6572 Note3 5.5 İnç 540X960 Full Türkçe 4 farklı Rom

Başlatan serserimbu, 28 Ocak 2015, 22:07:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hardware : MT6572
Model : SM-N900
Build number : JSS15J.N900ZCUBMI5
Build date UTC : 20140328-122523
Android  v : 4.2.2
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P3, 2013/11/15 14:46
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-03) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri Mar 28 20:23:02 CST 2014
Uboot build v : -----
LCD Driver IC : 1-hx8389b_dsi_vdo_boe_qhd

Telefonun özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz. Bu Doriod tool bilgisidir. Kendi telefonunuzun bilgisi ile kendiniz karşılaştırma yapınız ve Lütfen benim telefona uyar mı diye sormayınız.

Romu yüklemeden önce telefonunuzun yedeğini mutlaka alınız.

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu olması ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz aşağıdan cwm_recovery.img dosyasını yükleyerek
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Telefonunuza Cwm oluşturduktan sonra mutlaka cwm yedeğinizi alınız. Sonra rom yükleme işlemine geçiniz.
Backup and restore bölümü altına giriniz baştaki Backup ile yedeğinizi alınız.

Arkadaşlar sizden özellikle rica ediyorum yedeğinizi almadan bu ya da hiç bir romu yüklemeyiniz.

ROM LİNKİ:
rar şifresi: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise oluşturunuz . Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "6572Note3_5.5incSendegelRom2" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "6572Note3_5.5incSendegelRom2" seçiniz ve ve restore ile kurunuz.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
Rom kurulumundan sonra imei hatalı olarak gelecektir. Gerek Doriod Tool ile gerekse Mobiluncle Tool programıyla  (ya da *#*#889988#*#* kodu ile) mühendislik modu GPRS bölümünden imei değiştirebilirsiniz.

ROMUN ÖZELİKLERİ VE YENİLİKLERİ:

Telefon 6572 S4 5 rom olan telefonların aynı fabrika üretimi. Bu fabrika üretimi telefonlar ülkemizde çok tuttu. En cok kullanılan Repleka telefonlar diyebilirim. Bir çok 6572 telefonlardan farklı olarak 540x960 çözünürlükte... 5.5 İnc Note3 rom bulmak çok zor. Bu ikinci hazırladığım rom. Bu roma da özenle çalıştım ve tamamen Türkçe bir olması yanında yaklaşık 150 mb gereksiz temizlik yaptığım için telefon çok hızlandı.

Telefonda tüm uygulamaları açtım. (Bir kaç tanesi sorun çıkardı ama açabildim) Bu nedenle Telefonu %100 Türkçe yapabildim diyebilirim.
Ayarlar, Telefon, statusbar, kalem uygulaması vb  uygulamalar yanında Yürüyüş arkadaşı da tamamen Türkçe olarak karşınıza gelecek.
Telefonun belleği SD kart yaptım. Bu telefona da kaliteli ve alanı yüksek bir SD kart yakışır diye düşünüyorum. (16-32 gb ve Class10)

Rom ile ilgili daha fazla açıklama yapmayacağım. Aslında yaptıklarım ve Telefonun özellikleri çok fazla aşağıdaki resimleri inceleyerek bazılarını görebilirsiniz. Göremediğiniz özellikleri de romu kurduğunuz zaman keşfedeceksiniz artık.

İpucu: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınız da ya da CWM moda girdiğinizde Android olarak açılacaktır.  Samsung ile açılması için *#9006# kodunu girmeniz gerekiyor.

Rom umarım işinize yarar. Güle güle kullanın.
SENDEGEL

Romdan Görüntüler:

2. Rom

Aynı işlemci, aynı üretim ve aynı kernel olmasına karşın bu telefondan bir kaç farklı üretim olduğu anlaşılıyor.
Burada da aynı durum olmuştu. 5 Farklı rom vermiştim. Aslında bu da aynı Fabrika üretimi.

Bu romun tel elime ulaşınca herşeyi aynı olmasına karşın özelliklerinde farklı olduğunu tespit ettim. Yedeğimi alarak yukarıdaki romu yükledim ancak telefon açmadı sürekli reset attı. Yeni bir rom yapmak gerekiyordu. Ben de öğle yaptım. Bu rom aşağıda özelliklerini verdiğim iki farklı telefona uymaktadir.

Build date UTC : 20140523-093713 (farklı olabilir)
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri May 23 17:35:03 CST 2014
LCD Driver IC : 1-rm68191_dsi_vdo_lcm_drv

Build date UTC : 20140523-093713 (farklı olabilir)
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri May 23 17:35:03 CST 2014
LCD Driver IC : 1-nt35517_dsi_vdo_qhd

Telefonunuzun özellikleri yukardaki gibiyse yükleyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamayacağını tekrar hatırlatırım.

