FACTORY RESET MENÜSÜ KULLANIMI

Başlatan dreaman26, 29 Ekim 2014, 23:39:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Evet arkadaşlar desteğe devam başka forumlarda bulamayacağınız konular ile sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz...
            Cwm modundan telefonunu resetleyemeyen yada cwmsi kurulu olmayan arkadaşlar videodaki gibi telefonlarını factory modundan resetlemeyi ve factory modundaki çince kelimelerin  anlamını bilmeyen arkadaşlar ingilizce açıklamalarını bu konudan öğrenebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Linkback: FACTORY RESET MENÜSÜ KULLANIMI
  • Gösterim 20,097 
  • Yeni başlayanlar(Videolu Anlatımlar)
  • 25 Yanıtlar

TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

merhaba
ben yeni mtk6582 iphone 6 aldım çinden  bu konularda fazla bilgim yok ama cwm den yedek almak için ses ve pwr tuşlarına basarak sonradan öğrendiğim bu factory mod a girmişim yazılar çince olunca tabii bir şey anlamadan bazı tuşlara basarak sonunda buradan çıktım ama bu mmc yazan bölüme basmadığımdan kesin eminim şu anda telefonum çalışıyor ancak sd kart 80 mb görünüyor  10-15 fotoğraf çekince yer kalmadı sd kartta yer açın mesajı veriyor  telefndan ayarlar/genel/kullanım bölümüne baktığımda dahili bellek 2 gb ,telefon belleği toplam 64gb kullanılabilir 62,29 gb yazıyor
satıcıyla temas kurdum kendisi ısrarla gerçek 16 gb diyor 
size sorum şu bu anlatığınız gibi mmc ye basarak resetlersem sorun düzelir mi 
lütfen yadım edermisiniz

Arkadaşım ÖNCE TELEFONUN YEDEGİNİ AL MUTLAKA... düzelme ihtimali var ama  sen önce ses acma ve power tuşuna aynı anda basarak cwm moduna gir ordan wipe data/factory reset yap,cwm ye giremezsen factoryden yaparsın.Ayrica telefon gercek 16 gb degildir,en kolay yoldan anlamak icin usb bellek olarak pcye bağlayarak telefon belleginin kapasitesine bakabilirsin.Bide forumda "sd kartı telefon hafızası yapma"diye konu var onu incele.

GT-I9600 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

ilgine teşşekkür ederim
telefonun yedeğini almak için mtk druid tool ile denedim sd kart hafızası olmadığı için yalnızca ilk bölümü yapabildim bilgisayarımda sadece mtk droid tool içinde backup bölümünde bir yedek var bu yedek yeterli olurmu

bilgisayarda bakmıştım resimdeki gibi durum

Telefonun kendi toplam hafızası 4gb'dır onunda 2gb'ını sisteme geri kalanıda telefon belleği olarak görür, orda 1,76 olarak gözükmesi normal.Hafıza kartını görmemesini anlayamadım ya hafıza kartında,ya romda,yada hafıza kart soketinin konnektörlerinde sorun olabilir,ilk önce hafıza kartının çalışılabilirliğini pc de kontrol et,Aldığın yedekte hafıza kartını görmediği için büyük ihtimalle eksiktir.

öncelikle ilginiz için tekrar teşekkür ederim
benim bu konularda tecrübem yok
profilinizde Eskişehir yazıyor bende eskişehirdeyim burada bu telefonlardan anlıyan önerebileceğiniz bir telefoncu varmı oraya götürsem

ayrıca ikinci resimde bilgisayara bağlayıp aldığım görüntüyü satıcıya göndermiştim altınada bu telefonmu 16 gb yazdım bende 16 gb olacağını tahmin etmiyorum ama bukadarda küçük olamaz diye düşünüyorum kendisi ısrarla 16 gb diyor her seferinde check edin yazıyor ve kendisi her mesajıma cevap veriyor durum böyle olunca satıcının beni kandıracağına da az ihtimal veriyorum tabi ben kendisine factory moda yanlışlıkla girip bilmeden birşeyler yaptığımı söylemedim o nedenle birazda hatanın telefon geldikten sonra kendim tarafımdan oluştuğunu düşünüyorum bilgisayar bağlantısında iki bölüm olarak gösteriyor disk 1,79 toplam 81.8 mb boş diyor buda 1. resimdeki mtk droid tool görüntüsünde görülen sd kart free bölümüne karşılık geliyor disk g bölümü ise  ikinci resimde görüldüğü gibi 0 görünüyor ama bir bölüm varmış gibi geliyor bana olmasa neden disk g diye bir şey çıksın onuda anlıyamadım
satıcının bana yazdığı mesaj  ''If you want to update, you can restore the original settings ''Türkçesi sanırım ''özgün ayarları geri yükleyin'' diyor daha sonra yazdığı mesaj ise  ''Best thing to do is to restore factory settings'' Türkçesi ise sanırım ''Fabrika ayarlarını geri yüklemek için yapılacak en iyi şey bu'' satıcı bu kadar ilgilenince de gerçekten aklıma bukadar küçük kapasiteli bir telefon olacağı gelmiyor  fikirlerinizi bekliyorum tekrar teşekkür ederim

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz