Replika S4 ile ilgili bir kaç soru

Başlatan turkasoft, 13 Temmuz 2014, 00:59:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar elimde bi telefon var yaklaşık 2 aydır bende ama malesef daha kullanabilmiş değilim :)

Şebeke problemi var caddeye çıkıyorum çekiyor bazı yerlerde çekmiyor örneği bizim mahalleye girer girmez şebeke gidiyor. bir kaç telefoncuya götürdüm yapamayız diyolar çin malı diye açarlarmış ama geri kapatamazlarmış.

diğer sorunum ise batarya sorunu çok çabuk bitiyor kalibre ile ilgili bir problemmiş sanırım cwm yüklemek gerekiyormuş oradan kalibre edilebiliyormuş şarj %100 iken.

Şimdi arkadaşlar ilk defa replika bir telefon elimde olduğu için tam olarak neyin ne olduğunu bilmiyorum.

Sistem özelliklerinde şunlar yazıyor sanırım telefonum MTK 6577;
   -Model Numarası: GT-19500
   -Android Versiyonu: 4.2.2
   -Ana bant sürümü: MAUI. 11 AMD. W12.22.SP.V7.P3, 2013/04/11 12:04
   -Kernel sürümü: 3.0.13
                           1313A V59
                           SMP PREEMPT Sat Sep 21 21:55:36 CST 2013
   -Üretim Numarası: JDQ39.19500ZHUAMDE
   -Custom build versiyon: 1379679133

Siz daha iyi bilirsiniz tabi yazanlar bunlar.

Bir de sistemin S4 ile alakası yok :) açılışta android logosu geliyor zaten açıldıktan sonrada normal android 4.2.2 açılıyor görünüm filan s4 değil yani.

Şimdi ben buna cwm modu nasıl yüklerim nasıl güzel bi rom atabilirim şarj sorunumu nasıl giderebilirim yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)
Linkback: Replika S4 ile ilgili bir kaç soru
  • Gösterim 8,589 
  • MTK S4 65XX Sorunlar Ve Rom İstekleriniz
  • 11 Yanıtlar

uygun romu bulabilirsen sağlam çalışır olanından telefonunun şebeke sorunu düzelir genelde bu sorunlar yazılımdan kaynaklı oluyor

MAlesef replika telefonlar hakkında yeterli bilgm olmadığı için daha tam olarak hangi romun telefonuma olup olmayacağını bilmiyorum deneyimli arkadaşlar yönlendirirlerse sevinirim

mtkdroid tool programını kur bilgisayarına oradan telefonunun tam bilgisini burada paylaş sana yardımcı olayım

Merakımı mazur görün bu MTK Droid tool ile flashtool aynı işimi görüyor çünkü linux kullandığım için MTK Droid tool'un linux sürümü yok ve büyük ihtimalle wine altında çalışmayacaktır ama flashtool'un linux sürümü mevcut eğer aynı şeyse oradan devam edelim ?

mtkdroid ile flashtool ayrı programlar mtkdroid tool ile sadece telefonun detaylı bilgilerine ulaşabilir,rom yedeği alabilirsin bu tarz şeyler yapabilirsin tabi bazı saymadığım fonksiyonlarda var
flash tool ile sadece romu yükleyebilirsin yani flashtool ile telefon bilgilerine ulaşamazsın

Şuan elimizde ki bilgilerle bir şey yapamazmıyız peki ? malum linux kullandığım için mtk droid tool kullanmam imkansız

Telefonunun flash tool yedegi varsa eger al sonra sana verecegim romu indirir yuklersin olursa olur olmazsa baska rom deneriz ama önce dedigim gibi mutlaka flashtool yedegi almalisin telefonun brick olma ihtimali var cunku lcd driveri bilmiyoruz

Tamam indiriyorum şuan biraz uzun sürecek 162 mb :) yedeği aldıktan sonra cevap yazarım uyanıksınızdır umarım

Su an uyanigim sahur yapiyom :D mutlaka telefonun yedegini al sonra pisman olursun uygun yazilim bulunmazsa :)

Ya inanın varya bu telefon hiç yokmuş gibi davranıyorum şuan o kadar bıktırdı anlayacağınız :) takas ettim bundan 2-3 ay önce orjinal galaxy ace ile ama bu problemler çıktı sonrada peşine düşmedim yaptırırım dedim bi telefoncuya oda olmadı elimde patladı yani :) hayırlısı artık bitmek üzere indirme biter bitmez yedeğini alıp haber verecem hemen :)

Bak ben şimdiye kadar 10 a yakin telefon kurdum sadece yeni aldigim note 3 e uygun romu bulupta yukleyemedim hiç bir yerde bulunmuyo telefonun yazilimi :D

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious