MTK65XX SIII MİNİLERE AİT ROM ARŞİVİ & SORUN ÇÖZÜMLERİ

Başlatan furkanxdgs, 25 Aralık 2013, 10:03:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar merhaba bu konuda MTK65XX işlemcili S3 MİNİ telefonlara ait romları koyacağım. Teker teker konu açmaktansa hepsini bir konuda toplamak daha iyi. Elinde yedeği olan arkadaşlar yorum olarak yazarsa ve özellikleride yazarsa burada paylaşacağım aksi takdirde yorumu sileceğim. Telefonu çalışıp yedek almayı bilmeyen arkadaşlar aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Eğer root sorunu yaşarsanız ilk videoyu izleyiniz.
Rootlama:Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Yedek Alma:Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Şimdi romları paylaşacağım. Arkadaşlar telefonu çalışanların romları yüklemesine gerek yok. Sorumluluk yükleyen kişiye aittir. Mesuliyet kabul edilmez.Ancak yaşadığınız sorunları yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağım.
1. Rom Kendi Yedeğim (Denenmiştir):
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
1. Rom Kendi Yedeğim Çalıştığı telefon özellikleri:
2. Rom Netten Bulduğum (Denenmemiştir):
2. Rom Netten Bulduğum Çalıştığı Telefon Özellikleri:
3. Rom Mesutkaanyoruk (Denenmiştir):
3. Rom Mesutkaanyoruk Çalıştığı Telefon Özellikleri:
4. Rom Granchio (Denenmiştir):
4. Rom Granchio Çalıştığı Telefon Özellikleri:
5. Rom H&K (Denenmiştir) :
5. Rom H&K Çalıştığı Telefon Özellikler:
6. Rom MCCETİN43 (Denenmiştir):
6. Rom MCCETİN43 Çalıştığı Telefon Özellikleri:
7. Rom Ümit Öztürk (Denenmiştir):
7. Rom Ümit Öztürk Çalıştığı Telefon Özellikleri:
SORUNLAR & ÇÖZÜMLERİ
Sp flash tool de download a basıyorum %100'den sonra hata veriyor!!!
Çözüm: Pc'nize yanlış driveri yüklemişsinizdir ya da driver yüklememişsinizdir. Olmadıysa farklı sp flash tool driveri deneyin.
Telefonumun bazı yerleri ingilizce ve s3 mini ye hiç benzemiyor, android de yükseltilmiyor!!!
Çözüm: Arkadaşlar buraları düzeltemezsiniz. Android de yükseltilemez çünkü yapan firma android güncellemesi yayınlamıyor.Yılbaşı gibi fu-rom çıkıcak onunla düzeltebilirsiniz. Fu-rom'un çıkıp çıkmadığını alttaki linkten takip edebilirsiniz.
Subway Surfers vb. oyunlar açılırken kapanıyor!!!
Çözüm: Arkadaşlar bu s3 minilerin 238mb rami var bunun 230mb sini sistem kullanıyor. O yüzden oyunlar açılmıyor. Raminizi yükseltebilirsiniz google da aradığınızda orjinal telefonlar için yazar ama mtk65xx s3 minilerde de olur.
Cwm (Recovery) Mod sarı hiçbirşey yüklemiyor bişey yapmıyor!!!
Çözüm: Arkadaşlar CWM (Recovery) mod yapmanız lazım telefona. Bu konumda belirttim Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Download Mod açılmıyor onun yerine factory mod açılıyor, Odin ile rom yüklenmiyor!!!
Çözüm: Arkadaşlar MTK65xx telefonlar download mod a girmez, odin ile rom yüklenemez. Sp flash tool ile rom yüklenebiliyor o da forumda var.
İmei yazamıyorum!!!
Çözüm: Arkadaşlar telefonunuzu rootlayın. Root explorer uygulamasıyla data klasörüne girin. Nvram klasörüne girin. Md klasörünü silin telefonu yeniden başlatın ve imei yazın.
Rom yüklendi ancak siyah ekranda takıldı telefon!!!
Çözüm: Arkadaşlar rom telefonunuza uymamış demektir.
Pc telefonu görmüyor, Telefonda da hiçbir tepki yok!!!
Çözüm: Arkadaşlar telefonunuz full brick demektir. Test point yöntemini deniyeceksiniz ya da volcano box cihazıyla rom yükleyiceksiniz.

Linkback: MTK65XX SIII MİNİLERE AİT ROM ARŞİVİ & SORUN ÇÖZÜMLERİ
  • Gösterim 37,751 
  • MTK6575/MTK65xx Galaxy S3 Mini
  • 38 Yanıtlar

Sorunu olan arkadaşlar mesaj veya istek yollayabilir. Nick ini söylerse iyi olur.

Bu konudan faydalanan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim.
Sorunu olan arkadaşlar mesaj veya istek yollayabilir. Nick ini söylerse iyi olur.

Ümit Öztürk Çalıştığı Telefon Özellikleri:

rar şifresi yok mu benmi  görmeim görmediysem kusura bakma. hayırlı çalışmalar. 7. si olan indirdim rar şifresi istyor.

Olmaması lazım.

E-Tab10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ümit Öztürk romu senin telefona uyuyor mu?

E-Tab10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet varmış afedersin. Ümit Öztürk Rom Şifre: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Ben rar şifresini uzun araştırmalar sonucu bulmuştum yinede teşekkürler eline sağlık

birde şu benim s3mini daha hala sd kart görmüyor yardımcı olursan sevinirim.

selam arkadaşlar benim bi kaç sorum olcak öncelikle bende s3 mini var herşeyi çalışıyo birtek 3g açılmıyor ayarlardan deniyorum olmuyor yalnız gsm seçili kalıyor yalnız wcdma yı seçiyorum gene eski haline dönüyor ben 3g hızından internete girmek için ne yapmam lazım öncelik bu diğer sorum ben bu daha yeniyim siz mtk6575 yazmışsınız onu nasıl öğrencem ben bilmiyorum

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious