Telefonuma cwm atacam derken kapandı... Açılmıyor.

Başlatan brtdqn, 14 Kasım 2014, 12:28:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar benim elimde S3 Min Kore malı ama bir hayli Orjinal Samsung üretimi.

İlk olarak Android hakkında çok fazla bir bilgim yok.Cwm olsun Rom,Root olsun Hiçbir bilgim yok ama işte insan oğlu videolara bakarak öğreniyor gibi.

Bende meraklandım güzel bir custom rom buldum ama telefonu "Download Mode" alamadım. Birkaç yede araştırdım "cwm" atarak sorun halledilir yazıyordu. Bende bir video buldum bide s3 mini cwm'si buldum. MTK Droid Tools ile yükleyeyim derken "Error" verdi. Bende MTK Droid Tools'tan "Reboot" yaptım. Ama telefon kapandı geri açılırken "Samsung S3 Mini I-8190" yazısı geldi biraz kaldı sonra gitti geri geldi ve bunu tekrarladı. Yani "Samsung S3 Mini I-8190" yazısından sonra reset atıp duruyor. Lütfen yardımcı olun.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM... :love:
Linkback: Telefonuma cwm atacam derken kapandı... Açılmıyor.
  • Gösterim 5,832 
  •  MTK Kopya Clon Samsung S3 Destek
  • 4 Yanıtlar

"İnsanlar sizi eskisi gibi kullanamadıklarında değiştiğinizi söylerler."

Arkadaşım öncelikle replika telefonlarda download modu yoktur,bu telefonlara en kolay şekilde Flash tool programı  yada cwm den   rom yüklenebilir.Mtk droid ile bu telefonlara rom yüklemesi yapılamaz bu program yardımcı bi programdır,mesala cwm yükleyeblilir,yedek alabilir,telefonun bilgilerini öğrenebilir,aldığınız yedeği flash tool programı ile yüklenebilir hale getirip,telefonun imesini değiştirebilirsiniz...gibi bi çok yardımcı işlem.  Mtk droid ile cwm kurmak için ilk önce telefonunu root programlarından biriyle rootlamanız lazımdı, keşke bu işlere girmden forumumuzu biraz inceleyip bu telefonlar hakkında bilgi edinseydiniz.Neyse telefonunuz  soft brick olmuş  cwm yükleyemediğiniz için yedek de alamadınız sanırım  şuan yapabileceğiniz 2 işlem var;
1- Factory moduna girip wipe emmc yapmayı denemeniz lazım.Factory modu için ses kısma + power tuşuna aynı anda basarak girebilirsiniz.(Bu kombinasyon telefona göre değişebiliyo ses açma+power da olabilir) Eger giremezseniz,
2-Elinizde mtk droid bilgileriniz varsa   (yoksada bozulmadan önce mtk droid toolsa bağladıysanız log dosyası içinde vardır) Oraya bakarak telefonunuza uyumlu rom bulup yüklemeniz lazım.Aldığınız yerede sorabilirsiniz.
  Eğer rom bulamazsanızda bi telefoncuya götürüp göstermekten başka çareniz yok gibi gözüküyor.

TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Zaman ayırdığın için teşekkürler. Malesef Factory Mode girmiyor. Ama yüklemeden önce Mtk Droid Tools'a bağlamıştım. O otomatik log dosyasını kaydediyorsa bulabilirim ama kaydetmiyorsa malesef o dosyada yok.

Peki bi telefoncu ne kadar alır tahmini olarak ?

Bilgileri buldum ama bunu kullanarak nasıl rom bulacağım ve yükleyeceğim?

Model : GT-I8190
Build number : ALPS.JB3.MP.V1
Build date UTC : 20140612-112702
Android  v : 4.2.2
Kernel v : 3.4.5 (sw03@work01-pc) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Thu Jun 12 19:21:45 CST 2014
ROOT Shell
LCD Driver IC : 1-rm68171_wvga_dsi_vdo_cmi
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P1, 2013/09/24 12:14

Umarım bu konu sana yardımcı olur.

TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Ama ben sizin anlattıklarınızdan hiçbir şey anlamadım. Lütfen bana buradan yazın ve detaylı benim anlayacağım dilde yazın lütfen.  :love: . Bu benim için çok önemli. Telefoncuya para vermeyeyim şimdi...

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious