MTK6582 KitKat 4.4.1 ROM

Başlatan Mediatek, 24 Nisan 2014, 23:28:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Kurulum:
dosyalardan çıkanlar direk sp-flash tool ile kurulacak şekildedir.

1) yedeğinizi alın. sonrasına karışmam. yedeğinizi de şifreli bir winrar dosyası haline getirin ve hiç değiştirmeden winrar kalsın.
2) SP flash tool ile isterseniz format atın. İsterseniz cwm ile wipe data cache yapın. advanced ve mounts and storage 'den diğer wipe ve formatları atın.
3) SP flash tool ile romu yükleyin.
cache ve data kısımlarını yüklemeseniz de olur. Bu durumda cihazı yükleme sonrasında recovery'de açıp wipe data/cache diyeerk açacaksınız. recovery'de açılmıyorsa cihazınız ki benimkinin yolunu bulamadım, mobile uncle ile reocvery'ye giriyorum, o zaman data ve cahe bölümlerini de kurun ki android açılsın.

ÖNEMLİ NOT: MTK6582 cihaz ve kernel sürümünüz ile LCD sürümünüz ekran görüntüsündeki gibi ise. Değil ise 11) ile yazacaklarımı yapın. cihazınız birebir aynı ise 4) e geçin.
kernel thinkstation ve se.infra olanlara %100 uyumludur. diğer herşey aynı ama kernel farklı olanlar %90 uyumludur.

not: recovery'yi yüklemek istemeyebilirsiniz. aynı recovery'dir cihaz birebir ise ama garanti olsun, recovery onayını kaldırın sp tool'dan.

11) baseband sürümünüz farklı ise birçok şey çalışmayabilir, size uygun rom değil bu deneyin, çalışmayan özellikler (GPS çalışmayabilir, mavidiş fm radyo, ve en önemlisi telefon özelliği çalışmayabilir). Yedeğinizdeki sadece system.img yerine buradaki dosyadaki system.img yer değiştirip kurun romu. hata alırsanız scatter file ile uğraşmanız gerekecek. iki cihaz farklı ve romların kurulacağı alanlar farklı demektir. Ben uğraşacak değilim. araştırıp öğreniniz.
12) LCD sürümü farklı ise sadece tamamen buradaki dosyayı kullanıp boot.img olarak verdiğim dosya ile bir yer değiştirip deneyin, o şekilde olursa olur, olmazsa yukardaki adımı tekrarlayın.

4) rom yüklendikten sonra (pili tak çıkar falan filan sp tool kullanmayı bilmiyorsanız forumdan araştırın yine) romu açın. nasıl açılacak bilmiyorum. imei için mtk droid tool 2.5.2 koydum buraya onu deneyin ama hatalı değiştiriyor. eğer imei değiştirme tuşu aktif değilse recovery ile açın. bir wipe data cache dalvik cache yapın. yeniden başlatın. mobile uncle ile ya da kod ile değiştirin.

Sorunlar:
kamera 6.0 mp.
kalem menüsü yok.
sensör çalışıyor ama launcher standart en basit android launcher. touchwiz ya da rServicesHome yüklenirse belki çalışır. galeride çalışıyor. ayarlarda çalışmıyor. orijinal romda ayarlarda, file explorer gibi birçok programda da çalışıyordu.
göz sensörü yok ama cihazın orijinal romunda da nasıl oluyor o bulamamıştım. mtk6582'de göz sensörü tam çalışmıyor olabilir. mtk6589'larda çalışıyor görünüyor videolarda.
Bazı kısımlar ingilizce.

Fotoğraflar:

indirme linki:

ikinci dosya patched boot.img, recovery.img (ilk dosyada adı sadece LK olan kernel dosyası lk.bin ve logo.bin, secro.img bu pakette)

replikatelefoncu dan alıntıdır
Linkback: MTK6582 KitKat 4.4.1 ROM
  • Gösterim 10,317 
  • MTK Galaxsy Note 3
  • 6 Yanıtlar

Hardware : MT6582

Model : Samsung GALAXY Note 3

Build number : ALPS.JB5.MP.V1.5

Build date UTC : 20131227-080544 (Burası Değişik Olabilir)

Android  v : 4.4

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V10.P2, 2013/10/23 17:49

Kernel v : 3.4.5 (rs@rs-ThinkStation-D30) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri Dec 27 16:03:35 CST 2013

Uboot build v : ----- should be  root shell

LCD Driver IC : 1-otm1283a_hd720_dsi_vdo

BU TELEFON İÇİNDİR

slm cangönülden arkadşım özellikler bire bir yüklüorum ekran hiç gelmiyor telefonn kendi yedegni yüklüyorum veyat uyan başka rom yüklüyorum samsung logoda kalıyor dedigin gibi telefon açılmıyınca cwm yede girilmiyor sen nasıl yapıyosun?

slm cangönülden arkadşım özellikler bire bir yüklüorum ekran hiç gelmiyor telefonn kendi yedegni yüklüyorum veyat uyan başka rom yüklüyorum samsung logoda kalıyor dedigin gibi telefon açılmıyınca cwm yede girilmiyor sen nasıl yapıyosun?

Arkadaşım telefonunun tam özellikleri ile birlikte ilgili bölüme bir konu aç bizlerde senin için yardımcı olmaya çalışalım.

Arkadaşım telefonunun tam özellikleri ile birlikte ilgili bölüme bir konu aç bizlerde senin için yardımcı olmaya çalışalım.

kardeş bende ayni sorunlarla boğuşuyorum ama en azından galaxy yazısını aşıp telefonu açmayı başardım ama tabi tam olarak uyan romu bulmuş değilim tabi. şimdi telefonu cvm modunda aç çince çıkacaktır karşına benim telefonda not3 sm-n 9006 mtk 6572 de cvm modundaki çince olan enalt sıradan ikincisini pavır tuşuyla seç daha sonra ses tuşlarına bas sonra tekrar pavır tuşuna basınca tel kapanıp açılacak.umarım işine yarar kolaygelsin

LİNK KIRIK KARDEŞ  İLGİLENİRSEN İYİ OLUR ?

LİNK KIRIK KARDEŞ  İLGİLENİRSEN İYİ OLUR ?
Linkler sağlam VPN kullanarak indir.

Alıntı yaparak cevaplayın.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious