Pusula ve GPS çalışmıyor, sanki yok gibi

Başlatan mehmetem, 17 Ekim 2014, 14:52:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iGo çalışıyor ama GPS'i görmüyor. iGo çok pratik bir navigasyon uygulaması.

Factory modda self test buldum;
Factory moda telefon kapalıyken V- ve Power tuşu ile giriyorum,

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
resimde seçili olan çince yazı self testi açıyor,
Test esnasında açık havada durdum, GPS'in çalışabilmesi için,
Bir bir kamera vs test etti,
sonuç:
GPS'e kırmızı X atıyor,
ben de sensörünün yok olduğunu düşünüyorum. Telefonum s5, GPS sensörü bozuk mu, yoksa yok mu? Takılabilir mi?
Ne dersiniz arkadaşlar?
:neseliiii:
Linkback: Pusula ve GPS çalışmıyor, sanki yok gibi
  • Gösterim 9,353 
  • MTK Genel sorun ve istekler
  • 8 Yanıtlar

Bende de 4.4.4 android yuklu 6572 var. Eng mode da location boş, ayarlar kisminda yer sekmesi calismiyor. Ne bicim telefonmus bu arkadasss...

Sen görüşme yaparken proximity sensörü doğru çalışmadığından Tuş kilidi kendi kendine açılıyor, yaptığın görüşmeyi beklemeye alıp sonra çağrı kaydından kafasına göre numara çeviriyor,
Mikrofonu doğru düzgün çalışmıyor, karşıdakinin sesimizi duyabilmesi için bangır bangır bağırıyoruz.
O biçim bir telefon bu. Getirip satanları da ooo biçim anıyoruz. Madem getirip satıyon, şurda güzel bir forum var bari destek versene! yok, millet sadece cebine giren parayı biliyor. Ben telefonu orjinalinin aynısı sadece farkı bavul ticareti diye aldım. Ama bu telefon telefon vazifesi bile görmekte acizleniyor! Satıcı arkadaşlara buradan duyrulur, Akşam eve götürdüğünüz ekmekte insanların ahı var! Geçiyorsa boğazından afiyet olsun! :sinirli:

Arkadasim çözümü var  bu konum ve pusula olayinin biraz siteyi arastirin

Mikrofon sorununu
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap ile çözdüm. Ama pusula GPS için hala bir çözüm bulamadım, bilen varsa söylesin, nasıl çözerim? Bu sorunları çözebilsem çevremde satın almak isteyenlere de tavsiye ederim, ama kendim sorundan kurtulamazken neden başkasının başını yakayım?  :alsana:

Arkadasim çözümü var  bu konum ve pusula olayinin biraz siteyi arastirin

Katılıyorum

sevgili dostum, GPS li diye satılan, reklamında ibb cep trafik var iken ayarlar sekmesinde "Yer" olmayan, engineer mode a girince location sekmesi boş olan, telefonla iade için aradığımda bu telefonda gps yokmuş malesef böyle kullanacaksınız diyen bir satıcının sattığı bu telefona gps hizmeti kullanan bir uygulamaya hazır hale getirebilecek bir başlık var mı bu forumda? varsa alkışlarım. forumu delik deşik ettim bulamadım. bulana telefonu 100 liraya vericem... helalinden...

Benim telefonda GPS'i çalıştırdım.
işe yaradı. Birde pusulayı çözersem sonra önemli iki sorun kalıyor.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious