosya yöneticisi => Dosyalarım, Kaydedici=> Ses kaydedici olarak değiştildi
-> Kamera uygulamasında 5MP görünen çözünürlük 13MP olarak değiştirildi
-> Multiwindow uygulamasındaki 2-3 ingilizce kısım türkçeleştirildi, ayrıca çalışanlar kısmında gözüken çince uygulama adı "Çoklu pencere" olarak değiştirildi.
-> SMemo uygulaması adı notlar olarak değiştirildi ve %100 türkçeleştirildi
-> Story Album(Widget hariç) %100 türkçeleştirildi, adı "Öykü Albümü" olarak değiştirildi
-> MMS uygulamasındaki bütün ingilizce kısımlar türkçe yapıldı
-> Google Play Store'daki harika Galaxy Locker uygulamasının sadece kilit ekranında gözüken kısımları türkçeleştirildi (Vaktim olduğunda upload edeceğim)
-> Ve ayrıca ek olarak xda'dan bulduğum %100 türkçe ve orjinal launcher, yanında s4'e ait bütün uygulamalar!

ADIM 1:

S4 PORTED APPS - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
S4 Launcher - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

-> İstediklerini yükleyebilirisinz, S4 launcher yüklerken "hdpi" sürümünü yükleyin(cwm'den flashlayacaksınız), genellikle MTK'lar hdpi çıkışlı oluyor. Eğer launcher'da saydam statusbar özelliğiniz kaybolursa buradan belirtin düzeltmek için yardımcı olayım...

-> Launcher'i yükledikten sonra uygulama yöneticisinden kendi launcherinizin varsayılanlarını temizleyin ve ana ekran tuşuna basın, ta daa!! Resmen akıp giden %100 türkçe ve orjinal launcher artık sizin...

ADIM 2:

-> Geldik uğraştıran kısma. Tekrar söylüyorum yapmadan önce cwm backup alın, değiştireceğiniz her apk'ında yedeğini alın.

-> Çevirdiğim .apkler için link: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

1- Bütün uygulamaları zipten çıkarıp sd kartınıza atın, önceden verdiğim 2 uygulamayıda yükleyin.
2- Root explorer ile System/app kök dizininden Phone.apk, Settings.apk, soundrecorder.apk, myfiles.apk, systemui.apk, shortcut.apk, MMS.apk, Gallery2.apk dosyalarını Root izni alıp silin(Tekrar belirtiyorum hepsini önce yedekleyin)
3- Eğer sisteminiz odexed ise bu adımı atlayın, deodexed ise sildiğiniz bütün uygulamaların adlarını büyük küçük harf duyarlı olarak bir kağıda aynen yazın(ilerde işinize yarayacak)
4- Şimdi root explorer'dan çıkın, pek fazla birşeyi kurcalamayın(status barı açmayın, telefonu kapatmayın, uygulama açmayın) zira settings ve systemui'yi az önce sildiniz.
5- System app installer'i açın ve verdiğim bütün apkleri tek tek yükleyin. Bitince uygulamadan çıkın ve tekrar root explorer'a girin.
6- System/app kök dizinine tekrar girin, yeni yüklediğiniz uygulamalar şuan com.android..... diye isimli olarak oradalar. Birkaç uygulamanın adı galiba farklı geliyordu(smemo,story album ve shortcut uygulamarı) onlarıda bulun ve onlarıda editliyeceğiz unutmayın.
7- Yeni yüklediğiniz uygulamaları tek tek tespit ettikten sonra hepsinin permissionlarını "rwxrwxrwx" yapın yani alttaki 2 özel izin hariç hepsini seçin.
8- .odex dosyalarınıda verdim size, telefonunuzdakileri benimkilerle değiştireceğinizde nasıl sonuçlar alacağınızı bilmiyorum ama benim fikrim onlarıda system/app dizinine atmanızdan yana...
9- Geldik en sinir bozucu kısma. Şimdi bu uygulamalar .odex'li ROM'larda kendine ait yine aynı dizinde bulunan .odex dosyasıyla büyük-küçük harf duyarlı aynı isimde olmalılar. Sildiğimiz dosyaların .odex dosyalarını aynı dizinde bulup isimlerini aynen .apk'e geçin ( Misal SystemUI.odex var, com.android. blah blah.. ile başlayan uygulamamızı SystemUI.apk olarak adlandıracağız)
10- İşlem bittikten sonra son kontrollerinizi yapın, basın reseti telefona. Telefon açıldığında tüm uygulamalarınız geri gelmişse işlem tamamdır. Gözükmeyen uygulamalarınız varsa ya uygulamalar telefonunuzla uyumlu değil ya da bir şeyleri yanlış yaptınız... Birkaç uygulama var birkaçı yok ise cwm'ile restore edip sadece çalışanları tekrar yükleyebilirsiniz.
11- Şimdi bütün uygulamaların tek tek bütün kısımlarını kurcalayın, çalışmayan sorun çıkaran hata veren kısımları var mı iyice bakın.
12- Hiçbir sorun yoksa olay tamamdır! Orjinal S4'ünüzü güle güle kullanın :)

Linkback: 5 Dakikada S4'ünüzü %100 Türkçe Ve Orjinal Hale Getirin
  • Gösterim 8,868 
  • MTK S4 65XX Sorunlar Ve Rom İstekleriniz
  • 6 Yanıtlar

Paylaşım için sağol ancak bu hangi 6572 için geçerli 480x854 mü yoksa 5" olan icinmi ?

farketmiyor kardeş çözünürlük falan zaten kendin düzenliyorsun

Valla farkediyor sanırım cünki dediklerini birebir yaptım apkları tektek denedim hiçbiri olmuyor.

kardeş sen kendi telefonunun apk larını türkçeleştiriyorsun çözünürlükle alakası yok kendi apk dosyan olduğu için telefonunla uyumlu atladığın yerler vardır büyük ihtimal

Hocam şimdi tekrar Contacts.apk yı denedim de ııh yok olmuyor yani hatta çevirici apk sı bile gidiyor yani :)

Yazılanlardan tam anlayamadım yada bi uyumsuzluk var çözemedim yani.Müsait bi anında video yaparsan süper olur aslında :D

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious