MT6571 BAKSINNNN HERKESSSS

Başlatan emil2000, 29 Haziran 2015, 01:19:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bu arada telefonun ambulans gibi olmuş geçmiş olsun. 
nedeni yüklemiş olduğun romun lcd driveri, senin telefonunla uyumlu değil.telefonunu açıp  lcd drivere bakman lazım açılmıyorsada başka mtk6571 rom denemen lazım.gerçiği şuan baksanda üstündeki lcd driver onun olmadığı için yine tek çare farklı rom aramak.

Linkback: Ynt: MT6571 BAKSINNNN HERKESSSS

@memoli19 arkadasın bir konuda paylaştıgı bir çözüm denemende fayda var.... Merhabalar.siteye sık giremediğimden  çözüm için geç kalmış olabilirim. oyüzden özür diliyorum.
Çözüme gelince rootexplorer ile build pro editörünü bulun."ro.sf.hwrotation "u bulup 180 olan değeri 0 yapın.yeniden başlatın.
veya
rom yüklemeden önce rom içerisindeki "system.ext4.rar" dosyasını açın orada build  pro editör olacak , notdefteri yardımıyla açın "ro.sf.hwrotation "u bulup 180 olan değeri 0 yapın.yeniden başlatın.
Hoşçakalın

Cevap yazan ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar her ikinize de teşekkür ederim,fakat sorunumu halledecek romu bulamıyorum,cihaz zaten kabul ettiği romu baş aşağı gösteriyordu build prob kodu ile onu 180 derece çevirip normal konuma getirdim fakat resimdede görüldüğü gibi aynalamalı görüntü var  (ambulans) yazısında olduğu gibi   :)    lcd   driver uyan bir rom bulmam lazım   mt6571 tüm romları denedim nerdeyse daha önce sitede lcd romu da paylaşmıştım ama sonuç yok bir sonraki mesajda eski mesajı bulup kopyala yapıştır yapıcam..   teşekkürler...

pardon ya bu konunun 4. mesajında yazıyomuş zaten benim kopyalayacaklarım...neyse ben yine kopyalayayım...

Yukarıdaki rom ile yükleme yaptım ,cihaz açılıyor fakat ekran ters dokunmatikte ters,aynadan yansıması şeklinde görüntü ,script bin denedim  build prop denedim ama nafile düzelmiyor yardım edebilecek arkadaş var mı?
cihaz: s5 mini replika  mt6571 işlemcili SMG800F  yazıyor bataryanın altında...

cihazı açtım içinde yazanlar:            Bom_V1.0_20150
                                                         ddr1.fg.s.150630609
                                                         e253_1ca.factory.71jb3
                                                         MT6571 A/E
yardımcı olursanız sevinirim.... teşekkürler...
YanıtlaAlıntıHaberdar Et

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap!9MU0iSjJ!cCK9X7Um_YUCePdNWwyqhf8IW9S4KqFyTXNfFc6bdcQ

bu room un sadece boot.img sini yüklermisin

LCD Driver IC : 1-sh1282g_dsi_vdo

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

maalesef bu rom bizim diğer romlar gibi değil içinden çıkan dosyalar farklı boot img dosyası hiçbir yerinde yok..yine de teşekkürler.

kardeşim walla senin problemini çözsek aya çıkmış hissine gireriz  :gulucukhaha:
çünkü pek bu ters (ayna gibi) ekran problemiyle karşılaşmıyorum.   :kafams23:

sen bide bu dediklerimi yap:
-önce sağlam çalışan romunu temizcene yükle sonra bu alltaki 2 driveri dene belki olur.

yukarıdaki 2 driveri indir:

baktın olmadı bu alltaki romu kur belki olur:

buda dosyaların şifresi:

Gizli  İçerik  :
*mueid#

sana kolay gelsin... :love:

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious