[ACİL YARDIM] NOTE 3 REPLİKA TELEFONUM HARDBRICK OLDU[alcatel single RNDIS IN]

Başlatan qene, 04 Kasım 2014, 11:03:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arkadaşlar elimde mt6572 rom yüklü bir note 3 bir kore malı cihazım vardı, yeni bir ROM atayım dedim ama başarısız oldum internetten bikaç ROM denedikten sonra telefonu bilgisayara bağladığımda Flash tool ve droid tools da görmemeye başladı, PC,,, alcatel single RNDIS ınterface  olarak görüyor, pil takılıyken bir gidip bir geliyor ne yapmam gerek, telefonu açamıyorum şimdi ve özelliklerinide tam olarak bilmiyorum LCD driver işlemci vs....
yardımcı olursanız sevinirim...
Linkback: [ACİL YARDIM] NOTE 3 REPLİKA TELEFONUM HARDBRICK OLDU[alcatel single RNDIS IN]
  • Gösterim 9,481 
  • MTK Genel sorun ve istekler
  • 8 Yanıtlar

kardeş çözebildin mi sorunu aynı sorunu yaşıyorum bende s4 6572 telefonumda ?

özelliklerini bilmediginiz bir telefona rom uydurmak zordur bütün romları denemeniz lazım  keşke

LCD Driver IC:    nedir bilseydiniz  işimiz kolay olurdu   
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

tek yürek kardeşim iyi hoş güzel diyosun ancak benim telefonum her note3 diyen romu yüklemeye çalışmakla böyle hardbrick oldu normalde en azından telefonum cwm modda açıyordum, simdi o da yok tamamen gitti telefonu pcye bağladığımda bir gidip bir geliyor ve alcatel olarak görüyor.:S sorunu nasl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Arkadaşım telefona preloader yüklenmesi lazım,bunu flash toolla yapamazsan maalesef elinde box'u olan bi telefoncu bulman lazım,  emmc'nin register kaydı yapılması  lazım büyük ihtimalle, aşşağıdaki  arkadaşlara bi sorabilirsin.

TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

iyi hoş güzel demişssinde, adam bir rom atmaya 60TL demiş, telefonumda herhangi bir donanımsal problem olsa bu parayı verirdim ama sadece yazılım yüklemeye 60TL çok + bunun kargosuydu gidip gelmesiydi birsürü problem, benim kendim halledebileceğim bir yöntem yok mu,  netten yabancı kaynaklardan taradım, bu konuda kaynağa göre USBDeview diye bir program var, o programdan telefonla ilgili tüm driverları silmemiz ve yeniden yüklememiz gerikiyor ardında sürekli gidip gelmeleri önlemek içinde internet bağlantımızı kesmemiz gerikiyor, çünkü PC sürekli driver arıyor, bakalım denicem bende eve gidince, inşallah çözülür problem:S

telefonumun özelliklerini buldum buna uygun rom varmı elinizde kardeşler....

Hardware : MT6572
Model : SM-N900
Build number : JSS15J.N900ZCUBMI5
Build date UTC : 20140905-010336
Android  v : 4.2.2
Baseband v: -----
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri Sep 5 09:01:25 CST 2014
Uboot build v : -----
LCD Driver IC : 1-ili9807_bft_cpt_qhd

arkadaşlar denedim, pcden tüm usb aygıtları çıkarıp ve internet bağlantısını kestim oldu, telefon driverlarını tekrar yükledim, tekyürek kardeşimizinde yardımıyla aradağım donanım özelliklerini destekleyen romu Flashtool programıyla attım, oldu aylardır ölü olan telefonum şuan gayet güzel stabil çalışıyor.
Eğer sizinde telefonunuz aynı donanım özelliklerine sahipse buyrun size rom,

tekrar teşekkür ederim replikacep ailesine...

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious