Çok İsteseniz Bile Adım Atamayacağınız 10 Mekan

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 03:27:58

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dünyada gidip görmeyi çok arzu ettiğimiz ama farklı sebeplerle bu isteğimizi gerçekleştiremediğimiz pek çok mekan var. Buna bazen maddi durumumuz elvermiyor, bazen vaktimiz, bazen de enerjimiz. Fakat bu üçünü bir araya getirmeyi başarsak da şöyle gönlümüzce gezemeyeceğimiz mekanlar da mevcut. Üstelik bunların sadece bir kısmı hakkında bilgiye sahibiz.

İşte biz sıradan insanlar için 10 ulaşılmaz mekan ;

10- Mezhgorye

İsmini bile telafuz etmekte zorlandığımız Mezhgorye Rusya'da Yamantaw Dağı yakınlarından bir bölge. Burada yıllardır çeşitli çok gizli nükleer çalışmalar yapıldığına inanılıyor. Uralların en yüksek dağına konuşlandırılan bu yerleşkede uydu fotoğraflarından anlayabildiğimiz çeşitli dev kazıların ve büyük patlamaların gerçekleştiği. Rus hükümeti ise bölge hakkındaki sorulara maden alanı, depo ya da sığınak gibi geçiştirici cevaplar veriyor.

Sonuç olarak Mezhgorye bölgesi bu dünya için dev bir sır olmaya devam ediyor.9- Vatikan'ın Gizli Arşivleri

İsmine aldanmayın aslında Vatikan'ın arşivleri o kadar da gizli değil. Herhangi bir dökümanı görmek isterseniz başvuruda bulunmanız yeterli. Onlar bulup sizin önünüze getiriyorlar, tabii 75 yıl süresini aştıysa.

Fakat dökümanların saklandığı arşive girmeniz kesinlikle yasak. İddialara göre çok az insanın görebildiği bu arşivdeki rafların toplam uzunluğu 84 kilometreymiş.8- Club 33

Disneyland'ın alkol satış iznine sahip olduğu biliniyor ancak bu izni sadece özel partilerde kullanıyorlar. Aslında Disneyland'ın içinde sürekli alkollü içecek satan bir mekan da bulunuyor.

Club 33 isimli bu mekan gizliliğine yakışır şekilde kapısında sadece bir numara ile gösteriliyor. Üye olmak için 10 bin ila 30 bin dolar arasında bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor, fiyata size özel otopark alanı da dahil. Param var gidip görebilirim diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü mekan en az 15 senelik bir bekleme listesine sahip!7- İkinci Moskova Metrosu

İkinci Moskova Metrosu, bildiğimiz Moskova Metrosunun paraleli olan sözde bir metro hattı. Sözde diyoruz çünkü henüz vardığı ne doğrulandı ne yalanlandı. Stalin zamanında yapıldığına inanılan metro, normalinden de uzun. Kremlin Sarayından, havaalanına ve yeraltı şehri Ramenki'ye ulaşıyor.

Ama sonuçta var olup olmadığını bilemediğimiz için buraya da gitmeniz mümkün değil.6- White's Gentlemen's Club

Bu gösterişli centilmenler klübü İngiltere'nin en eski ve en prestijli klüplerinden biri. 1693 yılında Francesco Bianco tarafından kurulan klübün tüm üyeleri erkek. Yani kadınsanız buraya adım atma şansınız zaten yok. Erkekseniz üye olmak için bir üyenin tam isteğine, iki üyenin de desteğine ihtiyacınız var.

Ama belki siyasette, sanatta ya da bilimde gerçekten büyük başarılara imza atarsanız White'ın davetiyesini posta kutunuzda bulabilirsiniz.5- 51. Bölge

Las Vegas'ın 153 km kuzeyinde yer alan 51. Bölge'ye filmlerden aşina olabilirsiniz. Çünkü uzaylıların dünyaya indiği filmlerin çoğunda bu alan merkez üs olarak kullanılır. Zaten bölge hakkındaki genel inanış da Amerikan hükümetinin ele geçirdiği ya da bulduğu UFO'ları burada incelediği şeklinde.

Amerikan Başkanının bile özel izinle girdiği bu bölgeye adım attığınızda sizi ne gibi sonuçların beklediğini inanın bilmiyoruz ama bilim kurgu filmlerine bir göz atmanız yeterli.4- Oda 39

Büro 39 olarak da biliniyor. Kuzey Kore Başkanı için döviz elde etmekle sorumlu bu büronun varlığı da muallakta. Sonuçta kalpazanlık, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ve kara para aklama gibi işlerin devlet eliyle sürdürüldüğü böyle bir odanın varlığını kimse kabul etmek istemez. Yine de yaygın inanış odanın başkent Pyongyang'da bulunan İşçi Partisi Genel Merkezinde olduğu.

Kuzey Kore'ye turistik amaçla gitmek bile dünyanın en zoru iken Büro 39 hayal sınırlarınızı aşar.3- Büyük Ise Mabedi

Japonya'da pek çok mabed bulunuyor ancak Ise araların en kutsalı. Güneş tanrısı Amaterasu'ya adanan kutsal mekan Şinto inancında yer alan ölüm ve yeniden doğuş felsefesine göre 20 senede bir yıkılıp yeniden yapılıyor. (sıradaki yıkım 2013'de, yani bu sene)

Bu mabede girmek ise gerçekten çok çok zor. Öncelikle yüksek dereceli bir din adamı olmanız gerekiyor bir de üstüne Japon kraliyet ailesine dahil olacaksınız. Yani ancak aramızda bu yazıyı okuyan bir Japon prens ya da prenses varsa ve din eğitimi almaya karar vermişse gidip mekanı görebilir. Geri kalanımızın hiç şansı yok.2- Weather Dağı Acil Operasyonlar Merkezi

Yine filmlerden şahit olduğumuz ama halka tamamen kapalı bir alan. Hükümet yetkililerinin ve devlet adamlarının dünyanın sonu durumunda saklanacakları alanlar her zaman inşa edilmiştir. Weather Dağı Acil Operasyonlar Merkezi de Amerikan yönetimi tarafından 1950'lerde yani soğuk savaş zamanı yapıldı.

Tam bir "son umut" merkezi olan kampüs şu an hala çalışıyor ancak ne işle meşgul bilemiyoruz.1- RAF Menwith Hill

İngiliz telekomunikasyon üssü RAF, soğuk savaş döneminde SSCB ve Doğu Bloku ülkelerinden gelen tüm verileri casusluk amacı ile kullanma ilkesi taşıyordu. Hali hazırda ECHELON casusluk networkü ile de çalışan RAF'ın gözünden kaçan hiç bir şey yok gibi. Bu durumda sizin de gözden kaybolup bu dev toplara yakından bakma şansınız yok
[/b]
Linkback: Çok İsteseniz Bile Adım Atamayacağınız 10 Mekan


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,481 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.