LG G2 TOPLAMA YURT DIŞI ROM YÜKLEME SONRASI DOKUNMATİK SORUNU ÇÖZÜMÜ

Başlatan Tekyürek, 13 Mart 2016, 14:43:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar yapamayanlar olursa  yada  imei nuul  sorunu yaşıyosanız yani baseban  gitmiş ise gönderin halledip geri size göndereyim

çok kişinin telefonunu yapmışımdır  :)

Güven sorunu na gelin ce  400 tl lik telefon için sitemin itibarını düşürecek degilim  :)

iletişim tel no  : 

Yapma ihtimalim 100/80    sorumluluk kabul etmem bunu belirteyim başında  olmuyosa  yapamassam sansınıza

SLM  herkese merabalar  bugun sizlere yurt dışı  toplama olarak  satılan 500 tl lik telefonlardan bahsedecegim

çogu arkadaşımız bu telefonları D802 sannediyor  oysaki bu telefonlar  ya D800 YADA D801 dir !!!!!!!

bu  telefonlara  stok modifiyeli rom yükliyerek  D802 olarak satıyolar  millette  imei kaydı olmadıgı için

güncelleme yapamadıgı için rom yükleyerek  5.0.2 yüklemeye kalkışıyor  içerisindeki kitkat  4.4.2 olarak bu telefonu satın alıyolar

bugun sizlere  yapacagım paylaşım daha önce kimse tarafından paylaşılmamıştır  çok önemli ve büyük bir paylaşımdır

teknik servisteki  yazılımcılar bile bu telefonların içinden çıkamaz  acık konuşayım

neyse konumuza  dönelim

çogu arkadışımız  rom yükledikten sonra dokunmatik bozuluyor  diyor  tabiki bozulur yüklediginiz rom  D802  olmaz tabi

peki hangi romu  yükliyecegizde dokunmatik düzelecek  batan sona anlatım buyurun başlıyalım

yanlış romu yükledik dokunmatik gitti diyelim

LG G2 USB DRİVER : 
Gizli  İçerik  :
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

1: öncelikle telefonumuzun arka kapagını acıyoruz  ana kartı söküyoruz  telefonun anakart üzerinde gercek modeli Yazmaktadır  cameranın altında  gerçek modeli yazmaktadır  telefonun  arkadaki kalemle işaretlenmiş yerlere itibar etmeyiniz 
buyurun resmi

Bendeki telefon  D801 çıktı  sizdekide D800 yada  D801 dir

2: telefonumuza  LGFlashTool_1.8.1.1023 ile tot  dosyası ile rom yüklememiz gerekiyor  romu aşadaki link ten indiriyoruz

D801 ROM DOWLOAND
ÖNEMLİ : BEN D801 İNDİRME LİNKİ KOYDUM  ELİNİZDEKİ TELEFON  D800 İSE  AŞAYA AYRIYETEN LİNK VERİYORUM
  • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

• NOT ÖNEMLİ : TELEFONUNUZA  D801 OLSA DAHİ  D800  YÜKLEYİP VE SONRASINDA D801 E YÜKSELTİNİZ !!!!!!!!!!!!!!

D800 ROM  TOT :

• LGFlashTool_1.8.1.1023  PROGRAMI İLE YÜKLEMEYİ GERÇEKLEŞTİRECEGİZ

LGFlashTool  DOWLOAN :

• verecegim DLL  DOSYASINI KULLANIN  LGFlashTool  PROGRAMINDA

DLL  DOWLOAND

• 3: İNDİRDİGİMİZ  TOT  DOSYALI  ROMU  LGFlashTool İLE YÜKLEME
    öncelikle  telefonumuzu  kapalı iken  ses acma tuşuna basılı tutarak  usb  kablomuzu takıyorum
    telefonumuz dowloand moduna gececektir

Ardından denetim masası aygıt yöneticisi  com 13  ve 5 farklı olabilir her pc de  bunu  com 41 olarak  degişririyoruz

yukardaki işlemleri yaptıktan sonra aygıt yöneticisinden com 41 yapıp çıkıyoruz

gelelim tot dosyasını yükleme işlemine

LGFlashTool_1.8.1.1023 programını acıyoruz

indirmiş oldugumu  dll ve  tot dosyasını resimdeki gibi seciyoruz

yukardaki gibi hepsini secin ok tuşuna basın 

yukardaki resimdeki gibi çıkınca usb koplosunu telefondan söküp  geri takıyoruz  ve rom yüklenmeye başlıyor

yukardaki  işemin bitmesini bekliyoruz  telefon acılsada usb koplomuzu sökmüyoruz  bekleyiniz  zaten işlem bittiginde flash tool  programı uyaracaktır

telefonunuz  acılacaktır sorunsuz bir şekilde    işlem tamamlanmıştır 

KONU ALINTI FİLAN DEGİLDİR    KONUYU ALINTI YAPACAK LAR LÜTFEN  : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap  adresini belirtin

EN ÖNEMLİ KISIM TELEFONUNUZ ROM YÜKLEME SIRASINDA  DOWLOAND FAIL HATASI VARİYOR İSE  ÇÖZÜMÜ

BU ANLATIM HİÇ BİR YERDE YOKTUR

yukardaki  gibi hatalar veriyor  ise tot  dosyalı romu yüklerken  sebebi şudur

telefonunuzun içerisindeki system  D802 OLDUGU İÇİNDİR  YADA  DAHA YÜKSEK BİR SYSTEM OLDUGU İÇİNDİR !!!!!!

YÜKLEMEYE CALIŞTIGINIZ ROM  VERSİONU  DAHA DÜŞÜK  OLMASINDAN KAYLAKLANIR
    İŞTE ÇÖZÜMÜ

free-hex-editor-neo  PROGRAMINA İHTİYACIMIZ VARDIR  BÖYLE HATA VERİYOR İSE

• Yukardaki programı indirip pc mize kuruyoruz

PROGRAMI ACIYORUZ

TOT DOSYASINI PROGRAMIN İÇİNE SÜRÜKLEYİP BIRAKIYORUZ

YUKARDAKİ RESİMDEKİ GİBİ  ARAMA YAPINCA D800 YADA D801 YERİNİ BULACAKSINIZ  ROM HANGİ MODEL İSE ONA GÖRE DEGİŞİR
    EN ÖNEMLİ KISIM  TELEFONUNUZDA  D802 ROMU YÜKLÜ İSE    HANGİ ÜLKENİN ROMU İSE  O ÜLKENİN  VERSİON NO SUNU GİREREK  AŞADAKİ RESİMDEKİ GİBİ KAYDETİP ÇIKIYOR VE ROMU TEKRAR YÜKLÜYORUZ

Yukarıdaki resimdeki  yere  D802 yazıp kaydetmemizdeki amaç  şudur

LGFlashTool_1.8.1.1023 programını resmen  kandırıyoruz  version düşürebilmek için  bu yolu  mecburen uyguluyoruz

bu dediklerim  alıntı degildir tamamen tarafımdan denenmiştir

HEPSİ BUKADAR  :D 
    ALINTI YAPMAYIN  LÜTFEN  SİTEMİZİN ADRESİNİ  ALINTI YAPSANIZDA VERİNİZ

4 G LİTE  AKTİF  D800 romu yüklerseniz  4g yi kullanabilirsiniz

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapMerhaba.
    Benim telefonun ana kartında metal kısım ve arka tarafta bord üzerinde  Ls980 yazıyor ben hangi romu yüklemem gerekir link verir misiniz. Yukarıdaki arkadaş gibi benimde GPS çalışmıyor ve 4g menüde gözükse de hız testinde 3g hız veriyor. Bu sorunlara bir çözüm yolu var mıdır.
    Saygılarımla.

ana kart  ls980 olan lar aşadaki verdigim linkteki romu yüklicekler

hepsine d800 yada d801 romu olmaz zaten anakart neyse ona göre rom yükliceksiniz

• Linkback: LG G2 TOPLAMA YURT DIŞI ROM YÜKLEME SONRASI DOKUNMATİK SORUNU ÇÖZÜMÜ
    • Gösterim 74,012 
    • LG G2 D800 , D801 , D802 , D803
    • 225 Yanıtlar

BURAYI KENDİME AYIRAYIM  :)
    YURT DIŞI  TOPLAMA OLARAK  TABİR EDİLEN  TELEFONLARA  LOLİPOP  4G  DESTEKLİ  5.0.1 ROM YÜKLEME

rom denemiştir  HER MODELE UYUMLUDUR

rom_simple_5.0.1_v1.1  : :D

• BU ROMU YÜKLİYE BİLMEK İÇİN ÖNCELİKLE TELEFONUMUZU  ROOT  EDİYORUZ

• D800_AutoRec.apk  BUNU indirip  telefonumuza kuruyoruz  telefon root lu olması gerek  !!!

• telefonumuz  d801 ise bunu  kurun telefonunuza

• TWRP yi telefonumuza kurmuş oluyoruz bu sayede

TWRP  de başlatmak için telefonu  telefon  kapalı iken  pwer tuşu  ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz  LG logosu geldigi anda elimizi hızlı bir şekilde  cekip tekrar basıyoruz
    TWRP  menüde acılacaktır telefonumuz

rom_simple_5.0.1_v1.1 romunu telefonumuzun dahili hafızasına atıyoruz  ve kurulumu  TWRP ile gecekleştiriyoruz

NOT : KURULUM ESNASINDA BOOT MENÜ ÇIKACAKTIR 
    : D800
    : D801
    : D802
    : D803
    GİBİ SECENEK CIKACAKTIR SİZ  TELEFONUNUZDA  D800 YÜKLÜ İSE  D800 SECEREK YÜKLEMEYİ YAPACAKSINIZ

YANLIŞ SECİM  YAPARSANIZ  TELEFONUNUZ BİRİK OLUR DEMEDİ DEMEYİN

ROMDAN GÖRÜNTÜLER

hocam ellerine sağlık anlatımın süper olmuş gerçekler bunlar peki üstadım bu yurt dışı LG lerde Şebeke problemi var onu gideremezmiyiz şebeke az çekiyor dışarda sorun yok ev içersinde sorun oluyor veya kapalı alanlarda diyeyim

Ayarlar menusunde sebeke ayari olmasi lazim oraya bak oradan otomatik secmen lazim orayla alakali

Hocam bende aynı sorun var dokunmatik gitti aldığım tere verdim dediler ekran degisicek ne yapayımsizce ekranida cinden getiyolarmis acaba taktiktak sonra cihaz aynı durumda olursa bana yeni telefon vverirlermi

rom yükledikten sonra gittiyse dokunmatik  yazılımdandır   :)
    sorunu cözerim isterseniz   android 5.0.1 yükler geri gönderirim 

Dediğim gibi şuan serviste Yazılım değiştirme sonucu dokunmatik gitti ve ekran değişecek dediler Ne yapayım sizce  :sos:
    Acaba yapamazsalar yeni cihaz verirlermi  :mucit:  :okey:

Bilemiyorum  saticinin insafina kalmis yapamazlarsa gonderirsin yapariz

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious