ANDROİD TEL. ROM YÜKLEME DETAYLARI

Başlatan adkumikli, 24 Eylül 2014, 22:28:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Benim telefon kore ve download mode korelerde yokmuş.Telefon samsung yazısında kaldı ve açılmıyor ne gibi bir çözüm olabilir.Telefon nasıl açılır.

Çok basit  telefonuna Flash Tool ile yüklenebilir  yazılım bul yükle o kadar.

nasıl bulurum dersen İŞLEMCİ ve MODEL olarak googlede arat  ÖRNEK : MT6582 NOT 3  gibi  Flash Tool  ile yüklenebilir olsun yeterli
bulduğun yazılımları tek tek dene muhakkak uygun bir yazılım bulursun

Flash Tool ve yazılım kurulumunu anlatmama gerek yok Forumda fazlasıyla anlatımı var zaten
Linkback: Ynt: ANDROİD TEL. ROM YÜKLEME DETAYLARI

slm s4  media tek usb port
olarak görünüyor pc de usb sürücüleri yükleyemedim flash toldan sürekli hata alıyorum telin yedegi vardı o bile hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba

xiaomi red rice td-scdma/gsm model bir tlf a sahibim
uygun rom denemelerim sırasında cihazı brick ettim ve şuan flash tool vb yazılımlar ile rom denemeleri yaptım ama 2-3 gün cihazı tanıtmak.. sonra da uygun bir yazılım aramak ile geçti
sonuç olarak vmware de sanal bir xp kurarak cihazı com4 olarak görmesini sağlayabildim (kendim win8 pro 64bit kullandığım için)
pil takınca cihaz bağlantısı kayboluyor. buda garip
cihazımı alırken orjinal diye 2. el olarak aldım.  td serisinin 3g si TR de çalışmıyor biliyordum. çin ve 1-2 ülkede aktif olan 3g ye sahip. kimi forumlarda cihazım için replika diye tanımlamalar olmuş ama cihazıma hangi rom yüklersem yükleyim cihazı 6589t olarak görüyor ve 1gb ram olarak gösteriyor idi. boş çalışma esnasında 600MB a kadar boş ram belleği gösteriyor idi. hardware test yazılımlarının bir kısmı bu değerleri doğrularken bazı yazılımlar tlf umda çalıştıramadım. ama aynı yazılımı asus tabletimde sorunsuz çalıştırabiliyorum.

cihaz içindeki rom u yedeklemeye gerek görmedim. çünki ing ve çince idi miui romu
3-5 defa cwm ile rom attıktan sonra denemeler esnasında twrp ye çevirdim recovery kısmını. derken ordan da kurulumu öğrendim.. sonra miui içinden rom manager lar ile filan rom denemeleri yaptım derken.... brick etmeyi başardım

şimdi ne istiyorum
1. olarak cihazımı ayağa kaldırmak.
ama bu install aşaması esnasında mümkünse yine  twrp recovery ekranı tercihim.
2. olarak. cihazım orjinal da olsa replika da olsa miui nin bu cihaz serisi için son versiyonunu yüklemek isterim. oda
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap burdaki td versiyon
3. olarak... cihazda 4gb lık rom gözükmekte ve bunun yaklaşık 1,2gb ı boş gözükmesine rağmen ben bu alana dosya hiç yükleyemedim. farklı rom denemelerim esnasında da başarılı olamadım

işlem aşamalarını acemi birine uygun şekilde sıralı olarak mümkün ise video lu, zamanınız yok ise yazılı olarak anlatabilecek misiniz ?

cihazımın performansı ve görüntü seviyesi çok güzel. replika bile olsa cihazımı her şekilde kullanmak istiyorum çünki mi serisi cihazlara karşı hayranlığım var ve tercihen 5 inch altı cihazlar ile ilgileniyorum
elde veya cepte taşıması kolay

forumunuzu çok detaylı inceleyemedim ama birçok site ve blog larda çin tlf ların için gps sorunu var diyorlardı. ben offline gps kullanmak istiyorum ama nerdeyse online a-gps performansında verim nasıl alabilirim ? orjinal veya replika cihazlarda gps performansı için neler yapabiliriz ?

teşekkürler ve başarılar herkese

önceki postu editlemek yerine denemelerimi ve sonuçlarını eklemek istedim

önceki mesjaımda cihazımın replika olabileceğini yazdıktan sonra needrom daki replika cihazlar için hazırlanmış rom ve konu anlatımını gördüm. ve denemeler yaptım
tabiki ordaki scatter ı 6572 ye göre hazırlamışlar replika diye.
flashtool ekrana cihazın işlemcisi ile hata mesajı verdi ve hedef cihazın 6589 model olduğunu belirtti
dolayısı daha önce bulduğum flashtool ve rom lar ile replika için hazırlanmış konu anlatımını denedim
öncelikle format ile işlemi yapıp yeşil çıkınca cihazı çıkarttım
sonra download ile işleme başlatıp yeşil gelene kadar bekledim
ve cihazı açmaya çalıştım.  ama yine siyah ekranda ufak bir siyah renk değişimi oldu ve kaldı yine orda

sonra yeniden yeniden yapmak istediğimde ise bu sefer kablo arızası gibi bir mesaj olan 2004 hatası aldım
bu genellikle ard arda denemelerde çıkıyor. cihazı bekletip sonra sanal os u restart edince düzeliyor gibi ama çok denemedim

cihaza rom yüklemeye veya flash tool ile rom atmama gerek yok
benim öncelikle bu cihazın asıl işlem yapan kısmı recovery ekranını çalıştırabilsem ordan sonrasını daha önce manuel olarak yüklediğim rom u yükleyip sonra gui ekran geldiğinde miui nin sitesindeki son versiyon olan 26 yı rom manager ile yükleyebilirim

ama sizden recovery adımına gelebilmek için yardım rica ediyorum
cihazımı hiç olmaz ise manuel recovery admına nasıl getirebilirim ?

selamlar

Öncelikle şunu belirteyim eğerki tel orjinalse zaten herhangi bir orjinal yazılımıyla açılır. replika ise  replikalarda en sık görülen şey bilgilerin gerçek dışı olması yani mt6582 veya mt6592 yazması o cihazın gerçek bilgilerini vermez onun için yapmanız gereken şey telefonu açık olanlar sistem bilgilerini gösteren nekadar program varsa indirip sistem bilgilerini kontrol etmek
ÖRNEK : antutu ve z devices gibi çok kullanılan programlar zaten telefonun yazılım yapısında editlenmiş olarak geliyor kurulu olmayabilir ama ama bilgiler yazılıma gömülü gelir siz antutu kurup sistem bilgilerine de baksanız yazılıma gömülü olan bilgileri size gösterecektir.

o nedenle farklı yazılımlarla  sistem bilgilerinizi dogrulamanız gerekmekte daha sonra o bilgiler doğrultusunda arama yapmanız gerek 

ben ccleaner.apk  ve clean master  kullanıyorum clean master gerçek bilgileri verir eğer telefon kapalıysa ve bilgisayar yardımıylada sistem bilgilerinizi teyit edemiyorsanız  tel. açmanız ve içerisindeki çip setten işlemci bilgilerini almanız gerekir

Son olarakta yazılımlım atmaktan korkmanıza gerek yok needrom sitesi iyidir. oradaki bütün yazılımları telefonunuzda deneyebilirsiniz.

NOT: Tel. gerçek sistem bilgilerini teyit etmeden arama yapmayın boşa zaman kaybı yaşarsınız. örnek bana gelen tel. mt6582 diye geldi ve 1gb ramli dendi öylede yazıyordu aslında cihazın  mt6572 olduğunu ve 460mb rami olduğunu 1gb dahili hafızası olduğunu çip set araştırmalarım sonucunda öğrendim ve orjinal yazılımıda bulmam 1 saatimi aldı.
zaman kaybı yaşamamanız açısından buna da dikkat edin...

kardeş benim şimdi kore  malı samsung galaxy ace 2 GT-İ8160 markalı telefonum var . ben buna hangi rom u atabilirim bi yardım edermisiniz

sevgilli işi bilen abiler benim sorunumu cözecek biri varmı acaba rica ediyorum okadar arastırdım bir cözüm bulamadım lütfen yardım edin

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious