N4 ROM'u Portlayalim

Başlatan furkanxdgs, 19 Mayıs 2015, 16:35:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaslar merhaba. Uzun zaman sonra bir konu aciyorum ama yardim istemek icin. Kazanan her zamanki gibi yine siz olucaksiniz. N4 ROM'u uyarliyorum bu konuda da sizin yardiminiza ihtiyac duyuyorum. Lafi uzatmadan direk konuya geciyim.

Bildiginiz gibi MT6572 N4 ler cikti. Ve elbette romlari da cikti. Ama portlama konularinda goruldugu gibi system.img yi flashtoolle flashlayinca veya tasima yontemi ile portlayinca ekran sorunu yasaniyor. Bunu boot.img uboot vs yukleyerek maalesef cozemiyoruz. Ve bende ekran ters de dondu.
Buyuzden birlikte su romu nasil sorunsuz hale getiririz onu konusmak icin bu konuyu actim. ROM' un gorunusu o kadar guzel degil ve yapilmasi basit. Ancak islevsellikler fark yaratiyor. Buyuzden bu ROM'u kullanmak istiyorum. Nasil yapariz?

Dipnot: "Boot.img, uboot vs flashla. Yedeginin ustune kur" gibi mesajlar vermeyiniz. Cozebilicek arkadaslar konussun. Konu bosuna dolmasin

Linkback: N4 ROM'u Portlayalim
  • Gösterim 27,403 
  • Rom yapımı ile ilgili döküman ve program paylaşımı
  • 54 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Sorunu olan arkadaşlar mesaj veya istek yollayabilir. Nick ini söylerse iyi olur.

kardeşim bende onu arıyorum özelliklerime uyan rom yüklüyorum açılmıyor falan garip şunu portlamakla bayağı uğraştım MTK FirmwareAdapter Tool ile yapan arkadaşlar var onlar yardımcı olursa kolayca yapabiliriz
yada şurdaki moderatör kardeş yardım ederse yapabiliriz
Şu Videodan yapımını görebilirsin çok basite benziyor
Hardware : MT6572 (UNIVERSAL5410 is Fake!)
Model : SM-N9006
Build number : JSS15J.N9006ZCUBMI5
Build date UTC : 20140527-095218
Android  v : 4.3
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1, 2013/07/04 15:16
Kernel v : 3.4.0-1590669 (se.infra@SEP-136) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Tue May 27 17:49:17 CST 2014
Uboot build v : -----
LCD Driver IC : 1-otm9605_qhd_dsi_vdo

Kardeşim çok iyi düşünmüşsün,bunu bende deniyodum iyi denk geldi, bende en basit olarak  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap bu  linkdeki romun systemini benim telefona flash toolla yükleyip wipe data/factory rest yapınca açıldı,şebeke çalıştı,dokunmatik çalıştı ,arka kamera, wifi çalıştı,sensörler ,ön kamera,titreşim hatırlayamadığm bi kaç özellik  çalışmadı ve tuşları kilitleyince ekranda renk değişimi oldu.Ama en garibi multi touch özelliği olmayan telefonda 5 parmak multitouch çalışmaya başladı,demekki multitouchda yazılımsal bişeymiş,ve bu romu benim telefona en az sorunla portlamak isityorum,mtk frimware adapte tool ile yapayım dedim 6572 desteklemedği için olmadı,cwr yedeği olmadığı için  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap bu yöntemide denedim ama olmadı,şimdi bunun cwr romu lazım,ben cwm ve flash tool yedeklerinin cwr dönüştürülebildiğini biliyorum ama hiç yapmadım,işlerin yoğunluğundan araştımaya fırsatda bulamdım,eğer bu romu cwr dönüştürcek biri olursa bana çok yardımcı olur,yoksa ben fısrat buldukça yapmaya çalışacağım bu da zaman alacak.Tekyüreğede pm attım artık kim müsait olursa bunu cwr'a çevirisek en azından deneyeceğim.
  Benim telefonun romu : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Hocam bu rom da aynı romun Meta-İnf li zip hali. Ve bu romda sorunlar biraz daaha düzeltilmiş. Bu ROM daha iyi yani. Peki romu nasıl sorunsuz çalıştırmayı planlıyorsunuz hocam??
Sorunu olan arkadaşlar mesaj veya istek yollayabilir. Nick ini söylerse iyi olur.

Sağolasın furkan deneyeceğim,benim romun system,sys,lib klasörlerinden bu romun aynı klasörlerine driver dosyalarını kopyalayarak, permissionlarını ve buil probda gerekli düzenlemeleri yaparak sorunları an aza indirmeye çalışacağım ama tam olarak hangi dosyalar ve satırlar olduğunu bende bilmiyorum bunu rom üzerinde çalışarak öğrenmeye çalışacağım,biliyosun bu işler kolay olmuyor ve zaman istiyor,bende fırsat buldukça uğraşacağım.Ben sadece bu rom için konuşuyorum çünki sadece systemi atınca hiç bi düzenleme yapmadan donanımların çoğu çalıştı,uğraşıncada daha iyi olacağını düşünüyorum.

Hocam aslında sadece app ve framework klasörleri lazım. Kalanlarda sıkıntı yok. Buyüzden app ve framework klasörünü atsam çalışır mı? Bende sadece ekran kilidini kapatınca renk değişmesi oluyor ki parmak izi kilidi koyunca o sorun da kalktı. Bir de şu sıkıntı var hocam ki N3 ve N4 lerde framework-res.apk yi düzenleyince tel bozuluyor. APK de hata yapmasam da bozuluyor. Bunu nasıl çözeriz?

Sadece framework ve app klasörünü atmakla çalışmaz,rom portlama hakkında araştırma yaptıysan bunun yanında etc,permission,media,lib.. gibi klasörlerinde içeriğini düzenleyerek atmak, build prop'düzenlemek gerekiyor.Framwork apk yı düzenlediğin zaman boyutunun da değişmemesi lazım.Bunun dışında ben frameworkden sorun yaşamadım.

Mt6572 Note3 de hic denediniz mi hocam framework u decompile edip, duzenleyip telde calistirmayi? Eğer olduysa özelden yardımcı olursanız sevinirim. O konulari okudum. Denedim ancak hiçbiri olmadı

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz