MT6589 Note 3 dokunmatik ve geri tuşu sorunu

Başlatan elmor, 30 Ocak 2015, 21:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selam arkadaşlar, bir iki gün önce 550 TL verip bi Note 3 aldım, cihaz çok kaliteli, özelliklede kamerası gerçeği aratmayan cinsten, zaten beni cezbeden de kamerasıydı, daha önce kamera yüzünden replikalara soğuk bakardım, ama birkaç gün önce bir telefoncuya girdiğimde gerçeğiyle ayırt edilemeyecek derecede görünce bastım parayı aldım, cihaz bana çok kaliteli geldi, belki daha kalitelileride vardır, kalemi falan orjinali gibi çalışıyordu, hatta 40 lira verip ttech 3200 mah batarya bile aldım, cihazdan çok memnundum, gel gör ki cihazda bikaç tane çince program vardı, başladım internetten firmware aramaya, tabi işi bilmiyoruz ya, girdim bi siteye, biraz okuya okuya bi rom buldum, benim cihazla aynı rom gibiydi, yedekte almadım tabi acemi olduğumuz için, bastım formatı :) tabi haliyle cihaz açılmadı, sonra araştıra araştıra sonunda çalışan bi rom buldum, cihaz çalışıyor ama dokunmatik problemi var, sol dokunmatik tuşu basıyor sağdaki tuş basmıyor, ama ışığı yanıyor, sonra mesela dokunacağım yerin hemen yarım santim yanına basıyor, uzun araştırmalardan sonra ekranın büyüklüğü ile alakalı olduğuna karar verdim, çünkü bu cihazların 5 inch 5.5 inch 5.7 inch gibi modelleri varmış, sanırım ben daha küçük bir cihazın romunu yükledim, mtkdroid tools ile aşağıdaki bilgiler görünüyor, önceki yazılımın yedeğini almadığım için değerler nedir bilmiyorum, bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, telefonumun dokunmatiği yazılım atmadan önce gayet güzel çalışıyordu, inşallah bi çözüm buluruz.

Hardware : MT6589 (UNIVERSAL5410(exynos5) is Fake!)
Model : SM-N9006
Build number : JSS15J.N9006ZCUBMJ3
Build date UTC : 20140429-020913
Android  v : 4.4
Baseband v: MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V7.P11, 2013/05/28 20:28
Kernel v : 3.4.5 (bz@ubuntu) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Tue Apr 29 10:06:28 CST 2014
Uboot build v : -----
LCD Driver IC : 1-otm1283a_dsi_lcm_drv

Linkback: MT6589 Note 3 dokunmatik ve geri tuşu sorunu
  • Gösterim 4,394 
  • MTK Galaxy Note , Note 2 , Note 3 Sorunlar Çözümleri
  • 4 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
yukardaki romu indirip deneyiniz bitane belki olumlu sonuc olabilir uyum saglama ihtimali yüksek

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Teşekkür ederim yanıtınız için, üye oldum ama romu indiremiyorum, tıklıyorum inmiyor, farklı bilgisayardada denedim, bekliyor öyle, sizdede varmı şu anda o sorun?

Tamam şimdi iniyor, tekrar teşekkürler. Peki ekran boyutunu nasıl öğrenirim inç olarak. Bir de, problem inç faklılığından kaynaklanıyor olabilirmi acaba ?

Arkadaşlar pes ettim, nerdeyse 20 GB dosya indirdim, cihazı satıyorum, almak isteyene yanında hediye T-TECH 3200 MAH batarya göndericem, telefonun kalitesi nasıl belli olur bilmiyorum ama 8 GB hafızası var, kamerası mükemmel, rami ne kadar bilmiyorum, telefon çalışır halde fakat ilk mesajdaki hata var, kutusu şarj aleti kulaklığı yanında hediye bataryayı göndereceğim, cihazı 550 ye aldım 350 ye isteyene vericem, henüz 1 haftalık cihazdır, gıcır gıcır duruyor, siyah renkdir, batarya optimizasyon yapmadığım halde 1 gün gidiyortam emin değilim ama 5.7 inç olabilir, isteyenler O 532 2O3 35 84 numaralı telefonu arayabilir, telefona orjinal aksesuarlar oluyor, batarya arka kapak jelatin vs.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious