MAUI Execution Failure Hatası & Engineer Mode IMEI Düzelmiyor Çözümü

Başlatan Tekyürek, 28 Temmuz 2015, 22:40:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MAUI Meta ile IMEI tamirinde pek çok arkadaşımız "Execution Failure: Download IMEI to flash, please check the versions of load and NVRAM data base are same" hatası ile karşılaşmaya başladılar ve bu konuda gerek facebook üzerinden gerekse de forum üzerinden çok fazla soru alıyorum.

Bu hatada yazan şey şu "Lütfen modem dosyalarının sürümlerini kontrol edin ve sistemdeki ile aynı dosyayı kullanın" bunu bilen arkadaşlar sistemden dosya alıyor ancak onda da aynı hatayı veriyor, bakıyorlar ki MAUI'den hayır gelmeyecek Engineer Mode ile olan klasik yönteme yöneliyorlar ama o da ne işlem tamamlandı gibi görünüyor ama hiçbir değişiklik olmuyor.

İşte bu noktada ufak bir ayrıntı devreye giriyor siz o telefona ne yaparsanız yapın o halde müdahale edemeyeceksiniz, bunun sebebi ise yeni nesil telefonların pek çoğunda bir çeşit koruma kullanmış olmaları yani bu mantığa göre sistemde bir numara var ise üzerine yazma işlemi yapılamıyor, yazma iznini alabilmek için tıpkı Snapdragon cihazlarda olduğu gibi var olan düzeni bozacaksınız yani IMEI numarasını Invalid yapacaksınız. Bunu yapmanın tek yolu var o da SP Flash Tools'daki Format all + Download seçeneğiyle telefonun orjinal yazılımını yüklemek, yazılım yüklemesinin sonunda IMEI numarası silinecek ve müdahaleye açık hale gelecek, ROM yüklemesinin ardından MAUI anlatımını uygulayabileceksiniz.

Linkback: MAUI Execution Failure Hatası & Engineer Mode IMEI Düzelmiyor Çözümü
  • Gösterim 3,714 
  • Mediatek -İşlemciler- Anlatımlar
  • 5 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Merhaba, verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Konuyu hortlatıyorum galiba ama çaresi kalınca sormak istedim. LG K10 k430DSY modeli telefonun imei 2 klonlanmış kullanamaz hale geldim. Konuda bahsettiğiniz SP Flash TOOL için ise telin programa uygun halde ROM u olması gerekiyor. LG telefonlarda KDZ şeklinde kendi programlarıyla atılabilen romlar var. Maui dışındada bir çok yontem denememe rağmen IMEI değiştirme işlemini bir türlü yapamadım. Bahsettiğiniz şekilde IMEI null yapabilmem için bu modelde yapabileceğim başka bir şey var mı? Saygılar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapMerhaba, verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Konuyu hortlatıyorum galiba ama çaresi kalınca sormak istedim. LG K10 k430DSY modeli telefonun imei 2 klonlanmış kullanamaz hale geldim. Konuda bahsettiğiniz SP Flash TOOL için ise telin programa uygun halde ROM u olması gerekiyor. LG telefonlarda KDZ şeklinde kendi programlarıyla atılabilen romlar var. Maui dışındada bir çok yontem denememe rağmen IMEI değiştirme işlemini bir türlü yapamadım. Bahsettiğiniz şekilde IMEI null yapabilmem için bu modelde yapabileceğim başka bir şey var mı? Saygılar
Android surumu kac    aklimda degil ama imei atma programi var  root edip imei atabilmeniz mumkun
Imei null cozumu ise bu konuda mevcut

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap   bu bölumu inceleyin  imei  atma ile ilgili  konular mevcut

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada kullandiginiz telefon orjinal sanirim   telefonunuzum islemcisi mediatek degil sanirim lg  bolumune konu acmanizi öneriyorum

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Kullandığım telefon orjinal LG k10 k430dsy modeli. Androi 6.0 marshm. yuklu telefona. Telefonu root ettim ama yine de imei değiştiremedim. Konuyu buraya açma sebebim ise MAUI de ki verdiği uyarıyla ilgili bu mesajı gördüğüm için bu konuda açtım. Saygılar

İşlemci MTK 6753 yazmayı unutmuşum. Eng. mod falan işe yaramadı.

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious