En Sağlıklı Şekilde Anlatımlar Nasıl Uygulanır?

Başlatan Tekyürek, 28 Temmuz 2015, 23:01:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere anlattığım anlatımları en sağlıklı şekilde nasıl uygularsınız, nelere ihtiyaç var, en düzgün biçimde hangi sistemlerde çalışır bunları bir bir anlatacağım umarım okursunuz.

1 - Okuyun !

Evet arkadaşlar üstte de yazdığım gibi okuyun, tane tane ne okuduğunuzu bilerek okuyun ne yazık ki öyle göz gezdirmekle bu işler olmuyor. Ben biliyorumculuk yapmayın çok uğraşırsınız, nerden mi biliyorum? Aynısı başıma geldi kısaca anlatacak olursam HTC'nin bitanesinin sistem güvenliğini kaldırmaya çalışıyordum bilenler bilir S-Off muhabbeti, adam orda yazmış kurulumu yapın ardından programı kaldırın diye ben de çok biliyorum ya programı kaldırmadım sadece devredışı bıraktım. İşlemleri yaparken sürekli bir yerde takılıyordum ve o hata için 1 günümü harcadım çözüm çok basitmiş programı kaldırmak yani okumak!

2 - Sistem Gereksinimi

Oyun mu oynuyoruz da sistem gereksinimi gibi şeylere ihtiyaç duyuyoruz demeyin, her program veya driver her işletim sisteminde çalışmaz. Şuana kadar yaptığım yüzlerce yazılım yüklemesi ve bilumum işlerde edindiğim tecrübeye göre bu işler en iyi Windows 7'de yapılıyor. Eğer bu tip işlere merakınız ve niyetiniz varsa kesinlikle Windows 7 kullanın veya sisteminizde bu işler için ikincil sistem olarak yüklü olsun. En basit örneğiyle MAUI programı Windows 8 üzerinde ya hiç çalışmıyor yada hata veriyor.

3 - Sağlam Ekipman

Kullandığınız ekipmanların sağlam olduklarından emin olun 5 liralık bir USB kablo yüzünden cihazınızdan vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz, bununla birlikte yine USB giriş-çıkışlarının sağlam olduklarından emin olun mümkünse PC'nin arka tarafındaki USB soketlerini kullanın. Cihazınızın USB Soketini asla zorlamayın.

4 - Araştırın ve Paylaşın !

Gördüğüm kadarıyla bizim insanımızın neredeyse tamamında "armut piş ağzıma düş" anlayışı hakim ancak işler böyle yürümüyor. Öyle sorunlara denk geliyorsunuz ki araştırmadan çözme imkanı yok, örneğin Flash Tools 5054 hatası programda hata ile ilgili net bir bilgi yok e ne yapmanız lazım? Hemen google'ı açıp Sp Flash Tools 5054 yazıp hatayı aramanız ve sebebini öğrenmeniz lazım ayrıca işin ilginç tarafı ise hatayı öğrenip çözüyorsunuz ardından da çözümü paylaşmak gibi bir gereksinim duymuyorsunuz.

5 - Her Zaman Güncel Olanı Kullanın

Her daim en güncel yazılım hangisi ise işlerinizde onu kullanın bu yapımcı adamlar boşu boşuna güncelleme vermiyorlar ya bir eksikliği yada bir hatayı giderip yayınlıyorlar, belkide üstesinnden gelemediğiniz o hata yazılım sürümünden kaynaklanıyordur, olamaz mı?

6 - Elinizin Altında Bulunsun

Daima ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler elinizin altında bulunsun örneğin driverlar ve flash tools. Bununla ilgili olarak size önerim kendi derlemem olan MTK All In One paketini indirmeniz içerisinde başlangıç/gelişmiş seviyesindeki kullanıcıları ilgilendirecek yazılımlar ve anlatımlar mevcut eğer bu işe bir yerden başlamak istiyorsanız MTK All In One doğru bir tercih olabilir.

Yazacaklarım şimdilik bu kadar eğer aklıma bir şey gelirse eklemesini yaparım kalın sağlıcakla...
Linkback: En Sağlıklı Şekilde Anlatımlar Nasıl Uygulanır?
  • Gösterim 2,635 
  • Mediatek -İşlemciler- Anlatımlar
  • 0 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious