[6.0.1] [Stock-Base] NOS ROM V7 [seed] [MOB30Z] [EXPIRED]

Başlatan Tekyürek, 01 Aralık 2016, 23:18:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Videodaki duvarkağıtları: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

[Image: y4qVJ7.png]

V7 Değişiklik listesi:
Ağustos güncellmeme paketi içerir.
------------
V5.1 temel paket üzerine kurun.
Zaten NOS rom kullanıyorsanız verileriniz silinmeyecektir

V5.1 Değişiklik listesi:

Gizli  İçerik  :
15 Haziran:

V5.1 hakkında:

V6 ile uyumluluğu sağlandı ve bug fix içerir.
Tüm bilgilerinizi siler. V6'da böyle bir şey yaşanmayacaktır. V5.1i yüklemeyenler V6'ya yükseltemeyecektir. Ayrıntılı bilgi için SSS'a bakın.

V5 Değişiklik listesi:

Gizli  İçerik  :
Olacak dediğim her şey oldu Gül ek olarak xposed v85e güncellendi
- V4'te eklemeyi unuttuğum busybox geri gelcek.
- Ses kısılma sorununu (stock rom problemi) kendi anlatımımla ve üstüne Viper4Android kurarak geliştirmelerle çözeceğim. (V4A presetlerime güvenirim bu yüzde hazır açık olarak gelecek ;) )
- Haziran yaması
- Sistem uygulamalarını güncellemeden ROMu hazırlayacağım. İsteyen kendi günceller.
- Stock Nexus arayüzü gelcek.
- 4. gezinti çubuğu butonu üç nokta resmi kaldırılacak. Boş gözükse de tuş orada çalışıyor olacak.
- Saat sağa alınacak. Saat ortada olduğunda bildirimlerden saat gözükmüyordu.
- Entropy seeder eklenecek.
- N-ify kaldırılacak
- V3ten beri Sistem uygulamasının çoğu zaten silinmiş geliyor. Bunların /data da yer kaplaması /system de yer kaplamasından daha çok işimize gelir. Sebebini en alttaki notlar bölümüne yazdım.
- Nova jest değişiklikleri
- yoyoz808 ekran profili varsayılan olarak gelecek. Kendi elimle yaptığım ekran profilini vereceğim. Sevmeyen kernel auditorden ekran bölümünden başlangıçta uygulayı kaldırıp yeniden başlatsın veya kendine yeni profil yapsın/seçsin.
- Dahili ve harici sd önbellekleme varsayılan olarak 1mb a çıkacak
- Pek çoğumuzun stock romda istemediği, ses tamamen kapalı olsa bile kamera fotoğraf veya video kaydı sesi kapatılacak. Gerçek hayat stalkerlara selam olsun ;)
- V5 büyük bir güncelleme olacak ve V5ten sonra vereceğim güncellemeler yine fastboot üzerinden olacak ama cihazınızdan bir şey silinmeyecek. Silinecek olursa kesinlikle uyarırım Gül
- Google play sorunu v4 ile çözüldü hatta iki kere romu tekrar tekrar flashlayıp test ettim ama gelen geri bildirimler doğrultusunda bir daha inceleyeceğim. V5te alternatif çözüm uygulanacak

Soru sormadan önce başlığı tamamen okuyun

İçerik açılmıştır. Yorum yazdığınız için teşekkürler.

ROMu tam anlamda kullanabilmek için Xposed'ı flashlayın. Hazır flashlı vermedim. Kurulumdan hemen sonra TWRP ekranı gelecek şekilde ayarladım isteyen oradan kursun.
Tam anlamıyla kullanabilmeniz için Xposed kurmanızı tavsiye ederim.

Yükseltme paketini stock rom üstüne de kurabilirsiniz. Fakat sadece rootlu ve debloated bir sisteminiz olur. Yani aslında tertemiz bir stock ROM da olur kendisi :D

Eski Sürüm:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap (TWRP BACKUP)

Yeni yükleme yöntemi aşağıda açıklandı

Ayrıntılı bilgi için SSS'a bakın

NhmanasOS öne çıkan özellikleri:

Gizli  İçerik  :
- Snapchat sorunu giderildi
- Instagram video-foroğraf indirme (resmi uygulamaya gömülü)
- Çift tıkla ekran kapatma*
- Kapatma tuşuna basılı tutunca; ekran kaydı, reboot seçenekleri, ve alt tuşları kapatıp pie** kullanma
- Metin yazarken alt tuşlarda yönlendirme butonları
- Alt tuşlarda ekstra 4. tuş (sağda saydam şekilde)
- Android N stili ayarlar ve bildirimler
- Fotoğraflar uygulamasında alt menü kaldırıldı
- YouTube arkaplanda müzik çalma
- Reklam engellemesi
- Ekran renkleri canlandırıldı, ekran daha mavimsi yapıldı. Kırmızılar artık turuncu değil ;)
- Minimum ekran parlaklığı daha da kısıldı (Gececi tayfa için)
- Kamera sesi kaldırıldı
- Kulaklık sesi güçlendirildi (ciddi anlamda inanamayacaksınız Gül )

Resim linki: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Alt tuşlar 4. buton görevleri:
[align=left]
Tek tık: ses paneli
[/align]
[align=left]
Çift tık: Bir önceki uygulama
[/align]
Uzun basma: Ekran görüntüsü

Snapchat olayı:

Gizli  İçerik  :
-Bu roma geçmek isteyen snapchat kullanıcıları, şu an kullandığı romdan Titanium Backup ile yedeğini alıp ROM'u kurduktan sonra geri yüklesin. Google Playden sıfır indirince çalışmaz ama güncelleme alır sıkıntı olmaz.

Operatör Yazısı:
Turkcell kullanıyorsanız sıkıntı yok fakat diğer hatlarda hattın adı yazmaz. Düzeltmek için;
xposed->gravity box->kilit ekranı->Özel operatör yazısı
bölümüne gelin. Otomatik tanımlanan ismi seçmek için silin ve bir isim belirlemeden tamama basın. Eğer isterseniz kendi adınızı veya nickname'inizi yazabilirsiniz.

Cihazınızda oluşabilecek olan hiç bir hatadan ben ve One Team ailesi sorumlu değildir.
ROM tek sim cihaz içindir, dualde de çalışır.

[align=left]

- Velilerimizin tümü silinecektir. (Telefon hafızası dahil)

- Eğer bu işlerde yeniyseniz Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap okuyun. 2.6A maddesine kadar uygulayın.

- Resmi olarak fastboot yöntemini destekliyorum ve verdiğim yöntem ona göredir. TWRP için benden destek istemeyin.

1. Geliştirici seçeneklerinde oem kilidinin ve adb hata ayıklama seçeneklerinin açık olduğundan emin olun.

2. Dosyaları rar dosyasından bilgisayarınızın herhangi bir yerine çıkarın.

3. (Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı atlayın) Temel yükleme dosyasını yükleyin (5.1)

4. Yükseltme dosyasını yükleyin, cmd ekranı kapandıktan sonra elinizi 10 saniye kadar güç tuşuna basılı tutun.

Yükleme yöntemi 5.1'e özeldir. V6'da yükleme yöntemi değişecek ve kişisel bilgiler kaybolmayacaktır.
TWRP yöntemi sadece uygulamalarınızı siler. Kişisel dosyaları silmez.

Notlar:

Gizli  İçerik  :

Ekran kilidini pin yaparsanız 4 karakterli yapın. Sağ alttaki doğrulama tikine basmanza gerek kalmayacaktır

YouTube fotoğraflar vb.. sistem uygulamalarının /data da durması iyi çünkü güncelleme geldiğinde hem /system hem /data da yer kaplamıyor. Ayrıca  bu yöntem ile twrp backup boyutları neredeyse yarı yarıya azalıyor. Her türlü işimize geliyor.

Gizli  İçerik  :
S: Telefon hafızasındaki (internal sd) bilgilerim silinmeden nasıl sıfırdan kurarım?
C: V5.1 TWRP backup'u telefonunuza restore ettikten sonra Fastboot üzerinden V6 güncellemesini kurun. Dosyalarınız silinmez. Zaten 5.1 kullanıyorsanız direk V6 güncellemesini kurun. Dosya ve uygulama kaybınız olmaz.

S: Güncelleme ne zaman gelecek?
C: Cevabını ben bile bilmiyorum. Fakat genel bir değerlendirme yapacak olursak neredeyse 30 günde bir. Google'ın güvenlik paketleriyle senkronize güncelleme veriyorum.

S: Yeni güncelleme sistemi nasıl? (V5.1 ve üstü)
C: İki ayrı dosya olacak. Birisi Temel diğeri yükseltme. Yükseltmeler hiç bir kullanıcı verisini silmeyecektir (V5.1 hariç). V6'dan itibaren ayda bir yükseltme paketi verilecektir. Temel paket değişimi Android N çıkışına kadar planlanmamaktadır. Yani V10 yükseltme bile çıksa V5.1 temel paket kullanılıyor olacak. ROM V5.1 ile belli bir çizgiye geldi güzel de oldu bu yüzden temel değişmeyecek.

S: Google Play sorunum var, ne yapmalıyım?
C: Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama yüklerken veya güncellerken hata alıyorsanız; "Ayarlar->Uygulamalar->Menü->Sistem işlemlerini göster" işlemlerini yaptıktan sonra "Google hizmetler çerçevesi, Google play hizmetleri ve google play"in verilerini depolama bölümünden silin. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra wifi açık bir süre bekleyin sorun kendiliğinden çözülür. Genelde bu problem bende değil başkalarında olduğu için test edemiyorum. Her versiyonda alternatif bir çözüm deniyorum. Eğer bunu okuyorsanız muhtemelen bu versiyonda da işe yaramamış ve bu yöntemi yapmaya mecbur kaldınız demektir Gülümsüyor

S: Özelleştirmeleri kendim yapmak istiyorum, nereden yapabilirim?
C: Aynı ResurrectionRom gibi kendi özelleştirmelerinizi yapabilirsiniz. Xposed'da halihazırda yüklediğim modüller dışında modül yükleyebilir veya SystemUI değişimleri için Gravitybox'a bakabilirsiniz. Fakat kişiselleştirmenin bile bir optimizasyonu var. Ayarları ellememenizi tavsiye ederim.

S: Snapchat çalışmıyor mu?
C: Çalışıyor. Uyarıları dikkate almalıydınız. Ben NOS romda çatır çutur snap atıyorum.

S: Sanal tuşları kapatıp pie'ı nasıl aktive ederim?
C: Güç tuşuna basılı tutun ve genişletilmiş masaüstünü açın. En aşağıdan yukarı doğru çekince anlık olarak pie gelecektir. Kontrolü ordan sağlayın.
Ben saatlerce uğraşıp yaptım. Sen sadece teşekküre basacaksın ;)

Linkback: [6.0.1] [Stock-Base] NOS ROM V7 [seed] [MOB30Z] [EXPIRED]
  • Gösterim 1,637 
  • Custom Romlar
  • 0 Yanıtlar

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious