Galaxy S6’ya S7 Edge ROM Nasıl Yüklenir Anlatım

Başlatan Fuul oyun, 13 Şubat 2018, 01:47:29

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

13 Şubat 2018, 01:47:29 Son düzenlenme: 13 Şubat 2018, 01:51:20 Fuul oyun
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Samsung "]Galaxy S7 edge henüz satışa sunulmadan sistem dosyaları geriye dönük bazı telefonlarda çalıştırılmıştı. XDA Geliştiricileri ise çok geçmeden telefona eşlik eden en güncel TouchWiz kullanıcı arayüzünü ve kenar ekran işlevlerini Galaxy S6'ya uyarlamayı başardı.

Birkaç gündür deneyimlediğimiz ROM'un günlük kullanıma uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Neredeyse hatasız olan özel ROM'u dilerseniz siz de Galaxy S6 telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ancak öncesinde telefonunuzun Root yetkisine ve TWRP Recovery moduna sahip olması gerekiyor.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

ROM yükleme konusunda tecrübeli bir kullanıcıysanız Galaxy S6 için yayınlanan Galaxy S7 edge ROM'unu hiç zorlanmadan birkaç dakika içerisinde telefonunuza yükleyebilirsiniz.
Uyarı!
ROM yükleme konusunda tecrübeniz yoksa lütfen bu işe kalkışmayın. Yanlış bir işlemde telefona ciddi bir zarar verebilirsiniz. Bu noktada 'in hiçbir sorumluluk almadığını altını çizerek belirtmek istiyoruz. Yükleme işlemi sonrası ayrıca Knox sayacı artacak ve telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.
Yükleme Talimatı
1.Adım: Galaxy S6 uyumlu Galaxy S7 edge özel ROM'unu Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
 • ya da Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap indirin.

 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


 • 2.Adım: İndirdiğiniz ROM'u telefon hafızasına atın. Şarjınızın %50'nin üzerinde olması tavsiye edilir.
  3.Adım: Yedekleme işlemi yapmanızı mutlaka öneririz. Yükleme işlemi sonrası telefonunuz sıfırlanacaktır. Telefon içerisindeki verilerinizi bilgisayara yedekleyin. Sistemi ise TWRP Recovery'de Backup menüsünde mutlaka yedekleyin. Telefonunuzun açılış ekranda kalması, ters giden bir durum ya da ROM'u beğenmediğiniz takdirde, sistem yedeğinizi yükleyerek önceki tüm dosyalarınıza erişebilirsiniz.
  4.Adım: Galaxy S6 telefonunuzu kapatın ve Recovery Modu'na alın. "Ses kısma+ Güç + Home" tuşlarına aynı anda basarak telefonunuzu açın. Samsung logosunu görür görmez tuşları bırakın. Birkaç saniye sonra telefon Recovery moduna geçiş yapacaktır.  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


  5.Adım: ROM'u yüklemeden önce dilerseniz Wipe bölümde temizlik işlemi yapabilirsiniz. Factory Reset yapmanız yeterlidir. Kurulum esnasında karşınıza gelecek Wipe aşamasını dilerseniz geçebilirsiniz.
  6.Adım: Geri gelerek Install bölümüne giriş yapın. Aşağı doğru kaydırdığınızda telefon hafızasına attığınız "Noble S7 Edge Rom 3.0" adlı ROM'u göreceksiniz.


  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


  7.Adım: ROM'u seçin ve karşınıza gelen butonunu sağa kaydırarak yükleme işlemini başlatın.
  8.Adım: Yükleme işlemi 3-4 dakika kadar sürecektir. İşlem bittikten sonra Reboot seçeneğini tıklayarak telefonu yeniden başlatın. İlk açılış uzun sürecektir.
  Alt bölümdeki link aracılığıyla Galaxy S7 edge ROM'u yüklü Galaxy S6'nın ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.
  :: Android telefonunuza sık sık özel yazılımlar yükler misiniz  kolay gelsin
  Linkback: Galaxy S6’ya S7 Edge ROM Nasıl Yüklenir Anlatım


  • Gösterim 256 
  • Android Eğitim
  • 0 Yanıt