CWM recovery:

Bu ve 1. romdaki recovery farklıdır. Yani yukarıdaki recovery.img'yi bu tele ya da tersini yaparsanız sonuç alamazsınız. Bu recovery'i Mobiluncle Tool ile yükleyebilirsiniz (denenmiştir)

Rom linki:

Bu romun özellikleri:
Bu romda yukarıdaki romdan farklı olarak bazı düzenlemeleri yaptım. Gördüğüm eksikleri giderdim. Ayrıca bu roma S Sağlık uygulamasını entegre ettim. Ayrıca 1. Romda 4G'yi 3G yapmıştım. Bu romda tamamen Kaldırdım. Ayrıca Engineer (Mühendislik) modu'nu da Türkçeleştirdim.

Kısacası rom Ful Türkçe ve Hızlandırılmış olarak karşınıza gelecektir.

3. Rom

Build date UTC : 20140523-093713
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri Jul 25 17:29:51 CST 2014
LCD Driver IC : 1-ili9807_bft_cpt_qhd

Aynı fabrika üretimi telefonun 3. romunu veriyorum. Farklılıkları kırmızı renkte verdim. 1. ve 2. Romu bu özellikteki telefona yüklediğim zaman açmadı ve reset attı. Ben de ikinci romu bu tele entegre ettim. 2. Romun aynısı olmasına karşın yine de ufak tefek düzenleme ve güncelleme yaptım.

CWM recovery:

Bu recovery'i Mobiluncle Tool ile yükleyebilirsiniz (denenmiştir)

Rom linki:

4. Rom

Build date UTC : 20140905-010336
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Fri Sep 5 09:01:25 CST 2014
Uboot build v : ----- olmalıdır  root shell
LCD Driver IC : 1-ili9807_bft_cpt_qhd

Aynı fabrika üretimi telefonun 3. romunu veriyorum. Farklılıkları kırmızı renkte verdim. 3. Romun LCD Driver IC bölümü aynı olmasına karşı bu rom telefona uymadı ve açmadı. Bunun üzerine yeni rom yapmak durumunda kaldım. Bu rom da 3. rom giibidir belirli güncelleme ve düzenleme yapılmıştır.

CWM recovery:
Bu recovery'i Mobiluncle Tool ile yükleyebilirsiniz (denenmiştir)

CWM Rom linki:

Bu romun Flash Tool halini de veriyorum. Data.img ve cache.img de dahil eksiksik yedektir. Teliniz bu romun özellikleriyle BİRE BİR ÖRTÜŞÜYORSA bu romu yükleyebilirsiniz, Değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Bir kaç özelliği tuttuğu için yükleme yapılıyor ve sonra "benim tele bu rom uyuyordu ama açmadı" şeklinde yazı yazmayınız.

Flash Tool Rom linki:

Bu romu aşağıdaki Flash Tool ile yükleyebilirsiniz.

Not: Tüm rar uzantılı indirmelerin şifresi :

Güle Güle Kullanınız.
SENDEGEL
Linkback: 6572 Note3 5.5 İnç 540X960 Full Türkçe 4 farklı Rom
  • Gösterim 11,430 
  • MTK Galaxsy Note 3
  • 9 Yanıtlar

Teşekkürler
Telefon çok güzel oldu.Önceden Jelly Bean di ama neyse.
sadece sorunum google ürünleri Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap play yükle dedi yükledim ama olmadı.
Var mı yapabileceğim düzeltme.
Hayırlı sabahlar.

Teşekkür butonunu bulamadım.

Hayırlı günler.
yüklemede işim bitti.
Nasıl unroot yapıcam. nasıl rootsuz hale getireceğim.
Banka proğramları uyarı veriyor rootlu diye

Bunu da hallettik mi olay tamamdır.

Ustad yüklemeyi yaptım ama
unroot yapamadım.
birde eski cwm yi yükleyemedim.
bir de bildiriler çalışmadığından wifi bağlan çıkmıyor bağlanamıyorum.USB ye de bağlanamıyorum.
Birde bildiri penceresini açınca en üst sağda seting logosonun yanında çalışmıyor.
ama seting tuşu çalışıyor.

Üstad birde yükledikten sonra dikkatimi çekti.
Model MT6572 ya bu kurulanda hardware info uygulamasında processor de  MT6589 yazıyor?
Neden farklı

Hallettim tekrar kurdum oldu bu iş.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Muhteşemsiniz.
:neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii: :neseliiii:

sayın adminlerim
Rica etsem 2. nolu romu başka biryere tekrar yükleme şansımız varmı? ilgili site erişime kapanmış da
teşekkürler

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious