ANDROİD TEL. ROM YÜKLEME DETAYLARI

Başlatan adkumikli, 24 Eylül 2014, 22:28:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ANDROİD TELEFONLARA YAZILIM YÜKLEME DETAYLARI

1 - MTK olsun yada olmasın ANDROİD telefonlara yazılım atmaktan  korkmanıza gerek yok telefon driverı olsun yeter ki
2 - Önemli olan elinizde 1 adet STOCK ROM olması ve yazılım yükleme programı bulunması yeterli
3 - Ayrıca yazılım kablonuzun kaliteli ve kısa tercihen 50 ile 100 cm arası 1 metre ve altı kablolar tercih etmek

Yukarıdaki 3 kurala uyulduktan sonra telefonunuzun yazılımını köktende silseniz uyumsun versiyonlarda yükleseniz
kısacası ne yaparsanız yapın telefonunuzu brick edemezsiniz  software çökmelerden hiç korkmaya gerek yok

ÇOK NADİR OLARAK HARDWARE çökmeler olabilir. Bununda sebebi hiç ara vermeden devamlı yazılım yüklemek yada yüklemeye çalışmaktan ötürü flash ısnması ve yanması bunun sonucunda teknik servise götürmek gerekir

Software ve Hardware arasındaki fark

SOFTWARE olan cihaz  hiç bir tepki vermese dahi driverı yüklendiği taktirde uygun yazılm yükleme prosüdürü uygulandığında PC cihazı görür yada  tanır

HARDWARE cihaz hiç tepki vermez ve PC uygun yazılım prosedürünü uygulasanızda ne görür nede tanır

SONUÇ : Android cihazlarda kesinlikle yazılımda çökme olmaz ÖRNEK : MTK telefonların preloader silsenizde formatlasanızda cihazın içinde yazılımla alakalı hiç bir şeyde bırakmasanız android olduğu için stock rom kullanmak şartıyla eski haline geri dönebilirsiniz  STOCK ROM KULLANDIKTAN SONRA HERTÜRLÜ CİHAZI KURTARABİLİRSİNİZ

DİKKAT : Hiç bir şey olmaz diye sık sık yazılım atma denemesi yapmayın  HARDWARE çökmesi yaşamamak için 15 dakikada ara verilerek denemeler yapabilirsiniz 

Bu yazdıklarımı nerden mi biliyorum telefon tamiri ve yazılımı ile uğraşıyorum da ondan onun için paylaşımlardaki korkutucu açıklamalara aldırış etmeyin yukarıdaki açıklamalara dikkat edin yeterli istediğiniz yazılımı deneyebilir test edebilirsiniz korkmanıza hiç gerek yok

Ayrıca bu bilgi paylaşımınıda hiçbir yerde bulamazsınız replika not 3 telefon kullandığım için  REPLİKACEP'e ÖZEL PAYLAŞIMIMDIR

Linkback: ANDROİD TEL. ROM YÜKLEME DETAYLARI
  • Gösterim 19,319 
  • MTK Ortak Konu Paylaşımları
  • 17 Yanıtlar

Arkadaşım faydalı konu paylaşım için  teşekkûrler daha çok arkadaşın yaralanması için mtk ortak konular bölümüne taşıyorum.

GT-I9600 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Arkadaşım faydalı konu paylaşım için  teşekkûrler daha çok arkadaşın yaralanması için mtk ortak konular bölümüne taşıyorum.

GT-I9600 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

TEŞEKKÜRLER  yalnız sabitlense iyi olur çünkü çogu kişi yazılım yüklemekten korkuyor arada karışıp kaybolmamış olur böylece forumlarda sorulan brick olurmu  cihazımla uyumlumu gibi soru kalabalıklarınında bir nebze önüne geçilmiş olur

Rom yüklerken korkmaları gerekir ve bu korku araştırmaya ve bilgi edinmeye iter. Bu sayede telefon bozulmalarının bir nebze önüne geçilir.
Rahat olan kişi hataya açıktır. Telefonu bozma ihtimali yüksektir.
Teli rootlar iken bozanlar, hatta yedek almadan rom atmaya çalışanları düşünürsek durum ortaya çıkmış olur.
Bu yüzden rootlu telefonlarda en ufak system apk si bile değiştirmek isteseler bile uyarırım ki korkup, durumu ciddiye alıp gerekli önlemlerini alsınlar.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Bir teşekkürü bize çok görmeyin.

Rom yüklerken korkmaları gerekir ve bu korku araştırmaya ve bilgi edinmeye iter. Bu sayede telefon bozulmalarının bir nebze önüne geçilir.
Teli rootlar iken bozanlar, hatta yedek almadan rom atmaya çalışanları düşünürsek durum ortaya çıkmış olur.
Bu yüzden rootlu telefonlarda en ufak system apk si bile değiştirmek isteseler bile uyarırım ki korkup, durumu ciddiye alıp gerekli önlemlerini alsınlar.

Seni bilmem ama ben bu işi profosyonel olarak yapıyorum ve telefona yazılım atarak bozma ihtimali sadece %1 dir. akıllı cihazları software harici bozamazsınız ki buda çokça FORUMLARDA PAYLAŞILAN BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN KAYNAKLIDIR  bu durumda kullanıcıların sadece doğru bilgiye ulaşmaları kafidir.

AÇTIĞIM KONUDA BU %1 LİK HARDWAREYE PROBLEMİNİ ENGELLEMEK AMAÇLIDIR Kİ BU PROBLEMDE DAHA ÇOK ÇİN KORE GİBİ YANİ TAM ANLAMIYLA KALİTE OLMAYAN CİHAZLARDDA GEÇERLİDİR

ÖZETLE siz sabaha kadar  farklı yazılımlar la telefonunuza yazılım atsanız uyumsuz yazılımlar yüklesenizde telefona hiç bir şey yapamazsınız.

ÖRNEK : Bende MT6582 kore NOTE 3 var ben bu telefona MT6572 den tutun MT6592 ye kadar piyasada olan envayi çeşit  yazılımların tamamını yükledim telefonum sapa sağlam ki  bu cihazda müşterinin cihazı tam 17 uyumlu yazılım buldum ve içlerin de en stabil çalışanını forumunuzda ve kendi sitemdede paylaştım ve bu deneme yanılma yöntemini ilk nokyadan beridir yaparım daha 1 tane cihaz brick olmamıştır. hatta ACER'in bir cihazı vardı TR dil desteği yok tu servis bile yapmadı bende başkabir cihazın custom romuyla cihazı türkçe yapıp müşteriye teslim ettim

Bu gerekçeyle rom yüklemeden korkmalarına gerek yok bu şekilde tel. bozulmasınında önüne geçemezsiniz BURDA MODERATORLERE iş düşer BİLGİ KİRLİLİĞİ ÖNÜNE GEÇİLMESİ   benim  zaten sitem var  gördümkü dertli olan çok,  olayada vakıfım  aynı dertten muhdarip olanlar faydalansın istedim 

O YÜZDEN CANIM KARDEŞİM SEN BU KONULARA VAKIF BİRİ DEĞİL'sin  diye uzunca açıklama yaptım kusuruma bakma   
AKILLI TELEFONLARDA HİÇ KORKMA İSTERSEN  Android OS   iOS   Symbian OS  v.s CİĞERİNİ SÖK stock rom ile tekrar canlanır...   

HADİ KOLAY GELE....

Küçük birde örnek vermek isterim eskilerde nokia'ya imei atamazdınız ki çoğu telefonlar şuan öyledir neden biliyormusunuz imei çipe yazılır o çipi sökmeden imei değişemezsiniz bu işte böyledir. tel. rootla içini dışını kök dizinini nesi var yok sil çipin içindeki gömülü yazılımı silmedikçe BRİCK yapamazsınız ki çipteki yazılımı silmen içinde gerekli ekipmanlara sahip olman gerekir ki USB tak yazılım at işiyle bu işler olmaz 

O YÜZDEN ARKADAŞLAR KORKMAYA GEREK YOK İNTERNET DÜNYASI GENİŞ BİR YELPAZE  CİHAZ AÇILMIYORMU ÖNÜNÜZE GELEN YAZILIMI DENEYİN UYGUN BİR YAZILIM MUHHAKKAK BULUNUR  İNTERNETTE BİLĞİ KİRLİLİĞİ ÇOK OLDUĞUNDAN DENEME YANILMAYLA HER TÜRLÜ SORUNUNUZU ÇÖZERSİNİZ

KALIN SAĞLICAKLA

Benim telefon kore ve download mode korelerde yokmuş.Telefon samsung yazısında kaldı ve açılmıyor ne gibi bir çözüm olabilir.Telefon nasıl açılır.

Ses açma tuşu - home tuşu - power tuşuna basarak , cwm modda çalıştırın çıkan menüden

wipe data factory reset (seçeneğini seçerek telefonunuzu sıfırlayın)
son olarak (wipe cache seçeneğini seçerek önbelleği temizleyin.
Çıkan menüden Reboot system now kısmına basarak telefonunuzu yeniden başlatın.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious