MTK6575 S4 Rom (Bellek ve Kasma Sorunu Çözümlü)

Başlatan rambox03, 24 Kasım 2013, 22:50:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hardware : MT6575 (UNIVERSAL5410 is Fake!)
Model : GT-I9500
Build number : JDQ39.I9500ZHUAMDE
Build date UTC : 20130618-042700
Android  v : 4.2.2
Baseband v: MAUI.11AMD.W12.22.SP.V17, 2013/05/08 11:12
Kernel v : 3.0.13 (root@glzhong-desktop) (gcc version 4.4.3 (GCC) ) #1  Tue Jun 18 12:25:06 CST 2013
Uboot build v : MAIN2.2.ubt.3667
LCD Driver IC : 1-nt35510_dsi

mtk6575 ülkemizde bir kaç modeli satıldı. Bu çok satılan modellerden diye  düşünüyorum. Telefonun özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz.
Romu yüklemeden önce telefonunuzun yedeğini mutlaka alınız.

Romu yükleme esnasında telefonunuzun belleğine format atılacak ve SD kart varsayılan belleğiniz olacaktır. Bu nedenle belleğinizdeki önemli dosyalarınızı yedekleyiniz. Rom kurulduktan sonra telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra ayarlar uygulası depoloma bölümünden bunu görebilirsiniz.

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu olması ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz aşağıdan cwm_recovery.img dosyasanı indirip mobiulncle tool ile yükleyebilir...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

İsterseniz aşağıdaki yöntemi kullanarak telefonunuza cwm oluşturabilirsiniz.

ROM LİNKİ:

Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise oluşturunuz . Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "Sendegel_6575s4Rom" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "Sendegel_6575s4Rom"U seçiniz ve ve install (kurunuz) yapınız.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
İmei rastgele yazılmıştır. Doriod tool ya da mobiluncle tool programı ile imeinizi değiştiriniz.
İmeinizi değiştirip telefonunuzu yeniden başlatınız.

ROM İLE İLGİLİ KISA AÇIKLAMALAR:

Telefonun işlemci hızının 1 ghz ve ram'ının 500 mb olması telefonda kullanım ve yükleme yoğunluğuna göre kasmalar ve ağırlaşmalar oluyordu. Bu sorunu aşmak ve telefonu hızlandırmak çok önemliydi. Telefonun ana belleğinin kullanılabilir bölümü (zorunlu olan rom/sistem/data dosyaları çıktıktan sonra) kullanıcıya çok kısıtlı bir alan kalıyor ve biraz uygulama ya da oyun yükledikten sonra kasma ve şişmeler oluşuyordu. Bu sorunu sd kartı telefon belleği haline getirerek önemli ölçüde çözdüğümü düşünüyorum. Telefon çok hızlandı ve kasma yapmıyor. (Ancak tabii ki bunun da bir sınırı var. Aynı zamanda SD kartınızın yüksek ve kaliteli olması telefon hızınızın artma/azalmasına direk etki edeceğini de unutmayınız.)
Clean master türü programlarda kullanılan ram 1.2 ghz kullanılabilir olarak da 500 mhz gibi değerler verecektir. Burada kullanılan 1.2 ghz gibi bir değer göreceksiniz. Bu değer sizi yanıltmasın 500 mb ve üzeri bir kullanılabilir bir değer çok iyi bir değerdir. Aşağıdaki resimde bu değerin 600 mhz ye çıktığını göreceksiniz.  Ayrıca SD kartınızı kullandığı için bu değer çok daha fazla olacak kullanımda farkedilecek ama buradaki sayı değerine yansımayacaktır. (Bu nedenle romu yükledim ama yine aynı sayısal değer gözüküyor demeyiniz)
Telefonun 1. sayfasında Clean master ile sistteminizi temizleyip en iyileştirebilirsiniz. Yine bu sayfada Sistem Bilgi (Android System İnfo pro) uygulamasını tamamen Türkçeleştirdim. Sisteminiz ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Yine bununla uygulamalarınız ile ilgili işlemler yapabilirsiniz. Ayrıca Çoklu dokunmatik testini de gerçekleştirebilirsiniz. Telefonun ekranı multitouch olmadığı için aynı anda iki karekter yazmanızı desteklemeyecektir. Ama bunu olabileçek en iyi duruma getirdiğimi düşünüyorum. (bu programdan test edebilirsiniz)

Kilit ekranını yeniden düzenledim ve orjinala benzetmeye çalıştım. "Hayatınıza eşlik eder" vb.
Gerekli düzenleme ayıklama ayarlama işlemlerini titizlikle yaptığımı düşünüyorum. Sistemsel uygulamaları (launcher, framework, setting, phone, mms vb) tamamen Türkçeleştirdim. Diğer uygulamaların bazılarını da Türkçe haline getirdim.

Hava durumunu yeni ve orjinal S4 hava durumuna çok benzeyen ayrı bir uygulamayı entegre ettim.
Telefonunuz rootlu olması yanında Mobiluncle tool ve bazı sistem ve bakım uygulaması yüklü bir şekilde karışınıza gelecek. (aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz)
Kısacası arkadaşlar tel ile ilgili herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.
Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınız zaman S4 olarak açılmayacaktır.
*#0066# kodunu yazarak açılışı S4 ile yapabilirsiniz.

Rom umarım işinize yarar. Güle güle kullanın.

Linkback: MTK6575 S4 Rom (Bellek ve Kasma Sorunu Çözümlü)
  • Gösterim 23,105 
  • Replika MTK Clon Samsung s3 ( Rom )
  • 9 Yanıtlar

başkan güzel  paylaşım

Dosya silinmiş

Link sağlam şu an indiriyorum. DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştrin.

Rom'u kurdum ancak ekran ters olarak geliyor. "Android yeni sürüme geçiriliyor" loading'te kalıyor ve telefon tamamen donuyor.

inşallah olumlu sonuç alırım da tekrar memnuniyetimizi dile getiririz.

Emeğinize sağlık deneme fırsatım olmuyo rica ediyorum başka sitelerde upload dener misniz bu kdar sıkıntılı bi siteden insanlar faydalanamıyor.

Selamun Aleyküm
ROMUN FLASH TOOL HALİNİN LİNKİNİ VEREBILIRMİSİN

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious