MT6582 Note 3 Brick, ekranda samsung yazısı problemi ve 4032 hatası Çözümü[2014]

Başlatan wirex, 01 Eylül 2014, 16:40:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar arkadaşlar benim başıma gelen bu sorunların ve çözümlerini paylaşacam sizlerle
Şimdi brick olmuş replika telefonlarda download mod olmadığı için Odin kullanamıyoruz
buyüzden telefon sürekli kendini resetliyor veya siyah bi ekranda kalıyor telefon açılmıyor
ikinci problem ise
bildiğiniz üzere çoğu replika note 3 ün Rootlu ve Cwm Recovery si olduğu halde ses açma + güç+ home tuşuyla
cmw recovery e girilmiyor normal boot mode a giriliyor ondada ses kısma tuşu aktif değil onay için.

bukadar sıkıntılı bir telefon sahibiyseniz ya telefon çöktüğünde telefonu bi köşeye attınız yada telefoncu telefoncu gezdiniz.
ben size yapacağımız uygulamalarla bunları atlacağımızı müjdeliyecem.
şimdi  preloader.bin diye pek önemsenmeyen aslında çok önemli bi dosya mevcut telefonun içinde Sp_Flash_Tool kullananlar görmüştür
bu dosya telefonun şarj almasını telefonu bilgisayara tanıtması gibi ..vb işlere yarıyor ve bu dosya her romda farklıdır
tabi ikitane aynı yerden aynı telefonu alırsanız romuda preloader ide herşeyide aynı olur o ayrı bi mevzu.
Bu sorunların ana nedenlerinden biri preloader'in yanlış yüklenmesi veya farklı bi rom un preloader inin yüklenmesinden kaynaklıdır.
zaten görmüşsünüzdür bikaç yerde rom atarken preloader seçeneğinin yanındaki tiki kaldırın felan derler.
bu preloader dosyasının nasıl sizin telefonunuzun olduğunu anlamak için şu yolu deneyeceksiniz
genelde preloaderin de sıkıntı olan telefonda sp_flash tool dan rom atmak isteyince bilgisayara bağladığınızda telefonu
ya görmez yada tak çıkar yapmış gibi usb sesi gelir sürekli ding dong ding dong
diye
preloaderi nerden bulacaz ilk etapta bunu anlamanız lazım
preloaderi internetteki romlardan tektek deneyerek bulmanız sıkıntı ya önceden aldığınız yedeğinizin içinden alacaksınız
yada aynı telefonu kullanan bi arkadaş veya satın aldığınız yerden rica edip telefonun yedeğini alacaksınız ve sonra preloaderi kullanacaksınız.
evet preloader yüzünden bilgisayar tanımıyor ve bataryayı takıncada 4032 hatası veriyor felan filan onun için
telefonumuza uygun olan preloaderi yükleme işlemini şu sırayla yapacaksınız:
1) sp_flash_tool v5 kullanacaz
2) scarter dosyamız hazır olacak mtkdroidten aldığınız yedekten yapabilirsiniz veya internetten bulun
3) preloader i bi dosyanın içine atın scarteride aynı dosyanın içine atın
4) normal şartlar altında scarteri flash tooldan çalıştırınca preloaderi otomatik görür sp flash tool görmesse bile
    adresi kendimiz verebiliyoruz flash tooldan preloader kısmını seçerek
5)telefon bataryasız bi şekilde bilgisayara bağlı olsun
6) flash tooldan sadece preloader in seçili olduğuna dikkat edin diğer dosyalar tik liyse kaldırın
7) download a basın
8) en önemli kısım ses açma tuşu ve güç düğmesine bastığınız anda telefon bataryasız olmasına ramen
    aktif konuma geçecektir tam o sırada %50-%80 arasında dolarken bataryayı takın
9) bunları yapınca preloader yüklenecektir

10) artık bataryayı çıkartabilirsiniz çıkardıktan sonra telefona format atın kablosuz bişekilde takın starta basın
ve bataryayı yerleştirin artık güç tuşuna felan basmanız gerekmeyecek normal bi şekilde flash tool u kullanabileceksiniz.
11)telefonunuza uygun romlar arayın Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap veya forum sitelerinden bu forumdada çok güzel romlar mevcut
12) bulduğunuz romların scarterlerini flash tooldan gösterin ama preloader kısmında "adres yoluna" tıklayın ve sizin kendi preloaderiniz  hangi klasördeyse oradan preloaderinizi seçin. NOT: Asla yeni romun preloaderini kullanmayın.
-----------------------------

arkadaşlar bu bilgiler hepsi telefonun açılması ve cmw ye ulaşmamız içindi biliyosunuzki replika note 3 lerde ancak bilgisayardan MTKDROİD yardımıyla To Use boot from phone seçeneğiyle yeniden başlattırıp cmw e öyle erişebiliyorduk.
benim sorunumda bunun aynısıydı cmw yedeğim vardı ama flash tool için uygun olmadığından telefonu kullanamadım
farklı bi rom bulup attım cmw e eriştim ve sd kartımdaki backup dosyasını kullanarak eski sistemime geri döndüm
bu linkte benim telefonumun cmw yedeği ve ona benzer cmw kullanımıyla ilgili bilgiler mevcuttur:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

telefon özelliklerim:

build number: ALPS.JB5.MP.V1.5
Build date UTC: 201407714-085038
Android version: 4.4.2
Baseband version: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V10.P2. 2013/10/23 17:49
Kernel version: 3.4.5 /rs@rs-ThinkStation-D30) (gcc version 4.6.xgoogle 20120106 (prerelease) (GCC) #1 SMP Mon Jul 14 16:48:10 CST 2014
LCD Driver IC: 1-otm1283a hd720_dsi_vdo

iyi günler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link: Rom & Preloader ayrı ayrı klasörde .
rar şifresi: wirex

Linkback: MT6582 Note 3 Brick, ekranda samsung yazısı problemi ve 4032 hatası Çözümü[2014]
  • Gösterim 18,158 
  • MTK Root Geliştirme ve sorunları
  • 13 Yanıtlar

Arkadaşım herkes böyle tecrübelerini paylaşsa replika telefonlarda çözüme ulaşmayan sorun kalmaz,paylaşımların için teşekkür ederim.Konudan daha çok kişinin faydalanması  için sabitliyorum.
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Arkadaşım herkes böyle tecrübelerini paylaşsa replika telefonlarda çözüme ulaşmayan sorun kalmaz,paylaşımların için teşekkür ederim.Konudan daha çok kişinin faydalanması  için sabitliyorum.

onur duydum teşekkür ederim dreaman26

paylaşımınız için teşekkür ederiz

+özel üye olarak üyelik konumunuz degiştirilmiştir  dahada  artacaktır kolay gelsin başarılarınızın devamını dilerim

paylaşımınız için teşekkür ederiz

+özel üye olarak üyelik konumunuz degiştirilmiştir  dahada  artacaktır kolay gelsin başarılarınızın devamını dilerim

teşekkür ederim elimizden geldiğince arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum yalan olmasın kendi problemlerimi çözünce butürden sonuçlara vardım arkadaşlara yardımcı olduysam ne mutlu bana

telefon özellikleri yazan resim linki ölmüş buyrun:
[IMG]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap[/img]

sa wirex kardeşim sana özel olarak da mesaj attım ama herkez görsün diye buraya yazmak istedim ben bir hatta yaptım ve preloader dosyası tıklı sekil de rom attım ve bicimlendirmemistim de telefonum brick oldu  simdi ise batarya takılı degilken hic bilgisayar algılamıyor batarya takılıyken flash toolsda 4043 hatası alıyorum senin dediklerini yapmaya calıstım ama olmadı   preloader dosyasını nasıl hallederim sanırım sorunum o imiş anladıgım kadarıyla
telefonumun özellikleri böyle
Android version: 4.4.2
Baseband versiyon: MOLY.WR8.W1315.MD.MP.V10.P2,2013/10/23 17:49
Build date UTC: 20140606-073237
Build number: ALPS.JB5.MP.V1.5
Hardware: MT6582
Kernel version: 3.4.5(rs@rs-ThinkStation-D30) (gcc version 4,6,xgoogle 20120106 (prerelease) (GCC) #1 SMP Fri jun 6 15:30:08 CST 2014
LCD Driver IC: 1-otm1283a_hd720_dsi_vdo

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious