6572 S4 nandroid rom

Başlatan Tekyürek, 12 Ekim 2013, 15:05:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hardware : MT6572
Model : GT-I9500
Build number : ALPS.JB3.MP.V1.2
Build date UTC : 20130718-060727
Android  v : 4.2.2
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V2, 2013/07/02 17:21
Kernel v : 3.4.5 (soft02@cc-desktop) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Thu Jul 18 14:04:47 CST 2013
Uboot build v : ----- should be  root shell
LCD Driver IC : 1-otm8009a_fwvga

Telefonun özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Çürkü Flash tool ve Doriod Tool son sürümleri 6572 yi desteklemiyor. Telefonunuzu çökertirseniz açamazsınız.
Rom yükleme ilel ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz.

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu olması ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz aşağıdan cwm_recovery.img dosyasanı indirip mobiulncle tool ile yükleyebilir...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

ROM LİNKİ:

Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise olduğu gibi SD karta atınız. Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "6572_sendegel_Rom" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "6572_sendegel_Rom"U seçiniz ve ve install (kurunuz) yapınız.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
İmei bölümü null(boş) olarak gelecektir. Doriod tool ile imei değişikliği yapmayınız bazen sonuç vermeyebiliyor.
*#3646633# koduyla engineer (mühendislik) moduna giriniz. GPRS bölümünden imeinizi değiştirip telefonunuzu yeniden başlatınız.

ROM İLE İLGİLİ KISA AÇIKLAMALAR:

Öncelikle bu tel Türkiye'de ne kadar var ve bu rom ne kadar uyar bilmiyorum. Ben bu telden 5 tane getirttim onun romu.
Roma başlamadan önce Antutu skoru 6200'di rom dan sonra 7150 skoruna ulaştı.

Gerekli düzenleme ayıklama ayarlama işlemlerini titizlikle yaptığımı düşünüyorum. Sistemsel uygulamaları (launcher, framework, setting, phone, mms vb) tamamen Türkçeleştirdim. Diğer uygulamaların bazılarını da Türkçe haline getirdim.

Kilit ekranında "Life companion" yazısı bile yoktu ben orjinaldeki gibi "Hayatınıza eşlik eder" yazısını yazdım.
Hava durumunu yeni ve orjinal S4 hava durumuna çok benzeyen ayrı bir uygulama entegre ettim.
Telefonunuz rootlu olması yanında Mobiluncle tool ve bazı sistem ve bakım uygulaması yüklü bir şekilde karışınıza gelecek. (aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz)
Kısacası arkadaşlar tel ile ilgili herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.
Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınız zaman S4 olarak açılmayacaktır.
*#91# kodunu yazarak açılışı  S4 ile yapabilirsiniz

Linkback: 6572 S4 nandroid rom
  • Gösterim 5,687 
  • MTK S4 65XX Sorunlar Ve Rom İstekleriniz
  • 1 Yanıtlar

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious