[ROM GT-I9600] MTK6572 MODİFİYELİ %98 TÜRKÇE ROM

Başlatan dreaman26, 13 Eylül 2014, 01:14:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UYARILAR !!!

1-Herhangi bi işlem yapmadan önce hatasız rom  yedeklerinizi alınız !!!
2-Yanlış yapacağınız işlemlerden doğacak hatalardan şahsım ve  forum sorumlu tutulamaz!!!

:)
Arkadaşlar replikacep farkıyla sadece burada modifiyeli romlarımı sunmaya devam ediyorum.uzun uğraşlar sonucu görselinde ve systeminde değişiklikler yaparak bazı  uygulamaların güncellerini roma port edip romun %90 nında editlemeler yaptım, sizlere güzel sorunsuz bi rom oluşturmaya çalıştım umarım beğenirsiniz, sadece multitouch özelliği yoktur, Rom rootlu ve sd kart telefon hafızası olarak ayarlıdır.fazla uzatmadan resimleri paylaşacağım bol bol resim koydum zaten resimler anlatıyo romu.Alıntı yapacak arkadaşlar kaynak belirtsin diyeceğim ama kimse belirtmeyecek ben yinede söyleyeyim emege saygı lütfen!!
Değişime uğrayan,eklenen uygulama ve özellikler
Kurulum sihirbazı (Orjinal telefonların romlarındaki gibi telefonunuzun başlangıç ayarlarını kolay bi şekilde yapmanızı sağlar)
Systemui (Şebeke altına samsung logosu eklendi,saatin konumu değiştirildi,batarya ikonu düzenlendi)
Google uygulamaları (güncel sürümler)
Transparent clock weather (Güncel, romu kurduktan sonra widgeti ekleyip konumunuzu belirtin)
Shealt
Snote
Müzik player
Gear manager

Samsung Apps(orjinal sürüm)
Camera
Yeni kilit ekranı (Türkceye cevirdim kaydırma animasyonlarında sorun vardı giderdim)
Parmak izi özelliği (tabi sensör olmadığı için herkez açabilr)
Yüz ile kilit açma
Modifiyeli framework-res,
Modifiyeli Settings
Gesture wake
(Artık ekran kilitliyken cizeceginiz harflerin fonksiyonlarını ayarlayabilirsiniz)
Yeni açılış animasyonu... ve daha bi cok uygulama ve özellik dediğim gibi neredeyse romun heryerini elden gecirdim hataları minmuma indirmek için, anlatamadıgım bi çok düzenleme var,türkceleştirdiğim yerlerde cabası neyse  inşallah begenir ve sorunsuz kullanırsınız.

Romdan görütüler
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

CWM yedeği

• Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

• Flashtool yedeği

• Rar şifresi: dreaman26

Romu yükledikten sonra Cwm den wipe data factory reset yapın.

Logo koduna falan gerek yok direk samsung diye açılır
    mühendislik kodunada gerek yok mobile uncletools un güncel sürümü mevcut ama yinede *#3646633#

+++++++++
    ====================NOTE4 ROMU PORT EDİLMİŞ  CWR HALİ BUYRUN DENEYİN===================
    Hatalar:
    -Ön kamera çalışmıyor
    -Gesture wake (çif tıklayınca sadece müzik çalar çalışıyor)
    -Hareket sensörü tek yöne çalışıyor,bunların dışında  3 günlük testte olumsuz bi durum görmedim.Siz görürseniz olumlu olumsuz yönlerini yazabilirsiniz.
          Olumlu yönleri daha fazla,en önemlisi 5 parmak multi touch özelliği,ultra power saving,güç açma kapama menüsü geldi,gayet stabil ve hızlı çalışıyor...
    Yedeğinizi alıp sizlerde deneyebilirsiniz.Wifi,bluetooth,gps,şebeke,dokunmatik,titreşim,gibi önemli fonksiyonlar sorunsuz çalışmaktadır,türkçeleştirmeye vaktim olmadı,fırsat buldukça sorunları gidrmeye ve türkçeleştimeye çalışacağım,yardımcı olup bende bişeyler yaparım diyen olursa hep beraber daha kısa sürede sorunları giderebiliriz.Benden  şimdilik bu kadar.
    Resimler:
    Rom yüklendikten sonraki bilgiler:

Cwr yedeğidir,zip dosyasını hafıza kartı ana dizinine attıktan sonra cwm den mutlaka "wipe data factory/reset" yapın sonra  "install zip from sd card" ile romu yükleyin.İmei kodu için imzamdaki konuyu inceleyebilirsiniz.Note 4 kodlarını deneyiniz!!!

• Kısmen Türkçeleştirilen uygulamalar
    Apk'ları Zip içersindeki android commander programı ile pcden  telefonun system-app içine Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap,phone,framework-res,KeyguardWidget,Megaweather, Setting apk'larını kısmen türkçeleştirdim,Hava durumu ve kilit ekranındaki widgetlerin tarih formatlarınıda değiştirdim.

• Zip Şifresi: dreaman26replikacep

Bir teşekkürü çok görmeyin!!!
    Linkback: [ROM GT-I9600] MTK6572 MODİFİYELİ %98 TÜRKÇE ROM
    • Gösterim 112,445 
    • Replika Galaxy S5 Firmware Rom
    • 166 Yanıtlar

TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
    KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
    TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Hayır arkadaşım sadece mtk droid özellikleri tutan  telefonlara uyar,ama kerneli ve basebandı,işlemci modeli uyuyosa sadece system kısmını  yedek aldıktan sonra deneyebilrisin.

kardeşim eline saglık yine konuşturmuşsun sanatını  :) tebrikler tekrardan

kardeşim eline saglık yine konuşturmuşsun sanatını  :) tebrikler tekrardan
    sagolasın kardeşim kısıtlı zaman içersinde anca bukadarını yapabildim zaman olsa daha yapmak istediğim cok sey vardı ama şimdilik bu kadar oldu...

bro download?

upload ediyorum suan %60 cwm yedeği,Sonrada flashtool'ekleyeceğim insallah.

Benıdekı S5 De Bu Sekılde Yapabılırmıyız admın

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious