26 Temmuz 2021, 03:53:15

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapIğdır Üniversitesi

Başlatan Tekyürek, 01 Ağustos 2014, 04:07:12

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Iğdır Üniversitesi 2008 yılında Iğdır'da devlet üniversitesi olarak kurulmuştur.

Tarihçesi

Iğdır Üniversitesi, geçmişte Iğdır Meslek Yüksekokulu adı altında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekteydi. 1995 yılında Kafkas Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan Iğdır Meslek Yüksekokulu, o yıl sadece İşletmecilik bölümüyle 20 öğrencisine 16 okutman 1 hizmetli 1 memur ile hizmet vermekteydi[2].

2001 yılında başlayan bir fakülte kurma girişimleri 2006 yılında sonuç verdi ve Iğdır'da Kafkas Üniversitesi'ne bağlı olarak Iğdır Ziraat Fakültesi kuruldu. 2008 ÖSS kılavuzunda yerini alan ve 30 öğrencisi ile eğitime başlayan fakülte, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında "Iğdır Üniversitesi" adıyla kuruldu ve ilk rektörü Prof. Dr. İbrahim H. Yılmaz oldu[2][3].
Üniversiteye bağlı bölümler
Fakülteler

    Ziraat Fakültesi
    İhahiyat Fakültesi
    Mühendislik Fakültesi
    Fen Edebiyat Fakültesi
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    Güzel Sanatlar Fakültesi

Enstitüler

    Sosyal Bilimler Enstitüsü
    Fen Bilimleri Enstitüsü
    Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Meslek Yüksek Okulları

    Iğdır Meslek Yüksekokulu
    Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
    Tuzluca Meslek Yüksekokulu
    Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluLinkback: Iğdır Üniversitesi


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,478 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.