mt6735P için LÜTFEN YARDIM :(

Başlatan android_robot, 13 Nisan 2016, 03:19:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sevgili android ustaları.. İnanın tam 3 gündür aramadığım yer kalmadı. DOOGEE x5PRO telim var. Sitesinden rom indirdim kurayım dedim. Kurdum telefonun ekranı gelmiyor. açılıyor sadece siyah ekran ve ışık o kadar. sitesine sonradan baktım, meğer rom MT6735M için uyumluymuş. Benimki de MT6735P :( kafayı sıyıracağım. denemediğim rom kalmadı :( lütfen birileri el uzatsın :( çok zor durumdayım :(
Düzenleme 1 (13.04.2016- 16:59:26)
Arkadaşlar, MT6735M romu yükleyince NAND Flash gitmiş. "ERROR: NAND Flash was not detected!" diyor. Bunu bu MT6735P için bulup nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olursanız çok makbule geçecek. Bu hatayı rom yüklerken değil de, Flash Tool ile Memory Test sekmesinde yaptığım test sırasında aldım.
Linkback: mt6735P için LÜTFEN YARDIM :(
  • Gösterim 6,061 
  • Tartışma, Karşılaştırma ve Öneriler
  • 11 Yanıtlar

arkadaşlar bir kişi bile yok mu yardım edecek. lütfen.. :sadeddd:

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

bunu bir dene istersen.

teşekkür ederim ama çalışmadı :( telefonun versiyonunu buldum.

"doogee-x5pro-android5.1-R14-2016.01.15" romu lazım, buldum fakat TWRP modu var. ekran açılmıyor ki TWRP kullanayım. Bu romun flash tool versiyonu lazım. Bir ustamız el atsa.. şu romu flash tool versiyonuna çevirse yada varsa bizimle paylaşsa.. inanın yapabilseydim buraları meşgul etmezdim..

bu olabilirmi acaba R14

konuyuda incele istersen.

ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. sorunı daha net anlatabilmek için sizin için video yükledim. telefon açılıyor, ses var görüntü yok. arka ışıklar çalışıyor fakat sadece siyah ekran.  video link:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap!hd8ngK6b!eaIhoclvxb_ir9LyvGsiHcGWiY29RJz22ds-LZ3zYQU
bir de flash tool ile test yaparken çıkan nand flash hatası resmi :

şimdiden tüm emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.

özmenem'e çok teşekkür ederim. ellerine sağlık. sayesinde sorun çözüldü. Özmenem'den bir şey daha rica edebilrsem memnun olurum. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap yu kontrol ettim. fakat rusçam yok :) ve translate de iyi çevirmiyor. orada x5pro için android 6 var. fakat nasıl kurulacak pek anlayamadım. yardımcı olursan sevinirim. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Tüm Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap ailesine de teşekkür ederim.

özmenem'e çok teşekkür ederim. ellerine sağlık. sayesinde sorun çözüldü. Özmenem'den bir şey daha rica edebilrsem memnun olurum. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap yu kontrol ettim. fakat rusçam yok :) ve translate de iyi çevirmiyor. orada x5pro için android 6 var. fakat nasıl kurulacak pek anlayamadım. yardımcı olursan sevinirim. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Tüm Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap ailesine de teşekkür ederim.
Sorunu nasıl çözdüğünüzü Detaylı anlatırsanız. Başkalarına da Lazım olabilir.

Nasıl çözüldü sorusunun cevabı öyle uzun uzadıya değil. Bu telefona, kendi sitesindeki rom dahil hiç bir rom olmuyordu. sadece üzerinde yüklü olarak gelen romu bulmam lazımdı ki o da özmenem'in önerdiği romdu. Özmenem Sağolsun. Hemen indirip FLASH TOOL ile kurdum. ve açıldı. Özel bir işlem yapmadım. Bilinen rom yüklemi işlemini uyguladım. açıldı. Fakat anlamadığım, halen neden diğer versiyonlar bu telefona olmuyor? sadece R14 oluyor ki bu versiyon bile Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap de yok. Kendi sitesinde yok!! Bunu çözmeye çalışıyordum. Çözdüğümde daha ayrıntılı anlatacağım. LÜTFEN bilen bir arkadaşımız(özellikle rusçadan az çok anlayan bir arkadaşımız yada 64 bit 6.0 kurmuş bbir arkadaşımız) bana yardımcı olabilir mi. Bu telefona 6.0 64 bit yüklemeye çalışıyorum beceremedim. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap  bu adreste rusça anlatılmış çözemedim. çok denemeler yaptım olmadı. ayrıca x6 pro için (benimki x5 pro) 6.0 rom vardı (x6 pronun özellikleri neredeyse x5pro ile aynı olduğundan) onu indirdim kurdum çalıştı fakat ses kısma tuşu alttaki ana menü dokunmatik  paneli çalışmadı. wifi çalışmadı. çok uğraştım ama olmadı arkadaşlar. birileri yardımcı olsa çok sevineceğim. böylece gerçekten 64 bit olan bir sistem kullanarak bu telefonun gerçek özelliklerinden de faydalanabileceğim. Sizlere çok teşekkür ederim. Böylece bir sorun daha burada ayrıntılı anlatılmış olacak. Herkes faydalanabilecek.

64 olanlar sanırım r09 ve r12 ler için sanırım ama şunu deneyebilirsin. suankı romun üstune sadece system kalasorunu flaslamayı dene. digerlerinin tıkı kaldırılmıs olsun.

teşekkür ederim. dediğiniz gibi yaptım fakat olmadı. bu işi çözemedim. herhalde android 6 benim için hayal :( :( emeğinize sağlık.

GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM .

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious