MTK Note 3 Cihazımın tam modelini öğrenmek istiyorum

Başlatan Skender, 25 Aralık 2016, 22:28:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi akşamlar Replikacep üyeleri. Elime başlıkta belirttiğim gibi replika bir Note 3 cihaz geçti. Cihazda bir kaç problem var. Google Play uygulaması güncel olmadığı için sanırım, uygulama yüklerken "xx uygulaması, cihazınız tarafından desteklenmeyen google play hizmetlerine ihtiyaç duyuyor" hatası alıyorum. Uygulamanın ve Google Play uygulamasının cihazın kullandığı android versiyonuna uygun olan versiyonunu yüklediğim halde (4.2.2) sorun devam ediyor. Ayrıca ön ve arka kamerası da çalışmıyor. Donanımsal mı yoksa yazılımsal mı çözemediğim için custom rom denemek istedim. Cihazda nasıl ekran görüntüsü alacağım konusunda da bir fikrim yok. Bir kaç tuş kombinasyonu sonucunda bir sonuç alamadım. Cihaz bilgilerinde modelinin SM-N900 olduğu yazıyor. Android sürümü 4.3 yazmasına rağmen üzerine bir kaç kez tıkladığımda 4.2.2 JellyBean versiyonu olduğunu gösteriyor. Telefondaki uygulama hatası ve kamera sorununu çözebilirsem almayı düşünüyorum, sahibi de farklı bir telefon kullandığı için bunu uygun fiyata satmak istiyor. Sizce almalı mıyım, kamera sorunu acaba yazılımsal ya da soket hatasından mı kaynaklanır (soketin çıkmış olma ihtimali), telefon custom rom konusunda zengin bir yapıya mı sahip bu gibi soruları konu altında tartışırsak sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekleme: Chipset modeli MT6589 sanırım, benchmark testinde çıkan sonuçlara dayanarak söylüyorum..
Linkback: MTK Note 3 Cihazımın tam modelini öğrenmek istiyorum
  • Gösterim 2,098 
  • MTK Galaxy Note , Note 2 , Note 3 Sorunlar Çözümleri
  • 1 Yanıtlar

Güncel

Telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını buldum, istediğiniz bilgileri söylerseniz ekran görüntüsü atabilirim. Şu anlık cihazdaki sorunlar kameranın hala çalışmaması ve akıllı kapak sensörünün kendi kendine çalışıp küçük ekrana geçmesi. Ayrıca telefonda bir kaç uygulama yüklü olmasına rağmen aşırı şekilde yavaş. Bu yüzden custom rom atmak istiyorum. Sizce performansını arttırabilir miyim ?

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious