bozulmuş efs klasörünün onarımı (E:failed to mount /efs hatası)

Başlatan Fuul oyun, 12 Nisan 2016, 11:28:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Assagida anlatilanlar note 3 exynos icin gecerlidir baska telefonda denemedim sorumluk size aittir.

arkadaşlar konuyu açmama sebep olan sorunum şuydu.Rom yüklemesi yaparken nasıl olduğunu anlamadan açılışta samsung hesabı istedi.hesabımı girmeme ragmen açılmadı , buna mukabil farklı rom seçenekleri ile telefonu açmaya çalışırken efs klasörünün bozulmasına neden oldu.

öncelikle bizzat yaptığım ve kurtardığım yöntemi anlatacağım.bir çok stock rom, costum rom, 4 parçalı ,pit li her türlü romu denememe rağmen açılmadı.
   aslında yapılacak işlem çok basit.

1.stock rom yükleyip root yapıyoruz
   2.recovery ye giriyoruz
   3.mount and storage -> mont /system kısmınu umount / system şekline getiriyoruz (bunun amacı pc eki cmd den telefonuza ulaşmak)
   4.tlefon recovery menüsünde kalsın ve pc ye bağlayın
   5.pc den cmd ye giriyoruz
   6.cmd den ekte verdiğim bin dosyası içindeki adm.exe yi çalıştırın
   7.cmd de sırasıyla kodları girin

Code:
   adb shell
   Code:
   mke2fs /dev/block/mmcblk0p3
   Code:
   mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p3
   Code:
   reboot

bu kodları girdikten sonra telefonunuz kapanıp açılacak ve telefonu kurtarmıs olduk.büyük ihtimal imei niz gitmiş olacak ( agda kayıtlı değil)-(imei null) -(0049 lu imei ) gibi sorunlarla karşılaşacaksınız eğer yedeginiz varsa kurtarabilirsiniz.

şimdi efs yedekleme ile ilgili iki farklı yöntem anlatacağım
   ben daha önce almıştı fakat nasıl aldığımı unuttuğum için geri yüklemede baya uğraştım
   1. yöntem
   -verdiğim linkte ki zipte EFS-BACKUP.bat var pc de açın bunu
   -karşınıza cıkan menüden yedekleme veya restore yapabilirsiniz
   -yedekleme yaptıgınızda
     efs.img
     raw.img
     tar.gz
   isimli farklı üç yedek cıkacak hepsinin farklı yüklenme yöntemi var (ben .bat tan 3. olanı DD restore kısmından yükledim)
   - neyse yedeklemeyi yaptık nasıl geri yükleyeceğiz
   - bat dosyasını açtıgımızda 3 farklı geri yükleme yöntemi göreceğiz.
    a. odin ile
    b.dd restore
    c. tar.gz restore
   oluşturulan yedekleri bat dosyasının oldugu kısma kopyalayın batı açın ve restore seceneğini seçin

ikinci yedekleme yöntemi cok daha basit olan dr. ketanın playdeki uygulamasını indirip kuruyoruz.apk telefonun hafızasında yedek dosyası olusturuyor onu güvenli bir yere kopyalamanızda fayda var

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Linkback: bozulmuş efs klasörünün onarımı (E:failed to mount /efs hatası)
  • Gösterim 2,429 
  • Samsung  Note 3 N9000 N9005
  • 1 Yanıtlar

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious