i9500 Galaxy S4 OzcanRom v2.3 XXUFNC1 KitKat 4.4.2

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 21 Nisan 2014, 15:39:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rom Özellikleri;
* En son çıkan stok Hindistan Rom XXUFNC1 üzerine inşa edildi. Rom: XXUFNC1, CSC : XXUFNC1, Modem: XXUFNC1
* Sok Rom özelliklerindedir. Gereksiz modifiye bulunmamaktadır. Gayet akıcı ve hızlıdır.
* Root / Deodex / Zipalign / Busybox
* Yükleme sırasında Sistem klasörü otomatik formatlanır. (yüklemeden önce wipe Data ve Wipe Cache tavsiye olunur.
* indie stok kernel, Selinux Permissive. Ramdiskini yeniden düzenledim. (Root olayında sıkıntı vardı) ayrıca batarya ile ilgili tweak yaptım.
* S5 Hava durumu widgeti (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Mesaj uygulaması (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Resim düzenleme programı (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Hesap makinası (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Dosya yöneticisi (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Kumanda programı (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Açılış ve Kapanış Animasyonu eklendi.
* S5 Sistem Fontları eklendi.
* S5 Samsung Metin konuşma motorunu eklendi. (Türkçe konuşma mevcut) (S-Voice değil)
* Google Play Store, Youtube, Google Arama vs uygulamaların güncel versiyonları yüklü
* Gereksiz Samsung uygulamaları ve kütüphane dosyaları (lib) ve Knox silindi
* Görüşme kaydetme özelliği eklendi.
* Numerik stok batarya özelliği eklendi.
* Kaydırma önbelleği (Scrolling Cache) kapatıldı.
* SMS ve MMS otomatik dönüştürme kapatıldı.
* Kamera deklanşör sesi menüsü eklendi.
* Web tarayıcı çıkış butonu ve masa üstü görünümü eklendi.
* SD kart yazma hatası düzeltildi.
* Arama kaydı bölümüne Telefon butonu eklendi.

09.04.2014 v2
* S5 Touchwiz Launcher (Modlanmış) eklendi. (Geçiş animasyonu seçilebiliyor. Klasörlerle ilgili resim ekledim.)
* S5 Wallpaper seçme programı (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Dergim uygulaması (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 S-Voice (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Ajanda ve Widgeti (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 DownloadProviderui (Menüdeki indirilenler uygulaması simgesi kalkıyor.)
* Kilit ekranında gelen arama ve mesaj bildirimlerinin arka planını şeffaf yaptım.
* Android Log kapatıldı.

15.04.2014 v2.2
* S5 uygulamaları Cuma (11.04.2014) günü verilen resmi firmwaredekilerle değiştirdim. SM-G900H (Exynos) sürümünü baz aldım.
* S5 Touchwiz Launcher'ı yeniden kendim düzenledim. Neredeyse el değmemiş sayılır.
* Group Play v2.5 uygulaması v3 sürümüne güncellendi.
* Busybox v 1.22.1 Bionic sürümüne güncellendi.

18.04.2014  v2.3
* S5 Galeri (Orjinal)
* S5 Klavye (Orjinal)
* S5 Video Uygulaması (Oynatıcı değil)
* Framework dosyaları güncellendi.
* WatchOn, YouTube, Google Play Hizmetleri uygulamaları güncellendi.

Bilinen Hatalar:
1 - Mesajlarda Ayarlar - Güvenli Mod seçilince uygulama hata verip yeniden başlıyor.
2 - Samsung Hesabı Senkronizasyon sorunu çözümü (Recoveryden flaşlanacak):
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Not: 4.2 ve 4.3 rom üzerinden yükleyecekler mutlaka wipe cache, data ve dalvik yapmaları gerekmektedir.

ROMU İNDİR:

ÇOK ÖNEMLİ !
Mutlaka TWRP Recovery ile yüklenmeli. Link aşağıda. Ayrıca ne olursa olsun mutlaka EFS yedeği alın. TWRP menüsü içinde backup seçeneğini kullanarak alabilirsiniz. Sorumluluk tamamen size aittir.
TWRP İNDİR:

Knox konusunda bilmeyenler için tekrar uyaralım: Android 4.2 sürümünden sonra çıkan sürümlerde (4.3 ve 4.4) knox bootloader gelmiştir.Dolayısıyla bu sürümlere stok romla geçtiyseniz cihazınıza knox sayacı gelmiştir. Custom rom, recovery, root vs işlemlerde knox sayacınız 1 olacaktır.Yani cihazınız garanti dışı kalacaktır.Ama 4.2 sürümünden custom romlarla (bootloader yüklemeden) 4.3 veya 4.4 sürümüne geçtiyseniz cihazınıza knox sayacı gelmeyecektir. Lütfen bunu dikkate alarak işlem yapınız.
Linkback: i9500 Galaxy S4 OzcanRom v2.3 XXUFNC1 KitKat 4.4.2
  • Gösterim 5,049 
  • Samsung Galaxy S4 I9500 I9505
  • 0 Yanıtlar

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious