batarya kalibrasyonu Problemi ?

Başlatan mybreath, 08 Ağustos 2014, 02:31:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bir forumda denk geldim işlemleri uyguladım şarzı bitti 0 lanıp kapandı şarza takıyorum %0 da hep şarz dolmuyor hiç telefon açılmıyor şarz oluyor ekran var ancak hep %0 geri yüklemede yaptım romda attım ancak düzelmiyor bataryayı başka bir telefonda şarz etme imkanım yok ne yapabilirim ?
arkadaşın anlattığı yöntem
yöntem 3:
Android Cihazınızda Batarya Kalibrasyonu
Eğer telefonunuza yeni bir rom attıysanız mutlaka batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir...
Bunun dışında telefonu uzun zamandır kullanıyorsanız yine kalibrasyon yapmanız tavsiye edilir...
Uzun zaman kullanmasanız bile sürekli aç kapa yaparak ya da günde İnternet veya oyunlar nedeniyle telefonunuzun şarjı bitip dolduruyorsanız yine batarya kalibrasyonu yapmanızda fayda var...
Batarya kalibrasyonu ile bataryanızdan en verimli şekilde yararlanırsınız.

Telefon 0 alındığında Şarjı 2 gün giden telefonun kalibrasyon sonucunda şarjı 3 gün gitmez
Ancak Aldığınızda 4 gün giden telefon sonradan 2 güne düşmüş ise kalibrasyon ile bu BATARYANIZIN SAĞLIK DURUMUNA göre tekrar 4 gün gitmeye başlar...

Anlatacağım Kalibrasyon İşlemi için telefonunuzun rootlu olması şart...

Telefonunuza Root Explorer uygulamasını yükleyin...

Telefonu şarja takıp tamamen dolmasını bekleyin...
%100 olduğunda telefonu şarjdan çıkarın...

daha önce yüklemiş olduğunuz root explorer uygulamasını açın...

data>system>batterystats.bin dosyasını bulun.

batterystats.bin dosyasına uzun basın ve dosyayı silin...

eğer silemiyorsanız root explorer uygulamasının başına gelin en üstte mounted as r/w ve r/o diye iki seçenek var onları değiştirin tekrar aynı dosyaya gelip silin...

dosyayı sildikten sonra telefonunuz şarjı bitip kendi kendine tamamen kapanana kadar bekleyin... Oyun oynayabilir internete girebilir ya da ekran ayarlarından ekran kapanma süresini iptal ederek daha çok şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz...

telefon şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takın ancak telefonu açmayın...
Telefon kapalı halde tamamen şarj olduktan sonra telefonu şarjdan çıkarmadan telefonun bataryasını telefondan ayırın... 15 saniye falan bekledikten sonra bataryayı tekrar takın biraz önce tam dolu dediği batarya tekrar şarj olmaya başlayacaktır...

yine telefonun tamamen şarj olmasını bekleyin...
Telefon tamamen şarj oldu dediğinde telefonu açın...
Telefon açıldığında yine belli bir süre şarj olacaktır...

Telefon %100 batarya doldu uyarısı verdiğinde telefonu şarjdan çıkarın...
İşlem tamam
Linkback: batarya kalibrasyonu Problemi ?
  • Gösterim 4,915 
  • MTK Root Geliştirme ve sorunları
  • 4 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
bir forumda denk geldim işlemleri uyguladım şarzı bitti 0 lanıp kapandı şarza takıyorum %0 da hep şarz dolmuyor hiç telefon açılmıyor şarz oluyor ekran var ancak hep %0 geri yüklemede yaptım romda attım ancak düzelmiyor bataryayı başka bir telefonda şarz etme imkanım yok ne yapabilirim ?
arkadaşın anlattığı yöntem
yöntem 3:
Android Cihazınızda Batarya Kalibrasyonu
Eğer telefonunuza yeni bir rom attıysanız mutlaka batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir...
Bunun dışında telefonu uzun zamandır kullanıyorsanız yine kalibrasyon yapmanız tavsiye edilir...
Uzun zaman kullanmasanız bile sürekli aç kapa yaparak ya da günde İnternet veya oyunlar nedeniyle telefonunuzun şarjı bitip dolduruyorsanız yine batarya kalibrasyonu yapmanızda fayda var...
Batarya kalibrasyonu ile bataryanızdan en verimli şekilde yararlanırsınız.

Telefon 0 alındığında Şarjı 2 gün giden telefonun kalibrasyon sonucunda şarjı 3 gün gitmez
Ancak Aldığınızda 4 gün giden telefon sonradan 2 güne düşmüş ise kalibrasyon ile bu BATARYANIZIN SAĞLIK DURUMUNA göre tekrar 4 gün gitmeye başlar...

Anlatacağım Kalibrasyon İşlemi için telefonunuzun rootlu olması şart...

Telefonunuza Root Explorer uygulamasını yükleyin...

Telefonu şarja takıp tamamen dolmasını bekleyin...
%100 olduğunda telefonu şarjdan çıkarın...

daha önce yüklemiş olduğunuz root explorer uygulamasını açın...

data>system>batterystats.bin dosyasını bulun.

batterystats.bin dosyasına uzun basın ve dosyayı silin...

eğer silemiyorsanız root explorer uygulamasının başına gelin en üstte mounted as r/w ve r/o diye iki seçenek var onları değiştirin tekrar aynı dosyaya gelip silin...

dosyayı sildikten sonra telefonunuz şarjı bitip kendi kendine tamamen kapanana kadar bekleyin... Oyun oynayabilir internete girebilir ya da ekran ayarlarından ekran kapanma süresini iptal ederek daha çok şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz...

telefon şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takın ancak telefonu açmayın...
Telefon kapalı halde tamamen şarj olduktan sonra telefonu şarjdan çıkarmadan telefonun bataryasını telefondan ayırın... 15 saniye falan bekledikten sonra bataryayı tekrar takın biraz önce tam dolu dediği batarya tekrar şarj olmaya başlayacaktır...

yine telefonun tamamen şarj olmasını bekleyin...
Telefon tamamen şarj oldu dediğinde telefonu açın...
Telefon açıldığında yine belli bir süre şarj olacaktır...

Telefon %100 batarya doldu uyarısı verdiğinde telefonu şarjdan çıkarın...
İşlem tamam

Telefon flash yedeğiniz varsa sadece logo.bin dosyasını yükleyiniz. Yedeğiniz yoksa birebir telefonunuza uynan rom bulup logo.bin yükleyiniz. Farklı logo.bin deneyerek farklı şarj görselliği katabilirsinz. Bulamam derseniz telefon özelliklerni yazınız.
Unutmayın her logo.bin telefonunuza uymaz. Yapacağınız hatanın sorumluluğu size aitttir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Bir teşekkürü bize çok görmeyin.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Telefon flash yedeğiniz varsa sadece logo.bin dosyasını yükleyiniz. Yedeğiniz yoksa birebir telefonunuza uynan rom bulup logo.bin yükleyiniz. Farklı logo.bin deneyerek farklı şarj görselliği katabilirsinz. Bulamam derseniz telefon özelliklerni yazınız.
Unutmayın her logo.bin telefonunuza uymaz. Yapacağınız hatanın sorumluluğu size aitttir.
model numarası:GT-I9300
ANDROİD VERSİONU.4.2.2
ANABANT SÜRÜMÜ MAUI.11AMD.W12.22.SP.V17.2013/01/03:1150
KARNEL SÜRÜMÜ 3.0.13
1219V32
FRİ JUL 26 17:24:08 CST 2013
ÜRETİM NUMARASI:IMM7D.GT-HI9300ZSALE9
COSTUM BUİLD VERSİON:1372846418
ekran çözünürlüğü 480x800
mtk 6575

TEŞEKKÜRLER dediğin gibi yaptım sorun çözüldü çok çok teşekkür ederim bataryayı acaba nasıl kalibre ederim ? kalibre edilmiş logo.bin varmı acaba

Yukarıda anlatığın yöntemi dene işe yarar. Olmazsa pilin %100 olunca mavi cwm wipe battery yap, ama aralarında çok fark yok. Bu yazılımsal sorun olabilir.
Bu konu üzerine sonra uğraşacağım. Çözüme ulaşınca ayrı konu açıp anlatırım.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Bir teşekkürü bize çok görmeyin.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious