Batarya problemi

Başlatan akadam, 17 Mart 2014, 03:55:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba arkadaslar hayirli geceler.

Dun ankarada telefoncular borsasinda gezerken denk geldigim  replika s3 makul bir ucretle satin aldim almadan once bayagi bir inceledim cihaz da batarya si haric hic bir sknti yok.

icindeki batarya yi 1 gun kullandim sarj %100 deyken kapatip actigida %75 e kadar dusmeler oluyor. sizc bunun sebebi nedir

Linkback: Batarya problemi
  • Gösterim 12,576 
  •  MTK Kopya Clon Samsung S3 Destek
  • 5 Yanıtlar

Arkadaşım o sorun romdan da,telefondanda , bataryadanda kaynaklanabilir.Eğer telefona batarya değiri düşükken rom atıldıysa telefon o değeri yeni romdan sonra %100 görür,bu sorunu düzeltmek için batarya kalibrasyonu yapmak gerekir.Kalibrasyon sonrası yine aynı şeyi yaparsa bataryada  sorun olabilir yada telefonda batarayayı tüketen gereksiz programlar olabilir.Kalibrasyon hakkında bi çok yöntem ve program var ama benim tercihim sistem üzerinden kalibrasyon yapmak çünkü replica cihazlarımızın rami düşük ve programlarda extra ram harcamakta.Ben çeşitli kaynaklardan derlediğim sitem üzerinden yapılan 3 ünü sana anlatayım  ben bunlardan 3.yöntemi yaparak batarya süremi uzattım.

BATARYA KALİBRASYONU

yöntem 1:
Telefon'u kapanana kadar pilini tüketin
- Telefon Kapalı Konumdayken 100% kadar Şarj edin
- Bittiğinde Telefonu yoğun bir şekilde 5-10 dk kullanın
- Tekrar telefon açık bir şekilde 100% kadar şarj edin
- CWM ye girin advanced > wipe battery stats ı seçin

yöntem 2:

Android Batarya kalibrasyonu Android batarya kalibrasyonu, pil ömrü uzatmaCevap bizzat üreticilerden gelebiliyor. Bu yönteme Android için pil kalibrasyonu ya da Android batarya kalibrasyonu; Android pil ömrü uzatma ve pil sorunu giderme de denilebiliyor. HTC bünyesinde yer alan bir çalışan tarafından Android tablet pc ve Android telefonlar için batarya ömrünü uzatmak, şarjın daha uzun gitmesini sağlamak için birtakım ipuçları açıklandı.

Güç tasarrufu modu cihazlarda otomatik olarak yer alıyor ancak söz konusu çalışanın bahsettiği farklı bir yöntem. Batarya yani pil süresini arttırmak için ipucu: Android tablet ya da akıllı telefonunuzu açın. Telefonu ya da tableti en az 8 veya daha fazla bir zaman şarj edin, bu esnada hiçbir şekilde şarj ile bağlantısını kesmeyin.Daha sonra tabletin ya da telefonun şarj ile bağlantısını kesin ve cihazı kapatın.Cihaz kapalı konumdayken 1 saat dolaylarında yeniden şarj edin. Son olarak cihazın şarj olma işlemini sonlandırın, telefonu yeniden açın ve 2 dakika kadar durun. Sonra telefonu kapatın ve yeniden 1 saat dolaylarında şarj edin.

ilk başta kulağa garip gelebilir ancak birçok Android tablet ve akıllı telefon kullanıcısı bu yöntemin işe yaradığını dile getiriyor.

Devamını oku: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

yöntem 3:
Android Cihazınızda Batarya Kalibrasyonu
Eğer telefonunuza yeni bir rom attıysanız mutlaka batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir...
Bunun dışında telefonu uzun zamandır kullanıyorsanız yine kalibrasyon yapmanız tavsiye edilir...
Uzun zaman kullanmasanız bile sürekli aç kapa yaparak ya da günde İnternet veya oyunlar nedeniyle telefonunuzun şarjı bitip dolduruyorsanız yine batarya kalibrasyonu yapmanızda fayda var...
Batarya kalibrasyonu ile bataryanızdan en verimli şekilde yararlanırsınız.

Telefon 0 alındığında Şarjı 2 gün giden telefonun kalibrasyon sonucunda şarjı 3 gün gitmez
Ancak Aldığınızda 4 gün giden telefon sonradan 2 güne düşmüş ise kalibrasyon ile bu BATARYANIZIN SAĞLIK DURUMUNA göre tekrar 4 gün gitmeye başlar...

Anlatacağım Kalibrasyon İşlemi için telefonunuzun rootlu olması şart...

Telefonunuza Root Explorer uygulamasını yükleyin...

Telefonu şarja takıp tamamen dolmasını bekleyin...
%100 olduğunda telefonu şarjdan çıkarın...

daha önce yüklemiş olduğunuz root explorer uygulamasını açın...

data>system>batterystats.bin dosyasını bulun.

batterystats.bin dosyasına uzun basın ve dosyayı silin...

eğer silemiyorsanız root explorer uygulamasının başına gelin en üstte mounted as r/w ve r/o diye iki seçenek var onları değiştirin tekrar aynı dosyaya gelip silin...

dosyayı sildikten sonra telefonunuz şarjı bitip kendi kendine tamamen kapanana kadar bekleyin... Oyun oynayabilir internete girebilir ya da ekran ayarlarından ekran kapanma süresini iptal ederek daha çok şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz...

telefon şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takın ancak telefonu açmayın...
Telefon kapalı halde tamamen şarj olduktan sonra telefonu şarjdan çıkarmadan telefonun bataryasını telefondan ayırın... 15 saniye falan bekledikten sonra bataryayı tekrar takın biraz önce tam dolu dediği batarya tekrar şarj olmaya başlayacaktır...

yine telefonun tamamen şarj olmasını bekleyin...
Telefon tamamen şarj oldu dediğinde telefonu açın...
Telefon açıldığında yine belli bir süre şarj olacaktır...

Telefon %100 batarya doldu uyarısı verdiğinde telefonu şarjdan çıkarın...
İşlem tamam

Formda batarya kalibrasyonu hakkinda daha önce açılmış bi konu olduğu için ben açmadım orayıda incelebilirsin:    Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Arkadaşım o sorun romdan da,telefondanda , bataryadanda kaynaklanabilir.Eğer telefona batarya değiri düşükken rom atıldıysa telefon o değeri yeni romdan sonra %100 görür,bu sorunu düzeltmek için batarya kalibrasyonu yapmak gerekir.Kalibrasyon sonrası yine aynı şeyi yaparsa bataryada  sorun olabilir yada telefonda batarayayı tüketen gereksiz programlar olabilir.Kalibrasyon hakkında bi çok yöntem ve program var ama benim tercihim sistem üzerinden kalibrasyon yapmak çünkü replica cihazlarımızın rami düşük ve programlarda extra ram harcamakta.Ben çeşitli kaynaklardan derlediğim sitem üzerinden yapılan 3 ünü sana anlatayım  ben bunlardan 3.yöntemi yaparak batarya süremi uzattım.

BATARYA KALİBRASYONU

yöntem 1:
Telefon'u kapanana kadar pilini tüketin
- Telefon Kapalı Konumdayken 100% kadar Şarj edin
- Bittiğinde Telefonu yoğun bir şekilde 5-10 dk kullanın
- Tekrar telefon açık bir şekilde 100% kadar şarj edin
- CWM ye girin advanced > wipe battery stats ı seçin

yöntem 2:

Android Batarya kalibrasyonu Android batarya kalibrasyonu, pil ömrü uzatmaCevap bizzat üreticilerden gelebiliyor. Bu yönteme Android için pil kalibrasyonu ya da Android batarya kalibrasyonu; Android pil ömrü uzatma ve pil sorunu giderme de denilebiliyor. HTC bünyesinde yer alan bir çalışan tarafından Android tablet pc ve Android telefonlar için batarya ömrünü uzatmak, şarjın daha uzun gitmesini sağlamak için birtakım ipuçları açıklandı.

Güç tasarrufu modu cihazlarda otomatik olarak yer alıyor ancak söz konusu çalışanın bahsettiği farklı bir yöntem. Batarya yani pil süresini arttırmak için ipucu: Android tablet ya da akıllı telefonunuzu açın. Telefonu ya da tableti en az 8 veya daha fazla bir zaman şarj edin, bu esnada hiçbir şekilde şarj ile bağlantısını kesmeyin.Daha sonra tabletin ya da telefonun şarj ile bağlantısını kesin ve cihazı kapatın.Cihaz kapalı konumdayken 1 saat dolaylarında yeniden şarj edin. Son olarak cihazın şarj olma işlemini sonlandırın, telefonu yeniden açın ve 2 dakika kadar durun. Sonra telefonu kapatın ve yeniden 1 saat dolaylarında şarj edin.

ilk başta kulağa garip gelebilir ancak birçok Android tablet ve akıllı telefon kullanıcısı bu yöntemin işe yaradığını dile getiriyor.

Devamını oku: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

yöntem 3:
Android Cihazınızda Batarya Kalibrasyonu
Eğer telefonunuza yeni bir rom attıysanız mutlaka batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir...
Bunun dışında telefonu uzun zamandır kullanıyorsanız yine kalibrasyon yapmanız tavsiye edilir...
Uzun zaman kullanmasanız bile sürekli aç kapa yaparak ya da günde İnternet veya oyunlar nedeniyle telefonunuzun şarjı bitip dolduruyorsanız yine batarya kalibrasyonu yapmanızda fayda var...
Batarya kalibrasyonu ile bataryanızdan en verimli şekilde yararlanırsınız.

Telefon 0 alındığında Şarjı 2 gün giden telefonun kalibrasyon sonucunda şarjı 3 gün gitmez
Ancak Aldığınızda 4 gün giden telefon sonradan 2 güne düşmüş ise kalibrasyon ile bu BATARYANIZIN SAĞLIK DURUMUNA göre tekrar 4 gün gitmeye başlar...

Anlatacağım Kalibrasyon İşlemi için telefonunuzun rootlu olması şart...

Telefonunuza Root Explorer uygulamasını yükleyin...

Telefonu şarja takıp tamamen dolmasını bekleyin...
%100 olduğunda telefonu şarjdan çıkarın...

daha önce yüklemiş olduğunuz root explorer uygulamasını açın...

data>system>batterystats.bin dosyasını bulun.

batterystats.bin dosyasına uzun basın ve dosyayı silin...

eğer silemiyorsanız root explorer uygulamasının başına gelin en üstte mounted as r/w ve r/o diye iki seçenek var onları değiştirin tekrar aynı dosyaya gelip silin...

dosyayı sildikten sonra telefonunuz şarjı bitip kendi kendine tamamen kapanana kadar bekleyin... Oyun oynayabilir internete girebilir ya da ekran ayarlarından ekran kapanma süresini iptal ederek daha çok şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz...

telefon şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takın ancak telefonu açmayın...
Telefon kapalı halde tamamen şarj olduktan sonra telefonu şarjdan çıkarmadan telefonun bataryasını telefondan ayırın... 15 saniye falan bekledikten sonra bataryayı tekrar takın biraz önce tam dolu dediği batarya tekrar şarj olmaya başlayacaktır...

yine telefonun tamamen şarj olmasını bekleyin...
Telefon tamamen şarj oldu dediğinde telefonu açın...
Telefon açıldığında yine belli bir süre şarj olacaktır...

Telefon %100 batarya doldu uyarısı verdiğinde telefonu şarjdan çıkarın...
İşlem tamam

Formda batarya kalibrasyonu hakkinda daha önce açılmış bi konu olduğu için ben açmadım orayıda incelebilirsin:    Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
ortak 3. yöntemi her batarya için ayrımı yoksa bir kez yaptığımızda aynı modle marka bataryaları rahatlıkla kullanabilirmiyiz

ortak 3. yöntemi her batarya için ayrımı yoksa bir kez yaptığımızda aynı modle marka bataryaları rahatlıkla kullanabilirmiyiz

Arkadaşım her batarya için ayrı ayrı yapman lazım....
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

3. Yöntemi denedim şarjım %50 ye inince kapanıyor kendiliğinden.

Ben sorunu sonunda hallettim samsung s4 veya s3 orijinal bataryayı telefona uydurun hiçbir sorun kalmayacak başka hiçbirşey denemeyin hepsini denedim fayda yok orijinal batarya bulun biryerden hanımın telefonu düzeldi düzenli şarj düşmesi ve düzenli yükselme mükemmel batarya hiç kullanmassanız 2.5 gün gidiyor selamlar

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious