BASEBANDI GÖZÜKMEYENLER İÇİN SECRO-BİN

Başlatan dreaman26, 02 Mayıs 2014, 02:04:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.Mtk droid tool programına telefonunuzu bağladığınızda "Baseband" kısmı boş geliyosa;
   1-İlk önce "Root explorer" programı ile "data-nvram-md içindeki nvram" klasörünü silip (telefon rootlu olmalıdır)telefonu yeniden başlatın.Düzelmezse,
   2-Telefonu rootladıktan sonra mtk droid tool- "IMEI/NVRAM"  kısmından  daha önceden alınmış NvRam yedeklerini,yüklemeyi deneyin.NvRam yedeği yoksa internette araştırın.
   3- Nvram yüklediğniz halde düzelmiyosa,Flash tool programı ile secro.bin dosyası yükleyin.Burdan indirdiğiniz secro.bin çalışmadıysa,telefonunuzla aynı özellikte başka bi romdan,aynı özellikte rom bulamazsanızda işlemci'si aynı olan romların "secro.bin yada  nodlsecro.bin "dosyalarını flash tool programı ile denemelisiniz.Secro.bin ve nvram birbirinden ayrı işlem yaparlar , birinden biri eksik yada uyumsuz olursa Baseband yine gelmeyebilir.
Linkback: Ynt: BASEBANDI GÖZÜKMEYENLER İÇİN SECRO-BİN
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Arkadaşlar rom sonrası şebeke problemi genellikle hatalı yada eksik alınan nvram ve secro-bin dosyalarından kaynaklanmaktadır bu soruna bi nebze olsun çözüm olsun diye secro bin dosyasını paylaşıyorum.Flash tool ile rom yüklerken secro_bin kısmı eksik olanlar bu dosyayı yedeklerinin içine kopyalayıp denesinler.6575-6577 ve 6589 s4 de denenmiş ve sorunsuz çalışmıştır.Yedeğinizin içine attıktan sonra falsh tool da secro kısmı  yine boş görünüyosa  isminin başındaki ''nodl_'' kısmını silin sadece ''secro_bin'' kısmı kalsın.

• Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

• note4 için de geçerli mi?

note4 için de geçerli mi?

Evet bütün mtk lar için geçerlidir.

teşekkür edrim dreman26. Telefonum mtk 6572 G900H S5 Mini rom yüklü iken yedeğini almadan bir nedenle romunu sildim. İnternetten araştırdım fakat bir türlü uyumlu rom bulamadım. Bende telefonuma internetten indirdiğim mtk 6572 G800H S5 Mini romu yükledim. Herşey yolundaydı fakat telefon sim kartını tanımıyordu. Çeşitli yollar denedim ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Yukarıdaki açıklamanızı okuduktan sora yüklediğim rom içinde yaptığım düzenleme sonunda romu tekrar telefona yüklediğimde sonuç harikaydı. Telefonum eskisinden daha düzenli hale geldi. Tekrar teşekkür ederim.

teşekkür edrim dreman26. Telefonum mtk 6572 G900H S5 Mini rom yüklü iken yedeğini almadan bir nedenle romunu sildim. İnternetten araştırdım fakat bir türlü uyumlu rom bulamadım. Bende telefonuma internetten indirdiğim mtk 6572 G800H S5 Mini romu yükledim. Herşey yolundaydı fakat telefon sim kartını tanımıyordu. Çeşitli yollar denedim ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Yukarıdaki açıklamanızı okuduktan sora yüklediğim rom içinde yaptığım düzenleme sonunda romu tekrar telefona yüklediğimde sonuç harikaydı. Telefonum eskisinden daha düzenli hale geldi. Tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim arkadaşım,paylaşım ve anlatımlarımızın bir kez daha işe yaradığını görmek bizi mutlu ediyor.iyi akşamalar ve paylaşımlar dilerim.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious