Yeni nesil telefolarda splash tool yükleme (6572)

Başlatan leyneli, 24 Şubat 2014, 11:49:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar needrom sitesinde gezerken birisinin anlatmış olduğu yükleme adımları dikkatimi çekti.

(Malum siteden çalacak arkadaşlar benden aldıklarını belirtirse sevinirim)

Bu linkteki Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap MTK Droid Toolsu kullanın diyor. (6572 için modifiye edilmiş)

SP Flash Tool için v3.1316.0.150 bu sürümü kullanın diyor.  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Gelelim adımlara.

1. Telefonu flash tool ile formatlayın (usb ile bağlantı yok.)

2. Scatter dosyasını seçin ve formata basın

3. Burada da demişki bataryayı çıkarın ve usb kablosunu takın demiş. Takınca formata başlayacak ve halka yeşil olana kadar bekleyin demiş. daha sonra usb kablosunu çıkarın ve bili çıkarın.

4. Bundan sonra artık rom yüklemek için telefon hazır demiş.

5. daha önce hazırlanan scatter dosyasını seçin demiş.

6. Burası çok önemli cache ve userdata seçili olmayacak. (benim aylardır kafama takılan neden seçili olmadığı idi)

7. Downloada basın ve uyarı mesajı alacaksınız. evete basın

8. Şimdi bataryayı telefona takın ve usb kablosunu bağlayın ve rom yüklenen kadar bekleyin. Halka yeşil olana dek bekleyin. Yeşil olunca telefon ile pc bağlantısını ayırın, bataryayı çıkarın. Bataryayı tekrar takın ve telefonu açın. OLA :D telefonunuz hazır. ( Hazır olmadı :d SES KISMA+HOME+POWER ile FACTORY MODE girip en lattan üçüncü sanırım MMC yazanı seçin. Telefon açılacak, muhtemelen android yazısı ile)

9. Bundan sonraki adım MTK Droidtools ile imei yazma. ( Benim imei orjinal olduğundan bundan sonrasını kendiniz çevirin  ;D . Zaten forumda var) ( Benim imei de uçtu  *#*#889988#*#* menusunden gprs uzerinden write imei yazım oldu.)

10. *#95002# yapınca herşey orjinale dönecektir.

(Needrom sitesinden alıntıdır. USLUBEY43 arkadaşın konusundan da alıntıdır. Kendisine teşekkür ederim)
Linkback: Yeni nesil telefolarda splash tool yükleme (6572)
  • Gösterim 5,254 
  • SP Flash Tool ile İlgili Konular Ve Paylaşımlar
  • 2 Yanıtlar

hacam benim bilgisayar usb rom hataı veriyor ne yapım

Şu MMC yazısını bulamadım hocam resimli olarak gösterebilir misiniz ?

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious