Windows 7 Siyah Ekran Sorununa %100 Çözüm

Başlatan Namelesswarrior, 24 Haziran 2014, 01:04:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kısa süre önce windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda siyah ekran sorunu ile karşılaştım. Sorun tam olarak şu şekildeydi. Bilgisayarı çalıştırıyorum herşey normal açılıyor. Fakat logodan sonraki ekranda yani masaüstü gelmesen mouse çıktığı anda ekran siyah şekilde duruyordu. Sizde bu şekilde veya benzeri bir siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorsanız geçelim çözüm için ne yapabiliriz.
Windows 7 siyah ekran sorununa çözüm için ilk olarak bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Daha sonra F8 tuşuna sürekli basarak işletim sistemi seçeneklerinin çıktığı ekran karşımıza geliyor.  Ekran tam olarak aşağıda bulunan resimdeki gibidir.

Bu siyah ekrandayken Bilgisyarınızı Onarın seçeneğini seçiniz. Daha aşağıdaki gibi sistem kurtarma seçenekleri ekrana gelecektir.

Bu ekrandan da komut istemi bölümüne girin. Ve ardından aşağıdaki komutları uygulayın.
C:
CD WINDOWS
DEL PREFETCH
Son kodu uyguladığınızda size bu klasör silinsin mi diye soracak evet diyerek yanıtlayın. Sonrasında cd.. yaparak c: anadizinine tekrar dönün ve aşağıdaki kodu girin.
CHKDSK /R
Bunu girdiğinizde ekranda bişiler sorarsa hepsini onaylayın. Bu bir tarama işlemi gerçekleştirecek ve biraz sürecektir. Tahmini süre 15 Dk falan. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlattığınızda siyah ekran sorununuz çözülmüş olaraktır.

Teşekkür Etmeyi Unutmayın ;)
Linkback: Windows 7 Siyah Ekran Sorununa %100 Çözüm
  • Gösterim 3,654 
  • windows 7
  • 2 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Arkadaşım paylaşımların için teşekkürler, emeğine sağlık.
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Ne Demek Kardeşim Yararlı Olduysak Ne Mutlu Bana -.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious