Rom yüklemeden önce dikkat edilmesi gerekenler!!

Başlatan Dalvik, 12 Ekim 2013, 14:19:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar birçok arkadaşımız bir rom paylaşıldığında heves edip direk yüklemeye başlıyor ve çoğu zamanda sonuç hüsran oluyor. Bu durumu yaşamalarının sebebi romun uyumlu olup olmadığına bakmadan direk  yüklemeye başlamalarıdır. Bu telefonların coğu aynı özelliklere rahip olsa da bir çok farklı atölyeden çıktıkları için donanımda kullanılan malzemeler de farklı oluyor. Bu sebeple üretici o cihaza uygun bir rom yapıyor ve bir cihaza uyan rom diğerine uymuyor. Şimdi sizlere telefonunuzun brick olmaması için rom yüklemeden önce dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağım.
  Kernel sürümü, işlemci modeli ve ekran çözünürlüğü uyuyor mu diye kontrol etmeliyiz, bazen bnlar uysa bile yapımında kullanılan malzeme farkından dolayı brick olabilir bu durumu yaşamamak için mtkdroidtool gibi tam sistem yedeği alan programlardan sistem yedeği almalıyız sistem yedeği almadan kesinlikle rom yüklemeyiniz!!!
  Eğer telefonunuz brick değilse ve rom yüklemek istiyorsanız genelde cwm den rom yükleyiniz çünkü sp flash tool ile yüklenen romlar uyumsuz ise telefonunuzla telefonunuz tamamen brick olabilir ve hiçbir tepki vermeyebilir açılır doğru yazılım ile ancak çok uğraştırır.
   İmei yedeğinizi almayı unutmayınız çünkü romların içinde genelde sallama imei gelir.
  Umarım rom yüklemeden önce bu yazıyı okursunuz ve acemiyseniz yanlış birşey yapmamak için geç kalmazsınız :)
  Faydası olduysa ne mutlu bize :)
  Anlatım bana aittir. Emeğe saygı çerçevesinde sitemizi kaynak göstermeden alıntı yapmayınız!
Linkback: Rom yüklemeden önce dikkat edilmesi gerekenler!!
  • Gösterim 11,166 
  • MTK Root Geliştirme ve sorunları
  • 8 Yanıtlar

Senn Olmasaydın az daha rom yapacaktım yanlışlıkla saolasın  :vur: :aglamaneolusddr: :serefeeeee:
Salla dünyayı uykusu gelsin...

okumadan yukledim aynende Brick oldu hic tepki yoq duzeltme sansım varmı

böyle bir site varmı yuyklemede dıkkat edecegımız ozellıklerıde gosteren ayrıntılı rom sitesi varmı acaba

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious