System.img açıp düzenleme yardım

Başlatan QnLywAtch, 23 Mart 2016, 03:13:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar benim romda gereksiz apk lar var ben bunları cıkarmak kendi istediğim apk ları eklemek istiyorum + birde sd kartı tel hafızası yapan volds dosyaları flanda var onlarıda eklicem amacım rom attıgımda telefonuma bunlarla ugrasmamak

kısacası system.img dosyasını nasıl editleyebilirim?(elimde ext4 unpacker die bi program var system img yi açıyo içinden istediğimi alabiliyorum fakat içine birşey ekleyemiyorum) bildiğiniz kolay çalışan bi program varmı_?
Linkback: System.img açıp düzenleme yardım
  • Gösterim 4,160 
  • MTK Genel sorun ve istekler
  • 4 Yanıtlar

kardesim kolay gelsin replikacep foruma hosgeldin.ben acik sozluyum karsimdakinide oyle severim ve sana soyliyim sen biraz isin kolayina kacmissin halbuki sitede sana yardim edecek yol gosterecek bir suru arkadaslarimizin konusu mevcut.yani bu konuyu acmadan bi siteyi arasaydin keske .ama her neyse zamanin yokmus gibi dusunecegiz ve baslayalim...

arkadasim bak elindeki system.img dosyasini duzeltmeye calisma cunku epey bilgin olmasi lazim.ben sana daha kolayini anlatacagim....

elindeki saglam telefonu ac icinde hosuna gitmeyen ne kadar uygulama varsa hepsini bu alttaki konuyla sil:

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

istemediklerini sildikten sonra bu alttaki konuyla hafiza kartini telefon hafizasina cevir ama dikkatli ol:

hafiza kartini telefon hafizasina cevirdigin vakit sana uygulama silmek icin onerdigim ilk konuda root exploreri ac programda mount r/w  yazisina bas mount r/o olacak ve telefonunun romuna yani system.img sine  eklemek istedigin uygulamalari hafiza kartinda sec kopyala ve  ana dizinde yani / klasorunde system/app klasorunun icine at/yapistir.ama oraya attigin uygulamarin izinlerini duzelt mutlaka yani sysem/app klasorunde daha once bulunan senin icine atmadigin telefonun kendi uygulamalarindan birine basili tutup acilan menude permisionsa tikla bak o secili kutulari not et cunku seninde o system/app klasorune attigin/yapistirdigin uygulamalarinda permisions kutularini ayni o sekile getirip oka basmalisin.
birde yapistirdigin uygulamalari sakin yukleme otomatik yukleniyorlar!!!!

simdi istemedigin uygulamalari sildik ve yerine istedigin uygulamalari ekledik sisteme.ayrica hafiza kartinida telefon hafizasina cevirdik.

birde telefinumuza cwm mod yukluyoruz alltaki konuya bak;

bundan sonrasi kolay telefonumuzu recovery modda aciyoruz eger bilmiyorsan googlede ara bulursun genelde kapali telefonun ses acma ve power tusuna basili tutup acilmasi recovery moda giristir..

recoveryde backup and restore kisminda backup diyorsun ve sana senin kendine has duzelttigin romun komple yedegini olusturuyor....

Dipnot:baska bir telefonun uygulamasini kendi telefonuna yuklemen icin kodlama bilmen lazim yada daha havali sekliyle portlama bilmen lazim...
elindeki bir uygulamayi turkcelestirip icindeki resimleri duzeltmek istiyorsan alttaki konuya bakabilirsin tabikide romu cwm modda yedeklemeden once bunu  yapmalisinki roma dahil olsun...

ha bu arada romun sdkartin clockworkmod/backup/ icinde ismi tarihle belirlenmis bir klasorde olusur.o klasoru kopyala sakla yada istersen duzenlenmis rom olarak replikacep forumda paylas tabi cihaz bilgileriyle....

BUTUN KONU SAHIPLERINE SENIN ADINA TESSEKUR EDERIM SENDE EDERSIN ARTIK.
BOL SANSLAR....

hocam çok saolasın aslında böyle çogu şeyi biliyosan sabit konular oluşturun bence daha yararlı olur
gerçekten eline koluna sağlık o kadar yazmışsın

kardesim kolay gelsin replikacep foruma hosgeldin.ben acik sozluyum karsimdakinide oyle severim ve sana soyliyim sen biraz isin kolayina kacmissin halbuki sitede sana yardim edecek yol gosterecek bir suru arkadaslarimizin konusu mevcut.yani bu konuyu acmadan bi siteyi arasaydin keske .ama her neyse zamanin yokmus gibi dusunecegiz ve baslayalim...

arkadasim bak elindeki system.img dosyasini duzeltmeye calisma cunku epey bilgin olmasi lazim.ben sana daha kolayini anlatacagim....

elindeki saglam telefonu ac icinde hosuna gitmeyen ne kadar uygulama varsa hepsini bu alttaki konuyla sil:

istemediklerini sildikten sonra bu alttaki konuyla hafiza kartini telefon hafizasina cevir ama dikkatli ol:

hafiza kartini telefon hafizasina cevirdigin vakit sana uygulama silmek icin onerdigim ilk konuda root exploreri ac programda mount r/w  yazisina bas mount r/o olacak ve telefonunun romuna yani system.img sine  eklemek istedigin uygulamalari hafiza kartinda sec kopyala ve  ana dizinde yani / klasorunde system/app klasorunun icine at/yapistir.ama oraya attigin uygulamarin izinlerini duzelt mutlaka yani sysem/app klasorunde daha once bulunan senin icine atmadigin telefonun kendi uygulamalarindan birine basili tutup acilan menude permisionsa tikla bak o secili kutulari not et cunku seninde o system/app klasorune attigin/yapistirdigin uygulamalarinda permisions kutularini ayni o sekile getirip oka basmalisin.
birde yapistirdigin uygulamalari sakin yukleme otomatik yukleniyorlar!!!!

simdi istemedigin uygulamalari sildik ve yerine istedigin uygulamalari ekledik sisteme.ayrica hafiza kartinida telefon hafizasina cevirdik.

birde telefinumuza cwm mod yukluyoruz alltaki konuya bak;

bundan sonrasi kolay telefonumuzu recovery modda aciyoruz eger bilmiyorsan googlede ara bulursun genelde kapali telefonun ses acma ve power tusuna basili tutup acilmasi recovery moda giristir..

recoveryde backup and restore kisminda backup diyorsun ve sana senin kendine has duzelttigin romun komple yedegini olusturuyor....

Dipnot:baska bir telefonun uygulamasini kendi telefonuna yuklemen icin kodlama bilmen lazim yada daha havali sekliyle portlama bilmen lazim...
elindeki bir uygulamayi turkcelestirip icindeki resimleri duzeltmek istiyorsan alttaki konuya bakabilirsin tabikide romu cwm modda yedeklemeden once bunu  yapmalisinki roma dahil olsun...

ha bu arada romun sdkartin clockworkmod/backup/ icinde ismi tarihle belirlenmis bir klasorde olusur.o klasoru kopyala sakla yada istersen duzenlenmis rom olarak replikacep forumda paylas tabi cihaz bilgileriyle....

BUTUN KONU SAHIPLERINE SENIN ADINA TESSEKUR EDERIM SENDE EDERSIN ARTIK.
BOL SANSLAR....

anlatım gercekten çok güzel birkaç soru sormak istiyorum

1) Attığım fotoda 4 resimden sol alta bakalım ayarlar uygulamasında ise yeşil olan her şeyin sarı olmasını istiyorum
siyah kısım aynen kalacak bu arada o rom bende var siyah ayarlar olan apk da var üzerinde ayarlama yapmayı uygulama renklerini nasıl değiştireceğimizi soruyorum

2)  Durum çubuğu iconları siyah olmalı durum çubuğu orada şeffaf oluyor sanırım ama arka planını sarı istiyorum yani alta çekince çubukta sarı üstüne siyah olacak ve bunu biraz şeffaflaştırabiliyor muyuz gravitybox olmadan olursa iyi olur ama olmasa da gravitiybox kullanmak istemediğimden şeffaf olmasa da olur durum çubuğu dosyaları romun neresinde hiçbir fikrim yok onu nasıl yapacağız

3) Sol üstte dosya yöneticisinde maviyi sarı ; beyazı siyah yapmak istiyorum ve yazının rengini değiştirmek istiyorum ve dosya yöneticisindeki yazının renginin değişmesini istiyorum yazı rengini nasıl değiştirebilirim

4) burada uygulama odexleri var ama ben dedim ya yukarda siyah üzerine yesil olan ayarlar uygulaması masaüstünde var diye ama onun odexi yok odexli nasıl atacağım sanırım lucky patcher da odex geçiyordu ama tam ne olduğunu hatırlamıyorum odexi ordan mı olusturuyorduk  bu arada uygulamaları senin dediğin gibi root explorerla atıcam bilgisayardan rom yüklemicem ama resim koyayım daha anlasılır olsun dedim elimde bu vardı

aman bu bana zor gelir diye yapmaktan vazgeçmem yeter ki nasıl yapılacagını anlat gercekten uğrasırım buna yani bir de yardımcı olamadıgın kısımlar olursa konuyu ayrı acıp bu yazdıklarımı aynen yapıstırmak istiyorum iznin olursa tabi sana da ayıp olmasın

kardeşim o istediğin değişiklikleri xposet ile yapabilirsin.internette bi ara çokca konu mevcut.

Resmi sitesinin linki:

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious