15 Temmuz 2020, 13:40:15

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.

Telefonunuzdaki özellikleri açan 13 gizli kod

Başlatan faraday59, 05 Ocak 2020, 18:18:50

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkesin cebinde bir akıllı telefon var ama kimse bu kodları bilmiyor! Bazıları tüm telefonlarla, diğerleri yalnızca belirli modellerle çalışıyor. Biz de bu sefer telefonunuzun gizli işlevlerine erişim sağlayacak en ilginç kombinasyonları topladık.

1- Alan Modu: *3001#12345#*
 

Telefonunuzun çeviricisine (arama ekranı) *3001#12345#* yazın ve yerel ağlar ile baz istasyonları hakkındaki bilgilere erişmenizi sağlayan "Alan Modu" na erişmek için arama düğmesine basın.

 

2- Genel Test Modu: *#0*#
 

Bu kod sadece Android (Genellikle Samsung telefonlarda) cihazlarda çalışıyor. Telefonunuzun arama kısmına yazdığınız takdirde belli testleri yapabilirsiniz.

 

3- IMEI Gösterme Kodu: *#06#
 

Cihaz kimlik numaranızı öğrenmek için yukarıdaki kodu numara çevirme alanına yazın. Unutmayın ki IMEI, cihazınıza özgü. Diğer şeylerin yanı sıra, bu numara çalınan cihazların 'kara listeye alınmasına' veya müşteri desteğine yardımcı olabilir. Genellikle telefonunuzun kutusu üzerinde de yazan bu kodla cihazın kaçak veya çakma olup olmadığını ya da çalındığı takdirde yerini öğrenebilirsiniz.

 

4- Çağrı Yönlendirme Kontrolü: *#67#
 

Bu kod, meşgul olduğunuzda veya bir çağrıyı reddettiğinizde telefonunuzun hangi çağrıları yönlendirdiğini kontrol etmenizi sağlar. Varsayılan olarak, muhtemelen operatörünüzün sesli mesaj servisidir. Ancak bunu başka bir numaraya iletmek için değiştirebilirsiniz. Örneğin bir ev numarası, ofis numarası veya üçüncü parti telesekreter servisi. iPhone'da, Ayarlar> Telefon>Çağrı Yönlendirme sayfasına giderek bu numarayı değiştirebilirsiniz. Android'de (sistemden sisteme değişiklik gösterir), Telefon uygulaması> Ayarlar> Arama> Daha Fazla Ayarlar>Çağrı adımlarını takip edin.

 

5- Arama yönlendirme hakkında daha fazla bilgi: *#61#
 

Galaxy telefonlarda bu kod, bir çağrının mesaj merkezine iletilene kadar ne kadar süreceğini bildiren bir açılır pencere açıyor. iPhone'da, operatörden bağımsız olarak, bu kod size sadece *#67# ile aynı bilgiyi gösteriyor.

 

6- Kalan dakikaları kontrol etmek: *646#
 

Bu kod sadece faturalı hatlarda ve Galaxy telefonlarda çalışıyor. Bilgiyi yeni bir ekranda göstermek yerine, telefonunuza kısa mesaj gönderiyor.

 

7- Bill Dengesi Kontrolü: *225#
 

Android'de bu kodu girdiğinizde bir SMS mesajı isteniyor.

 

8- Telefonunuzu arayan kimlik numarasında gizleme: # 31 #
 

Bunu yalnızca Android cihazlarda çalıştırabilirsiniz. Ancak bu kodun girilmesi, Arayan Kimliği'nin devre dışı bırakıldığını belirten bir pop-up açıyor. Arayan Kimliği'ni yeniden yüklemek için *31# yazın. Arayacağınız numaranın önüne #31# kodunu ekleyin. Ardından 0 ile birlikte arayacağınız numarayı girin. Örneğin #31#053...

 

9- Faturalandırma döngüsü: *3282#
 

Android'de çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Kodu girdiğinizde faturalama bilgilerinizle bir SMS mesajı isteniyor.

 

10- SMS Mesaj Merkezi: *5005*7672#
 

Bu kod SMS mesaj merkezi numaranızı söyleyecek. Neden bu bilgilere ihtiyacınız olacağını bilmiyoruz, ama işe yarıyor.

 

11- Çağrı bekletmeyi etkinleştirme kodu: *43#
 

Bu kod çağrı bekletmeyi etkinleştirir. #43# girerek devre dışı bırakabilirsiniz.

 

12- Hızlı test menüsü kodu (Samsung Galaxy için geçerli): *#7353#
 

Bu, daha önce bahsedilen Genel Test moduna benziyor. Birkaç kez tek dokunuşla test istemleri olan bir menüye gidiyorsunuz.

 

13- Ürün yazılım bilgileri öğrenme kodu (Yalnızca Samsung Galaxy için geçerli): *#1234#
 

Bu kod da yalnızca Galaxy aygıtlarında işe yarıyor. Telefonunuzun mevcut ürün bilgisini bildiriyor.
Linkback: Telefonunuzdaki özellikleri açan 13 gizli kod


  • Android version: 9.0
  • LCD Driver IC: 355737029939152
Payşatığım dosyaları telefonunuza yüklerseniz veya işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu almışsınız demektir.
Ben ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap ailesi hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Gösterim 72 
  • Cep telefonlarıyla ilgili gelişmeler
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.